WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics OPEN
Results for OPEN
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Michael Akonor 30.5 1884 Peter Kougi 359-396 Peter Kougi
2 Peter Kougi 28.5 1002 Michael Akonor 396-359 Michael Akonor
3 Nawapadol Sayavesa 27 1391 Charnrit Khongthan 459-438 Charnrit Khongthan
4 Charnrit Khongthan 27 795 Nawapadol Sayavesa 438-459 Nawapadol Sayavesa
5 Theodoro Martus 26 2081 Allan Oyende 447-356 Allan Oyende
6 Allan Oyende 26 909 Theodoro Martus 356-447 Theodoro Martus
7 Mark Kenas 25 2067 Ralph Lobo 542-365 Kevin McMahon
8 Kevin McMahon 25 1955 Cheah Siu Hean 460-348 Mark Kenas
9 Anand Buddhdev 25 337 Pui Cheng Wui 460-358 Ralph Lobo
10 Ralph Lobo 25 137 Mark Kenas 365-542 Anand Buddhdev
11 Chollapat Itthiaree 24 1837 Taewan Sutthasin 502-402 Odette Rio
12 Odette Rio 24 927 Russell Honeybun 422-384 Chollapat Itthiaree
13 Cheah Siu Hean 24 905 Kevin McMahon 348-460 Patrick Mpundu
14 Patrick Mpundu 24 849 Thacha Koowirat 372-360 Cheah Siu Hean
15 Pui Cheng Wui 24 655 Anand Buddhdev 358-460 Mohammad Sulaiman
16 Mohammad Sulaiman 24 621 Karen Richards 459-385 Pui Cheng Wui
17 Adrian Tamas 24 582 Mpakaboari Jack 487-368 Yeo Kian Hung
18 Yeo Kian Hung 23.5 1119 Tony Hunt 466-413 Adrian Tamas
19 Taewan Sutthasin 23.5 798 Chollapat Itthiaree 402-502 Michael Gongolo
20 Michael Gongolo 23 1424 Victor Chua 405-365 Taewan Sutthasin
21 Russell Honeybun 23 1191 Odette Rio 384-422 Wanchana Jirapitikul
22 Mark Schellenberg 23 1158 Christian Mensah 572-398 Thacha Koowirat
23 Wanchana Jirapitikul 23 893 Lakshan Wanni 501-384 Russell Honeybun
24 Thacha Koowirat 23 874 Patrick Mpundu 360-372 Mark Schellenberg
25 Leslie Charles 23 621 Martin Teo 425-382 Karen Richards
26 Karen Richards 23 471 Mohammad Sulaiman 385-459 Leslie Charles
27 Goh Jiang Pern 23 360 Abdul Suma 408-360 Ferdy Anthonius
28 Mpakaboari Jack 23 338 Adrian Tamas 368-487 Tony Hunt
29 Ferdy Anthonius 23 16 Waseem Khatri 428-315 Goh Jiang Pern
30 Tony Hunt 23 -654 Yeo Kian Hung 413-466 Mpakaboari Jack
31 Tan Jin Chor 22 1467 Ian Tay Zhi Xian 456-271 Simon Walton
32 Victor Chua 22 1120 Michael Gongolo 365-405 Bob Jackman
33 Christian Mensah 22 1080 Mark Schellenberg 398-572 Edie Mueller
34 Simon Walton 22 782 Chrys Placca 451-414 Tan Jin Chor
35 Bob Jackman 22 693 Edie Mueller 419-345 Victor Chua
36 Lakshan Wanni 22 631 Wanchana Jirapitikul384-501 Martin Teo
37 Abdul Suma 22 513 Goh Jiang Pern 360-408 Heather Long
38 Martin Teo 22 431 Leslie Charles 382-425 Lakshan Wanni
39 Edie Mueller 22 368 Bob Jackman 345-419 Christian Mensah
40 Karl Chin Hon Yew 22 316 Tony Sim 451-383 Michael McKenna
41 Michael McKenna 22 299 Tan Khee Chiang 437-345 Karl Chin Hon Yew
42 Heather Long 22 171 Melvin Dalangin 595-407 Abdul Suma
43 Willy Mwangi 22 18 Seshi Ramanathan 405-324 Waseem Khatri
44 Waseem Khatri 22 -660 Ferdy Anthonius 315-428 Willy Mwangi
