WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics OPEN
Results for OPEN
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Michael Akonor 29 1797 Odette Rio 390-355 Adrian Tamas
2 Peter Kougi 26 926 Taewan Sutthasin 556-389 Anand Buddhdev
3 Charnrit Khongthan 26 844 Russell Honeybun 436-430 Patrick Mpundu
4 Allan Oyende 25 1017 Anand Buddhdev 379-497 Christian Mensah
5 Ralph Lobo 25 652 Yeo Kian Hung 507-425 Mark Kenas
6 Nawapadol Sayavesa 24 1129 Theodoro Martus 464-430 Leslie Charles
7 Theodoro Martus 23 1862 Nawapadol Sayavesa 430-464 Yeo Kian Hung
8 Mark Kenas 23 1812 Thacha Koowirat 492-363 Ralph Lobo
9 Cheah Siu Hean 23 1048 Pui Cheng Wui 386-476 Taewan Sutthasin
10 Pui Cheng Wui 23 786 Cheah Siu Hean 476-386 Kevin McMahon
11 Adrian Tamas 23 680 Michael Gongolo 526-488 Michael Akonor
12 Anand Buddhdev 23 181 Allan Oyende 497-379 Peter Kougi
13 Yeo Kian Hung 22.5 1260 Ralph Lobo 425-507 Theodoro Martus
14 Taewan Sutthasin 22.5 892 Peter Kougi 389-556 Cheah Siu Hean
15 Kevin McMahon 22 1636 Wanchana Jirapitikul457-322 Pui Cheng Wui
16 Christian Mensah 22 1302 Karen Richards 433-377 Allan Oyende
17 Odette Rio 22 1045 Michael Akonor 355-390 Mohammad Sulaiman
18 Thacha Koowirat 22 855 Mark Kenas 363-492 Russell Honeybun
19 Patrick Mpundu 22 829 Chollapat Itthiaree 440-328 Charnrit Khongthan
20 Leslie Charles 22 713 Goh Jiang Pern 507-309 Nawapadol Sayavesa
21 Mohammad Sulaiman 22 406 Martin Teo 419-360 Odette Rio
22 Tony Hunt 22 -345 Mpakaboari Jack 430-386 Chollapat Itthiaree
23 Michael Gongolo 21 1328 Adrian Tamas 488-526 Victor Chua
24 Chollapat Itthiaree 21 1306 Patrick Mpundu 328-440 Tony Hunt
25 Victor Chua 21 1207 Chrys Placca 486-324 Michael Gongolo
26 Russell Honeybun 21 1092 Charnrit Khongthan 430-436 Thacha Koowirat
27 Wanchana Jirapitikul 21 808 Kevin McMahon 322-457 Lakshan Wanni
28 Lakshan Wanni 21 763 Tony Sim 479-385 Wanchana Jirapitikul
29 Abdul Suma 21 628 Carmel Dodd 466-407 Chrys Placca
30 Edie Mueller 21 421 Phillip Edwin-Mugish617-315 Oyeleke Oluwaseun
31 Martin Teo 21 398 Mohammad Sulaiman 360-419 Goh Jiang Pern
32 Goh Jiang Pern 21 388 Leslie Charles 309-507 Martin Teo
33 Karen Richards 21 337 Christian Mensah 377-433 Heather Long
34 Mpakaboari Jack 21 242 Tony Hunt 386-430 Owokere Victor
35 Heather Long 21 230 Bob Jackman 362-328 Karen Richards
36 Ferdy Anthonius 21 -93 Graeme Lock Lee 379-327 Waseem Khatri
37 Waseem Khatri 21 -569 Ian Tay Zhi Xian 369-305 Ferdy Anthonius
38 Owokere Victor 20.5 531 Olobatoke Aka 416-322 Mpakaboari Jack
39 Mark Schellenberg 20 905 Dylan Sharma 485-449 Bob Jackman
40 Chrys Placca 20 733 Victor Chua 324-486 Abdul Suma
41 Oyeleke Oluwaseun 20 658 Ezekiel Markwei 443-421 Edie Mueller
42 Simon Walton 20 600 Melvin Dalangin 431-303 Graeme Lock Lee
43 Carmel Dodd 20 582 Abdul Suma 407-466 Tony Sim
44 Bob Jackman 20 506 Heather Long 328-362 Mark Schellenberg
