WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics WORLD
Results for WORLD
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Mark Nyman 14 832 Joel Wapnick 421-367 Brian Cappelletto
2 Brian Cappelletto 13 801 John Luebkemann 438-345 Mark Nyman
3 Joel Wapnick 13 686 Mark Nyman 367-421 Joel Sherman
4 Joel Sherman 13 313 John Holgate 439-362 Joel Wapnick
5 Nigel Richards 12 1562 Andrew Fisher 513-389 Adam Logan
6 Adam Logan 12 823 Brett Smitheram 465-327 Nigel Richards
7 Virgilio Quiballo 12 649 Jakkrit Klaphajone 463-352 John Luebkemann
8 John Luebkemann 12 530 Brian Cappelletto 345-438 Virgilio Quiballo
9 John Holgate 12 507 Joel Sherman 362-439 Ron Tiekert
10 Ron Tiekert 12 455 David Boys 424-387 John Holgate
11 Femi Awowade 12 215 Helen Gipson 421-387 Phil Appleby
12 Phil Appleby 12 197 Jeff Grant 554-318 Femi Awowade
13 Andrew Fisher 11 718 Nigel Richards 389-513 Brett Smitheram
14 Brett Smitheram 11 637 Adam Logan 327-465 Andrew Fisher
15 David Wiegand 11 619 Roland Filio 463-333 Paul Epstein
16 Paul Epstein 11 368 Odette Rio 388-356 David Wiegand
17 Jakkrit Klaphajone 11 364 Virgilio Quiballo 352-463 Russell Byers
18 Russell Byers 11 317 Gareth Williams 465-397 Jakkrit Klaphajone
19 Lester Schonbrun 11 312 Ganesh Asirvatham 468-329 David Boys
20 David Boys 11 282 Ron Tiekert 387-424 Lester Schonbrun
21 James Cherry 11 200 Naween Fernando 421-355 Helen Gipson
22 Helen Gipson 11 32 Femi Awowade 387-421 James Cherry
23 Pakorn Nemitrmansuk 11 -76 Amnuay Ploysangngam 457-357 Suresh Chinnaiyah
24 Jeff Grant 11 -222 Phil Appleby 318-554 Odette Rio
25 Suresh Chinnaiyah 10 728 Bob Jackman 402-387 Pakorn Nemitrmansuk
26 Odette Rio 10 410 Paul Epstein 356-388 Jeff Grant
27 Jack Dymond 10 367 Bob Lipton 438-364 Roland Filio
28 Roland Filio 10 357 David Wiegand 333-463 Jack Dymond
29 Howard Warner 10 268 Joe Edley 454-427 Ronald Credo
30 Ronald Credo 10 207 Robert Felt 411-386 Howard Warner
31 Gareth Williams 10 175 Russell Byers 397-465 Stanley Njoroge
32 Stanley Njoroge 10 156 Randy Hersom 397-364 Gareth Williams
33 Steven Gruzd 10 95 Steve Polatnick 459-349 Barbara Berlin
34 Barbara Berlin 10 58 Owen Bondin 444-336 Steven Gruzd
35 Ganesh Asirvatham 10 24 Lester Schonbrun 329-468 Naween Fernando
36 Naween Fernando 10 -64 James Cherry 355-421 Ganesh Asirvatham
37 Amnuay Ploysangngam 10 -166 Pakorn Nemitrmansuk 357-457 Ishtiaq Chishty
38 Ishtiaq Chishty 9.5 292 Albert Hahn 411-340 Amnuay Ploysangngam
39 Bob Jackman 9.5 -72 Suresh Chinnaiyah 387-402 Leslie Charles
40 Leslie Charles 9.5 -78 Paul Cleary 363-363 Bob Jackman
41 Paul Cleary 9.5 -88 Leslie Charles 363-363 Taewan Sutthasin
42 Taewan Sutthasin 9.5 -334 Tony Sim 456-342 Paul Cleary
43 Andrew Cook 9 370 Trevor Hovelmeier 480-343 Joe Edley
44 Joe Edley 9 247 Howard Warner 427-454 Andrew Cook
45 Bob Lipton 9 237 Jack Dymond 364-438 Robert Felt
46 Robert Felt 9 210 Ronald Credo 386-411 Bob Lipton
47 Michael Gongolo 9 148 Kong Chock Heng 435-347 Wale Fashina
48 Wale Fashina 9 78 Alec Webb 385-373 Michael Gongolo
