WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics
Results for WESPAC
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 David Koenig 9 792 Allan Oyende 496-305 David Wiegand
2 David Wiegand 9 770 Craig Beevers 479-379 David Koenig
3 Lewis Mackay 8 665 Taewan Sutthasin 422-334 Cameron Farlow
4 Wellington Jighere 8 491 Richard Jeremy 404-426 Allan Oyende
5 Allan Oyende 8 467 David Koenig 305-496 Wellington Jighere
6 Richard Jeremy 8 209 Wellington Jighere 426-404 Evans Clinchy
7 Evans Clinchy 7.5 502 Toh Weibin 473-263 Richard Jeremy
8 Naween Fernando 7.5 347 Thacha Koowirat 489-375 Andrew Fisher
9 Thacha Koowirat 7 818 Naween Fernando 375-489 Toh Weibin
10 Gitonga Nderitu 7 747 Cameron Farlow 655-333 Alastair Richards
11 Andrew Fisher 7 687 Austin Shin 486-365 Naween Fernando
12 Jesse Day 7 564 Peter Kougi 529-394 Cheah Siu Hean
13 Marlon Prudencio 7 541 Moiz Ullah Baig 448-408 Austin Shin
14 Toh Weibin 7 427 Evans Clinchy 263-473 Thacha Koowirat
15 David Webb 7 332 Neil Scott 440-366 Waseem Khatri
16 Chris Vicary 7 302 Yeo Kian Hung 443-430 Neil Scott
17 Taewan Sutthasin 7 292 Lewis Mackay 334-422 Craig Beevers
18 Komol Panyasoponlert 7 266 Stanley Njoroge 493-343 Bob Jackman
19 Craig Beevers 7 255 David Wiegand 379-479 Taewan Sutthasin
20 Waseem Khatri 7 231 James Squires 491-407 David Webb
21 Bob Jackman 7 230 Femi Awowade 461-345 Komol Panyasoponlert
22 Cameron Farlow 7 124 Gitonga Nderitu 333-655 Lewis Mackay
23 Tony Sim 6.5 394 Daniel Piechnick 421-409 Pat John
24 Howard Warner 6 532 Hubert Wee 525-312 Steve Polatnick
25 Austin Shin 6 435 Andrew Fisher 365-486 Marlon Prudencio
26 Alastair Richards 6 394 Nigel Richards 432-505 Gitonga Nderitu
27 Chris Lipe 6 394 Ron Baginski 416-381 Mythili Rudra
28 Tony Leah 6 393 Ayorinde Saidu 498-297 Gerry Carter
29 Adam Logan 6 296 Albert Martono 489-299 Peter Armstrong
30 Cheah Siu Hean 6 295 Esther Perrins 403-475 Jesse Day
31 Neil Scott 6 247 David Webb 366-440 Chris Vicary
32 Yeo Kian Hung 6 247 Chris Vicary 430-443 James Squires
33 Nigel Richards 6 220 Alastair Richards 505-432 Ayorinde Saidu
34 Esther Perrins 6 211 Cheah Siu Hean 475-403 Femi Awowade
35 James Squires 6 204 Waseem Khatri 407-491 Yeo Kian Hung
36 Evan Cohen 6 196 Jared Robinson 442-329 Albert Martono
37 Emmanuel Umujose 6 153 Cecilia Le 543-417 Andrew Goodwin
38 Trevor Halsall 6 140 Puttapong Moonsarn 488-323 Lakshan Wanni
39 Andrew Goodwin 6 109 Elie Dangoor 455-421 Emmanuel Umujose
40 Joanne Craig 6 101 Peter Armstrong 412-299 Elie Dangoor
41 Puneet Sharma 6 55 Lawson Sue 406-415 Peter Kougi
42 Peter Sinton 6 23 Lakshan Wanni 458-383 Puttapong Moonsarn
43 Jeff Grant 6 -50 Robert Linn 397-405 Stanley Njoroge