45 Tony Sim 20 305 Lakshan Wanni 385-479 Carmel Dodd
46 Olobatoke Aka 20 251 Owokere Victor 322-416 Michael McKenna
47 Michael McKenna 20 96 Willy Mwangi 532-327 Olobatoke Aka
48 Charas Worapotpisut 19.5 534 Ng Chee Eng 377-287 Martin Harrison
49 Ian Tay Zhi Xian 19.5 -357 Waseem Khatri 305-369 Roger Parchamento
50 Tan Jin Chor 19 1143 Jocelyn Lor 370-353 Manju Sood
51 Martin Harrison 19 829 Moses Owugah 470-331 Charas Worapotpisut
52 Roger Parchamento 19 711 Oscar Rivera 473-304 Ian Tay Zhi Xian
53 Dylan Sharma 19 671 Mark Schellenberg 449-485 Ezekiel Markwei
54 Melvin Dalangin 19 622 Simon Walton 303-431 Dianne Ward
55 Manju Sood 19 620 Andrew Golding 469-396 Tan Jin Chor
56 Liz Fagerlund 19 581 Mark Smith 486-302 Karl Chin Hon Yew
57 Ezekiel Markwei 19 543 Oyeleke Oluwaseun 421-443 Dylan Sharma
58 Phillip Edwin-Mugish 19 450 Edie Mueller 315-617 Willy Mwangi
59 Dianne Ward 19 359 Nupur Sood 467-382 Melvin Dalangin
60 Graeme Lock Lee 19 255 Ferdy Anthonius 327-379 Simon Walton
61 Karl Chin Hon Yew 19 196 Cedric Lewis 475-363 Liz Fagerlund
62 Thavachai Tivava 19 157 Daniel Srichawla 381-348 Tan Khee Chiang
63 Tan Khee Chiang 19 -8 Amnuay Ploysangngam 413-286 Thavachai Tivava
64 Willy Mwangi 19 -395 Michael McKenna 327-532 Phillip Edwin-Mugish
65 Seshi Ramanathan 18.5 495 Lim Sha-Lyn 544-240 Jocelyn Lor
66 Ng Chee Eng 18.5 148 Charas Worapotpisut 287-377 Esther Perrins
67 Andrew Golding 18 1029 Manju Sood 396-469 Wimal Fernando
68 Jocelyn Lor 18 885 Tan Jin Chor 353-370 Seshi Ramanathan
69 Esther Perrins 18 815 Shim Yen Nee 424-408 Ng Chee Eng
70 Moses Owugah 18 751 Martin Harrison 331-470 Oscar Rivera
71 Elie Dangoor 18 444 Phillip Hamilton 405-392 Antonio Malonzo
72 Wimal Fernando 18 438 Jessie Lim 442-334 Andrew Golding
73 Oscar Rivera 18 318 Roger Parchamento 304-473 Moses Owugah
74 Antonio Malonzo 18 292 Ryan Anderson 433-368 Elie Dangoor
75 Daniel Srichawla 18 235 Thavachai Tivava 348-381 Sanjoy Gupta
76 Mushtak Esmail 18 226 John Barker 428-386 Lim Sha-Lyn
77 Sanjoy Gupta 18 197 Cheong Yi Wei 418-385 Daniel Srichawla
78 Cedric Lewis 18 64 Karl Chin Hon Yew 363-475 Preedee Khongthanara
79 Chim Wai Main 18 -172 Goutham Jayaraman 369-331 Mark Smith
80 Rohaina Tanveer 18 -215 Valliammah Thamb 442-296 Wilfredo Padua
81 Mark Smith 18 -284 Liz Fagerlund 302-486 Chim Wai Main
82 Amnuay Ploysangngam 18 -401 Tan Khee Chiang 286-413 Nupur Sood
83 Nupur Sood 18 -451 Dianne Ward 382-467 Amnuay Ploysangngam
84 Wilfredo Padua 17.5 -132 Cameron Farlow 494-351 Rohaina Tanveer
85 Phillip Hamilton 17.5 -1048 Elie Dangoor 392-405 Shim Yen Nee
86 Shaila Amalean 17 699 Patricia Okoye 491-398 Gora Sulaiman
87 Ryan Anderson 17 644 Antonio Malonzo 368-433 Tengku Asri
88 Tengku Asri 17 444 Nutt Treepoonsuk 400-378 Ryan Anderson
89 Goutham Jayaraman 17 403 Chim Wai Main 331-369 Pat Schuberg
90 Shim Yen Nee 17 350 Esther Perrins 408-424 Phillip Hamilton