45 Ian Tay Zhi Xian 21.5 -157 Tan Jin Chor 271-456 Martin Harrison
46 Martin Harrison 21 1060 Owokere Victor 438-367 Ian Tay Zhi Xian
47 Liz Fagerlund 21 832 Dylan Sharma 415-321 Oyeleke Oluwaseun
48 Chrys Placca 21 735 Simon Walton 414-451 Ezekiel Markwei
49 Ezekiel Markwei 21 579 Manju Sood 449-359 Chrys Placca
50 Melvin Dalangin 21 564 Heather Long 407-595 Phillip Edwin-Mugish
51 Oyeleke Oluwaseun 21 558 Sanjoy Gupta 445-332 Liz Fagerlund
52 Carmel Dodd 21 433 Dianne Ward 400-379 Tan Khee Chiang
53 Phillip Edwin-Mugish 21 415 Amnuay Ploysangngam 459-376 Melvin Dalangin
54 Tony Sim 21 189 Karl Chin Hon Yew 383-451 Preedee Khongthanara
55 Tan Khee Chiang 21 93 Michael McKenna 345-437 Carmel Dodd
56 Seshi Ramanathan 20.5 449 Willy Mwangi 324-405 Owokere Victor
57 Owokere Victor 20.5 167 Martin Harrison 367-438 Seshi Ramanathan
58 Esther Perrins 20 775 Jocelyn Lor 376-346 Manju Sood
59 Manju Sood 20 623 Ezekiel Markwei 359-449 Esther Perrins
60 Dylan Sharma 20 585 Liz Fagerlund 321-415 Cedric Lewis
61 Roger Parchamento 20 511 Shaila Amalean 426-412 Antonio Malonzo
62 Cedric Lewis 20 500 Wimal Fernando 470-380 Dylan Sharma
63 Antonio Malonzo 20 493 Elie Dangoor 488-375 Roger Parchamento
64 Thavachai Tivava 20 478 Charas Worapotpisut 399-366 John Barker
65 John Barker 20 346 Mark Smith 404-354 Thavachai Tivava
66 Sanjoy Gupta 20 330 Oyeleke Oluwaseun 332-445 Daniel Srichawla
67 Dianne Ward 20 327 Carmel Dodd 379-400 Graeme Lock Lee
68 Mushtak Esmail 20 303 Rohaina Tanveer 360-320 Amnuay Ploysangngam
69 Daniel Srichawla 20 296 Oscar Rivera 419-390 Sanjoy Gupta
70 Graeme Lock Lee 20 182 Olobatoke Aka 435-306 Dianne Ward
71 Amnuay Ploysangngam 20 -191 Phillip Edwin-Mugish376-459 Mushtak Esmail
72 Olobatoke Aka 20 -218 Graeme Lock Lee 306-435 Yannakit Sirisup
73 Ng Chee Eng 19.5 461 Preedee Khongthanara325-122 Charas Worapotpisut
74 Charas Worapotpisut 19.5 202 Thavachai Tivava 366-399 Ng Chee Eng
75 Yannakit Sirisup 19.5 168 Pat Schuberg 414-319 Olobatoke Aka
76 Nutt Treepoonsuk 19.5 -1029 Lim Sha-Lyn 429-418 Jocelyn Lor
77 Andrew Golding 19 897 Gora Sulaiman 441-320 Oscar Rivera
78 Jocelyn Lor 19 857 Esther Perrins 346-376 Nutt Treepoonsuk
79 Shaila Amalean 19 809 Roger Parchamento 412-426 Elie Dangoor
80 Moses Owugah 19 777 Ryan Anderson 508-384 Shim Yen Nee
81 Shim Yen Nee 19 629 Tengku Asri 547-412 Moses Owugah
82 Wimal Fernando 19 304 Cedric Lewis 380-470 Lynn Carter
83 Elie Dangoor 19 232 Antonio Malonzo 375-488 Shaila Amalean
84 Oscar Rivera 19 195 Daniel Srichawla 390-419 Andrew Golding
85 Paul Richards AUS 19 135 Jessie Lim 392-341 Mark Smith
86 Lynn Carter 19 -137 Ismail Kassim 426-345 Wimal Fernando
87 Mark Smith 19 -275 John Barker 354-404 Paul Richards AUS
88 Rohaina Tanveer 19 -341 Mushtak Esmail 320-360 Chim Wai Main
89 Chim Wai Main 19 -417 Nupur Sood 423-376 Rohaina Tanveer
90 Pat Schuberg 19 -436 Yannakit Sirisup 319-414 Mahboob Khan
