WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics
Results for A
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Allan Simmons 8 916 Phil Robertshaw 391-525 Mark Nyman
2 Phil Robertshaw 7 932 Allan Simmons 525-391 Lewis Mackay
3 Lewis Mackay 7 850 Craig Beevers 431-374 Phil Robertshaw
4 Mark Nyman 7 722 Alec Webb 514-353 Allan Simmons
5 Brett Smitheram 7 489 Wayne Kelly 438-317 Piotr Andronowski
6 Piotr Andronowski 7 380 Paul Allan 423-360 Brett Smitheram
7 Oliver Garner 7 245 Martin Harrison 418-407 Paul Allan
8 Martin Harrison 7 235 Oliver Garner 407-418 Craig Beevers
9 Craig Beevers 6 461 Lewis Mackay 374-431 Martin Harrison
10 Paul Allan 6 359 Piotr Andronowski 360-423 Oliver Garner
11 Elie Dangoor 6 304 Tan Jin Chor 441-425 Wayne Kelly
12 Mike Whiteoak 6 224 Neil Scott 473-382 Andy Roughton
13 Paul Gallen 6 183 Gareth Williams 495-459 Alec Webb
14 Wayne Kelly 6 173 Brett Smitheram 317-438 Elie Dangoor
15 Vincent Boyle 5.5 230 Paloma Raychbart 455-360 John Ashmore
16 Bob Violett 5 287 Diane Pratesi 471-392 Nuala O'Rourke
17 John Ashmore 5 270 Cecil Muscat 423-401 Vincent Boyle
18 Nick Deller 5 261 Ian Coventry 497-474 David Shenkin
19 Chris Vicary 5 194 David Shenkin 401-364 Gareth Williams
20 Andy Roughton 5 170 Natalie Zolty 360-379 Mike Whiteoak
21 David Webb 5 156 Simon Gillam 470-333 Barry Grossman
22 Alec Webb 5 99 Mark Nyman 353-514 Paul Gallen
23 Calum Edwards 5 48 Steve Perry 393-390 Tan Jin Chor
24 Nuala O'Rourke 5 8 Terry Kirk 431-358 Bob Violett
25 Barry Grossman 5 -118 Peter Thomas 388-387 David Webb
26 Natalie Zolty 5 -224 Andy Roughton 379-360 Cecil Muscat
27 David Shenkin 4.5 35 Chris Vicary 364-401 Nick Deller
28 Phil Nelkon 4 381 Anne Ashmore 446-394 Rachelle Whiteoak
29 Jessica Pratesi 4 154 Elisabeth Jardine 441-357 Rick Blakeway
30 Neil Scott 4 137 Mike Whiteoak 382-473 Terry Kirk
31 Gareth Williams 4 126 Paul Gallen 459-495 Chris Vicary
32 Jack Durand 4 -14 Nick Ascroft 462-393 George Gruner
33 Terry Kirk 4 -63 Nuala O'Rourke 358-431 Neil Scott
34 Rafal Dominiczak 4 -69 George Gruner 504-355 Ray Tate
35 Nick Ascroft 4 -76 Jack Durand 393-462 Ian Coventry
36 Cecil Muscat 4 -134 John Ashmore 401-423 Natalie Zolty
37 Paloma Raychbart 4 -142 Vincent Boyle 360-455 Steve Perry
38 Diane Pratesi 4 -163 Bob Violett 392-471 Anne Ashmore
39 Rick Blakeway 4 -278 Stephen Hunt 480-414 Jessica Pratesi
40 Steve Perry 4 -281 Calum Edwards 390-393 Paloma Raychbart
41 Tan Jin Chor 4 -287 Elie Dangoor 425-441 Calum Edwards
42 Ian Coventry 4 -327 Nick Deller 474-497 Nick Ascroft
43 Simon Gillam 3 -10 David Webb 333-470 Peter Thomas
44 Peter Thomas 3 -64 Barry Grossman 387-388 Simon Gillam
45 Elisabeth Jardine 3 -67 Jessica Pratesi 357-441 Stephen Hunt
46 Andrew Eames 3 -241 Rachelle Whiteoak 427-359 Sue Bowman
47 Sue Bowman 3 -288 Andy Gray 453-340 Andrew Eames
48 Rachelle Whiteoak 3 -349 Andrew Eames 359-427 Phil Nelkon
49 Ray Tate 3 -416 Kim Hands 395-422 Rafal Dominiczak
50 Stephen Hunt 3 -449 Rick Blakeway 414-480 Elisabeth Jardine
51 Anne Ashmore 3 -538 Phil Nelkon 394-446 Diane Pratesi
52 Kim Hands 3 -558 Ray Tate 422-395 Andy Gray
53 George Gruner 3 -632 Rafal Dominiczak 355-504 Jack Durand
54 Margaret Staunton 2 -98 Valerie Nash 437-317 Janet Phillips
55 Andy Gray 2 -488 Sue Bowman 340-453 Kim Hands
56 Valerie Nash 2 -836 Margaret Staunton 317-437 Anne Darby
57 Janet Phillips 1 -693 Anne Darby 454-345 Margaret Staunton
58 Anne Darby 0 -1126 Janet Phillips 345-454 Valerie Nash
HG Phil Robertshaw 650