49 Randy Hersom 9 77 Stanley Njoroge 364-397 Lisa Odom
50 Lisa Odom 9 39 Mohan Chunkath 416-304 Randy Hersom
51 Rodney Judd 9 9 Jim Geary 525-502 Shafique Thobani
52 Steve Polatnick 9 -20 Steven Gruzd 349-459 Owen Bondin
53 Shafique Thobani 9 -161 Pui Cheng Wui 401-331 Rodney Judd
54 Owen Bondin 9 -176 Barbara Berlin 336-444 Steve Polatnick
55 Albert Hahn 9 -210 Ishtiaq Chishty 340-411 Mike Pray
56 Mike Pray 9 -312 Rashid Khan 400-383 Albert Hahn
57 Peter Elbourne 9 -357 Peter Sinton 450-337 Tony Sim
58 Tony Sim 8 474 Taewan Sutthasin 342-456 Peter Elbourne
59 Roger Blom 8 413 Wilma Warwick 414-324 David Webb
60 David Webb 8 284 Jim Nanavati 384-368 Roger Blom
61 Joan Rosenthal 8 93 Ricardo Gonzalez 416-352 Alec Webb
62 Alec Webb 8 63 Wale Fashina 373-385 Joan Rosenthal
63 Trevor Hovelmeier 8 55 Andrew Cook 343-480 Jim Geary
64 Jim Geary 8 14 Rodney Judd 502-525 Trevor Hovelmeier
65 Kong Chock Heng 8 -43 Michael Gongolo 347-435 Eugene Goh
66 Eugene Goh 8 -97 Lakshan Wanni 383-375 Kong Chock Heng
67 Michael Tang 8 -143 Gold Eburu 422-315 Pui Cheng Wui
68 Pui Cheng Wui 8 -229 Shafique Thobani 331-401 Michael Tang
69 Mohan Chunkath 8 -245 Lisa Odom 304-416 Rashid Khan
70 Rashid Khan 8 -258 Mike Pray 383-400 Mohan Chunkath
71 Gan Cher Siong 8 -390 Kunihiko Kuroda 420-367 Arvind Abraham
72 Arvind Abraham 8 -404 Alistair Kane 387-381 Gan Cher Siong
73 Matayo Bwire 8 -425 Johnson Fasuba 372-328 Wilma Warwick
74 Peter Sinton 8 -446 Peter Elbourne 337-450 Keiichiro Hirai
75 Wilma Warwick 8 -572 Roger Blom 324-414 Matayo Bwire
76 Keiichiro Hirai 7.5 254 Akshay Bhandarkar 348-297 Peter Sinton
77 Brendan McDonnell 7 50 Catherine Costello 394-306 Selwyn Lobo
78 Jim Nanavati 7 31 David Webb 368-384 Lakshan Wanni
79 Selwyn Lobo 7 -90 Eddie Metevier 410-387 Brendan McDonnell
80 Lakshan Wanni 7 -122 Eugene Goh 375-383 Jim Nanavati
81 Ricardo Gonzalez 7 -128 Joan Rosenthal 352-416 Dixon Assesa
82 Dixon Assesa 7 -335 Dylan Early 384-292 Ricardo Gonzalez
83 Alistair Kane 7 -353 Arvind Abraham 381-387 Gold Eburu
84 Gold Eburu 7 -412 Michael Tang 315-422 Alistair Kane
85 Johnson Fasuba 7 -504 Matayo Bwire 328-372 Kunihiko Kuroda
86 Kunihiko Kuroda 7 -508 Gan Cher Siong 367-420 Johnson Fasuba
87 Wojciech Usakiewicz 7 -794 Linda Pray 384-298 Dan Sandu
88 Dan Sandu 7 -1558 Antonin Michel 424-412 Wojciech Usakiewicz
89 Akshay Bhandarkar 6.5 21 Keiichiro Hirai 297-348 Catherine Costello
90 Catherine Costello 6.5 -124 Brendan McDonnell 306-394 Akshay Bhandarkar
91 Eddie Metevier 6 -214 Selwyn Lobo 387-410 Dylan Early
92 Dylan Early 6 -328 Dixon Assesa 292-384 Eddie Metevier
93 Linda Pray 6 -577 Wojciech Usakiewicz 298-384 Vivian Penaflor
94 Vivian Penaflor 5 -716 Mario Saliba 439-390 Linda Pray
95 Antonin Michel 5 -1049 Dan Sandu 412-424 Catalin-Eugen Caba
96 Dhanapala Silva 5 -1187 Catalin-Eugen Caba 378-300 Mario Saliba
97 Mario Saliba 4 -841 Vivian Penaflor 390-439 Dhanapala Silva
98 Catalin-Eugen Caba 3 -2295 Dhanapala Silva 300-378 Antonin Michel
HG Suresh Chinnaiyah 643