91 Mahboob Khan 19 -746 Valliammah Thamb 464-376 Pat Schuberg
92 Cameron Farlow 19 -1153 Wilfredo Padua 407-404 Lim Sha-Lyn
93 Phillip Hamilton 18.5 -1236 Natasha Podesser 411-370 Ryan Anderson
94 Ryan Anderson 18 492 Moses Owugah 384-508 Phillip Hamilton
95 Tengku Asri 18 307 Shim Yen Nee 412-547 Gora Sulaiman
96 Ismail Kassim 18 237 Lynn Carter 345-426 Adrian Tay
97 Olajide Akinyemi 18 155 Yeap Gim Sai 433-373 Zeenath Ariff
98 Gora Sulaiman 18 -177 Andrew Golding 320-441 Tengku Asri
99 Adrian Tay 18 -215 Cheong Yi Wei 387-380 Ismail Kassim
100 Olga Visser 18 -374 Larry Serrano 407-365 Tim Butcher
101 Lim Sha-Lyn 18 -400 Nutt Treepoonsuk 418-429 Cameron Farlow
102 Zeenath Ariff 18 -452 Sharon Sorensen 376-360 Olajide Akinyemi
103 Jessie Lim 18 -470 Paul Richards AUS 341-392 Mohd Bin Abdul Suma
104 Mohd Bin Abdul Suma 18 -483 Goutham Jayaraman 430-310 Jessie Lim
105 Tim Butcher 18 -768 Ruby Sim 479-309 Olga Visser
106 Nupur Sood 18 -804 Chim Wai Main 376-423 Valliammah Thamb
107 Valliammah Thamb 18 -856 Mahboob Khan 376-464 Nupur Sood
108 Wilfredo Padua 17.5 -144 Cameron Farlow 404-407 Natasha Podesser
109 Natasha Podesser 17.5 -580 Phillip Hamilton 370-411 Wilfredo Padua
110 Goutham Jayaraman 17 250 Mohd Bin Abdul Suma 310-430 Catherine Tong
111 Yeap Gim Sai 17 167 Olajide Akinyemi 373-433 Cheong Yi Hua
112 Cheong Yi Wei 17 -129 Adrian Tay 380-387 Patricia Okoye
113 Cheong Yi Hua 17 -258 Rosalind Phillips 353-345 Yeap Gim Sai
114 Sharon Sorensen 17 -413 Zeenath Ariff 360-376 Peter Bauer
115 Peter Bauer 17 -640 Tan Seah Whye 389-361 Sharon Sorensen
116 Catherine Tong 17 -694 Dinna Lim 509-330 Goutham Jayaraman
117 Larry Serrano 17 -710 Olga Visser 365-407 Kay Anderson
118 Patricia Okoye 16.5 -450 Arul Inthirarajah 451-411 Cheong Yi Wei
119 Nicholas Vasquez 16.5 -603 Robert Rubina 439-301 Ruby Sim
120 Arul Inthirarajah 16 -22 Patricia Okoye 411-451 Rosalind Phillips
121 Rosalind Phillips 16 -380 Cheong Yi Hua 345-353 Arul Inthirarajah
122 Tan Seah Whye 16 -445 Peter Bauer 361-389 Dinna Lim
123 Kay Anderson 16 -633 Kay Anderson - Larry Serrano
124 Dinna Lim 16 -899 Catherine Tong 330-509 Tan Seah Whye
125 Tadao Takeda 16 -1177 Lim Mao Fong 404-383 Tadao Takeda
126 Chow Xin Kit 16 -1205 Chow Xin Kit - Chow Xin Kit
127 Ruby Sim 16 -1518 Tim Butcher 309-479 Nicholas Vasquez
128 Robert Rubina 15 -1082 Nicholas Vasquez 301-439 Betty Eriksen
129 Betty Eriksen 15 -1101 Robert Blunt 339-276 Robert Rubina
130 Lim Mao Fong 15 -1623 Tadao Takeda 383-404 Jerry Khoo
131 Jerry Khoo 14 -884 Kim Rubina 364-319 Lim Mao Fong
132 Robert Blunt 14 -1205 Betty Eriksen 276-339 Danielle Gilroy
133 Danielle Gilroy 11 -2555 Justin Low 393-332 Robert Blunt
134 Kim Rubina 11 -3201 Jerry Khoo 319-364 Justin Low
135 Justin Low 3 -3908 Danielle Gilroy 332-393 Kim Rubina
136 Paulette Yeoh 0 -102 Paulette Yeoh - Paulette Yeoh
137 Preedee Khongthanara 0 -13479 122-
HG Arul Inthirarajah 692