91 Ismail Kassim 17 217 Mohd Bin Abdul Suma 452-295 Valliammah Thamb
92 Paul Richards AUS 17 203 Preedee Khongthanara326-111 Cheong Yi Wei
93 John Barker 17 56 Mushtak Esmail 386-428 Jessie Lim
94 Cheong Yi Wei 17 -2 Sanjoy Gupta 385-418 Paul Richards AUS
95 Gora Sulaiman 17 -108 Olajide Akinyemi 367-341 Shaila Amalean
96 Jessie Lim 17 -347 Wimal Fernando 334-442 John Barker
97 Pat Schuberg 17 -455 Nicholas Vasquez 439-378 Goutham Jayaraman
98 Lim Sha-Lyn 17 -496 Seshi Ramanathan 240-544 Mushtak Esmail
99 Valliammah Thamb 17 -696 Rohaina Tanveer 296-442 Ismail Kassim
100 Cameron Farlow 17 -1191 Wilfredo Padua 351-494 Arul Inthirarajah
101 Yannakit Sirisup 16.5 -18 Larry Serrano 499-365 Natasha Podesser
102 Natasha Podesser 16.5 -533 Ruby Sim 434-284 Yannakit Sirisup
103 Nutt Treepoonsuk 16.5 -1156 Tengku Asri 378-400 Sharon Sorensen
104 Olajide Akinyemi 16 133 Gora Sulaiman 341-367 Patricia Okoye
105 Arul Inthirarajah 16 81 Tan Seah Whye 458-335 Cameron Farlow
106 Sharon Sorensen 16 -288 Adrian Tay 391-283 Nutt Treepoonsuk
107 Lynn Carter 16 -354 Zeenath Ariff 345-335 Larry Serrano
108 Olga Visser 16 -526 Dinna Lim 397-349 Mohd Bin Abdul Suma
109 Mohd Bin Abdul Suma 16 -564 Ismail Kassim 295-452 Olga Visser
110 Larry Serrano 16 -650 Yannakit Sirisup 365-499 Lynn Carter
111 Mahboob Khan 16 -864 Rosalind Phillips 372-358 Nicholas Vasquez
112 Tim Butcher 16 -944 Kay Anderson 407-310 Cheong Yi Hua
113 Chow Xin Kit 16 -1067 Robert Rubina 347-299 Yeap Gim Sai
114 Ruby Sim 16 -1293 Natasha Podesser 284-434 Rosalind Phillips
115 Patricia Okoye 15.5 -355 Shaila Amalean 398-491 Olajide Akinyemi
116 Nicholas Vasquez 15.5 -584 Pat Schuberg 378-439 Mahboob Khan
117 Yeap Gim Sai 15 63 Robert Blunt 405-378 Chow Xin Kit
118 Cheong Yi Hua 15 -387 Tadao Takeda 417-361 Tim Butcher
119 Tan Seah Whye 15 -393 Arul Inthirarajah 335-458 Robert Blunt
120 Rosalind Phillips 15 -424 Mahboob Khan 358-372 Ruby Sim
121 Kay Anderson 15 -528 Tim Butcher 310-407 Tadao Takeda
122 Zeenath Ariff 15 -546 Lynn Carter 335-345 Jerry Khoo
123 Adrian Tay 15 -641 Sharon Sorensen 283-391 Justin Low
124 Peter Bauer 15 -750 Justin Low 392-327 Robert Rubina
125 Dinna Lim 15 -800 Olga Visser 349-397 Lim Mao Fong
126 Catherine Tong 15 -980 Danielle Gilroy 318-317 Kim Rubina
127 Lim Mao Fong 15 -1332 Kim Rubina 393-406 Dinna Lim
128 Betty Eriksen 14 -967 Jerry Khoo 398-438 Danielle Gilroy
129 Tadao Takeda 14 -1281 Cheong Yi Hua 361-417 Kay Anderson
130 Jerry Khoo 13 -808 Betty Eriksen 438-398 Zeenath Ariff
131 Robert Rubina 13 -1128 Chow Xin Kit 299-347 Peter Bauer
132 Robert Blunt 13 -1192 Yeap Gim Sai 378-405 Tan Seah Whye
133 Kim Rubina 11 -2891 Lim Mao Fong 406-393 Catherine Tong
134 Danielle Gilroy 8 -2812 Catherine Tong 317-318 Betty Eriksen
135 Justin Low 3 -3405 Peter Bauer 327-392 Adrian Tay
136 Paulette Yeoh 0 -102 Paulette Yeoh - Paulette Yeoh
137 Preedee Khongthanara 0 -12695 111-
HG Arul Inthirarajah 692