WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics
Results for A
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Vannitha Balasingam 6 562 Nigel Richards 420-389 Odette Rio
2 Suresh Chinnaiyah 5 587 Theresa Brousson 525-318 Piotr Andronowski
3 Michael Akonor 5 586 Marty Gabriel 487-312 Theresa Brousson
4 Nigel Richards 5 508 Vannitha Balasingam 389-420 John O'Laughlin
5 David Koenig 5 504 John O'Laughlin 435-419 Austin Shin
6 Lewis Mackay 5 461 Alastair Richards 463-362 Rafal Dominiczak
7 Odette Rio 5 328 Leslie Charles 377-485 Vannitha Balasingam
8 Leslie Charles 5 258 Odette Rio 485-377 Neil Scott
9 Gerry Carter 5 244 Becky Dyer 423-377 Elie Dangoor
10 Elie Dangoor 5 -96 David Holmes 356-329 Gerry Carter
11 Neil Scott 4.5 401 Simon Gillam 489-322 Leslie Charles
12 David Webb 4 838 John Barker 577-252 Marty Gabriel
13 John O'Laughlin 4 689 David Koenig 419-435 Nigel Richards
14 Austin Shin 4 568 Piotr Andronowski 504-294 David Koenig
15 Jesse Day 4 433 Rafal Dominiczak 527-308 Donna Stanton
16 Piotr Andronowski 4 422 Austin Shin 294-504 Suresh Chinnaiyah
17 Phil Robertshaw 4 406 Anlaug Frydenlund 500-395 Cicely Bruce
18 Theresa Brousson 4 325 Suresh Chinnaiyah 318-525 Michael Akonor
19 Diane Pratesi 4 321 Azu Ogbogu 441-376 Joanne Craig
20 Ze Tristan 4 291 Barry Grossman 456-436 Robert Linn
21 Peter Armstrong 4 201 James Burley 519-413 David Holmes
22 Rafal Dominiczak 4 105 Jesse Day 308-527 Lewis Mackay
23 Joanne Craig 4 24 Robert Linn 422-411 Diane Pratesi
24 Kwaku Sapong 4 -47 Rik Kennedy 464-453 Jared Robinson
25 Jason Keller 3.5 210 Steve Polatnick 440-440 Barry Grossman
26 Steve Polatnick 3.5 114 Jason Keller 440-440 James Burley
27 Terry Kirk 3.5 -168 Graham Haigh 402-371 Calum Edwards
28 Calum Edwards 3 376 Karen Richards 454-321 Terry Kirk
29 Azu Ogbogu 3 229 Diane Pratesi 376-441 Rik Kennedy
30 Rik Kennedy 3 189 Kwaku Sapong 453-464 Azu Ogbogu
31 Natalie Zolty 3 152 Neil Rowley 532-387 Simon Gillam
32 Jared Robinson 3 150 Wayne Kelly 341-401 Kwaku Sapong
33 Wayne Kelly 3 149 Jared Robinson 401-341 Tan Jin Chor
34 Matthew Pinner 3 146 Sharon Sorensen 435-275 Penny Downer
35 John Mayhew 3 131 Natalie Stafferton 539-209 Mutua Ngundi
36 David Holmes 3 55 Elie Dangoor 329-356 Peter Armstrong
37 Robert Linn 3 55 Joanne Craig 411-422 Ze Tristan
38 Evelyn Wallace 3 -44 Peter Thorpe 492-250 Anlaug Frydenlund
39 Mohamed Kamara 3 -53 Cicely Bruce 391-332 Nuala O'Rourke
40 Barry Grossman 3 -83 Ze Tristan 436-456 Jason Keller
41 Marty Gabriel 3 -85 Michael Akonor 312-487 David Webb
42 Penny Downer 3 -101 Mutua Ngundi 464-358 Matthew Pinner
43 Donna Stanton 3 -125 Fred Magu 315-490 Jesse Day
44 Kim Hands 3 -228 Warodom Geamsakul 491-365 Waseem Khatri
45 Tan Jin Chor 3 -232 Waseem Khatri 336-321 Wayne Kelly
46 Simon Gillam 3 -233 Neil Scott 322-489 Natalie Zolty
47 James Burley 3 -234 Peter Armstrong 413-519 Steve Polatnick
48 Cicely Bruce 3 -326 Mohamed Kamara 332-391 Phil Robertshaw
49 Alastair Richards 2 245 Lewis Mackay 362-463 Sharon Sorensen
50 Fred Magu 2 159 Donna Stanton 490-315 Rowan Callaghan
51 Becky Dyer 2 53 Gerry Carter 377-423 Graham Haigh
52 Mutua Ngundi 2 -37 Penny Downer 358-464 John Mayhew
53 Waseem Khatri 2 -58 Tan Jin Chor 321-336 Kim Hands
54 Catalin-Eugen Caba 2 -84 Rowan Callaghan 525-320 Walker Willingham
55 Neil Rowley 2 -115 Natalie Zolty 387-532 Karen Richards
56 David Delicata 2 -120 Ewa Kondracka 468-414 Kunihiko Kuroda
57 Kate Sweetlove 2 -141 Walker Willingham 390-341 Suja Prakash
58 Graham Haigh 2 -145 Terry Kirk 371-402 Becky Dyer
59 Anlaug Frydenlund 2 -186 Phil Robertshaw 395-500 Evelyn Wallace
60 Nuala O'Rourke 2 -248 Michael Hardiyanto 338-420 Mohamed Kamara
61 Ian Coventry 2 -251 Suja Prakash 427-409 Ewa Kondracka
62 Sharon Sorensen 2 -255 Matthew Pinner 275-435 Alastair Richards
63 John Barker 2 -326 David Webb 252-577 Warodom Geamsakul
64 Karen Richards 2 -365 Calum Edwards 321-454 Neil Rowley
65 Warodom Geamsakul 2 -389 Kim Hands 365-491 John Barker
66 Rowan Callaghan 1 -215 Catalin-Eugen Caba 320-525 Fred Magu
67 Walker Willingham 1 -282 Kate Sweetlove 341-390 Catalin-Eugen Caba
68 Ewa Kondracka 1 -287 David Delicata 414-468 Ian Coventry
69 Peter Thorpe 1 -369 Evelyn Wallace 250-492 Michael Hardiyanto
70 Kunihiko Kuroda 1 -661 Viliam Snabel 326-433 David Delicata
71 Viliam Snabel 1 -742 Kunihiko Kuroda 433-326 Beverley Robertshaw
72 Michael Hardiyanto 1 -771 Nuala O'Rourke 420-338 Peter Thorpe
73 Suja Prakash 1 -783 Ian Coventry 409-427 Kate Sweetlove
74 Mikolaj Szymanski 1 -846 Beverley Robertshaw 379-359 Natalie Stafferton
75 Beverley Robertshaw 0 -515 Mikolaj Szymanski 359-379 Viliam Snabel
76 Natalie Stafferton 0 -1229 John Mayhew 209-539 Mikolaj Szymanski
HG Theresa Brousson 658