44 Peter Kougi 6 -57 Jesse Day 394-529 Puneet Sharma
45 Stanley Njoroge 6 -87 Komol Panyasoponlert343-493 Jeff Grant
46 Lawson Sue 6 -115 Puneet Sharma 415-406 Omri Rosenkrantz
47 Pat John 6 -154 Moira Fenech 356-390 Tony Sim
48 Robert Linn 6 -192 Jeff Grant 405-397 Abdullah Abbasi
49 Abdullah Abbasi 6 -322 Mark Kenas 422-415 Robert Linn
50 Moira Fenech 6 -484 Pat John 390-356 Akkarapol Kwhansak
51 Geoffrey Newman 5.5 248 John O'Laughlin 481-383 Marty Gabriel
52 Akkarapol Kwhansak 5.5 184 Trevor Hovelmeier 420-418 Moira Fenech
53 Marty Gabriel 5 452 Chang Ching Wei 583-350 Geoffrey Newman
54 Hubert Wee 5 420 Howard Warner 312-525 Daniel Piechnick
55 Daniel Piechnick 5 393 Tony Sim 409-421 Hubert Wee
56 Mythili Rudra 5 290 Jakkrit Klaphajone 368-417 Chris Lipe
57 Jason Keller 5 278 Steve Polatnick 537-322 Jakkrit Klaphajone
58 Gerry Carter 5 262 Michael Tang 369-466 Tony Leah
59 Scott Garner 5 206 Patrick Mpundu 433-387 John O'Laughlin
60 Michael Tang 5 191 Gerry Carter 466-369 Paul Allan
61 Moiz Ullah Baig 5 174 Marlon Prudencio 408-448 Chang Ching Wei
62 Steve Polatnick 5 101 Jason Keller 322-537 Howard Warner
63 Paul Allan 5 95 Russell Honeybun 393-365 Michael Tang
64 Onota Oteheri 5 64 Karen Richards 576-310 Mohan Chunkath
65 Chang Ching Wei 5 48 Marty Gabriel 350-583 Moiz Ullah Baig
66 Jakkrit Klaphajone 5 44 Mythili Rudra 417-368 Jason Keller
67 Femi Awowade 5 -11 Bob Jackman 345-461 Esther Perrins
68 Elie Dangoor 5 -16 Andrew Goodwin 421-455 Joanne Craig
69 Peter Armstrong 5 -18 Joanne Craig 299-412 Adam Logan
70 Naomi Landau 5 -30 Rich Baker 469-434 Martin Teo
71 Ayorinde Saidu 5 -39 Tony Leah 297-498 Nigel Richards
72 Wayne Kelly 5 -61 Rob Rosenthal 515-377 Jennifer Lee
73 Eric Kinderman 5 -77 John McNaughton 506-356 Rob Rosenthal
74 Albert Martono 5 -95 Adam Logan 299-489 Evan Cohen
75 Lakshan Wanni 5 -100 Peter Sinton 383-458 Trevor Halsall
76 Mohan Chunkath 5 -140 John Ashmore 466-401 Onota Oteheri
77 Jennifer Lee 5 -173 Martin Teo 465-448 Wayne Kelly
78 Puttapong Moonsarn 5 -254 Trevor Halsall 323-488 Peter Sinton
79 Dan Sandu 5 -366 Omri Rosenkrantz 432-413 Karen Richards
80 Tariq Pervez 5 -367 Ashley Coldrick @52 425-386 Patrick Mpundu
81 John O'Laughlin 4.5 -202 Geoffrey Newman 383-481 Scott Garner
82 Ron Baginski 4 114 Chris Lipe 381-416 Russell Honeybun
83 Russell Honeybun 4 98 Paul Allan 365-393 Ron Baginski
84 Mark Nyman 4 1 Manop Phiphat 499-411 Blue Thorogood
85 Paul Kalumba 4 -64 Blue Thorogood 452-367 Manop Phiphat
86 Rich Baker 4 -139 Naomi Landau 434-469 Cecilia Le
87 Martin Teo 4 -140 Jennifer Lee 448-465 Naomi Landau
88 Cecilia Le 4 -170 Emmanuel Umujose 417-543 Rich Baker
89 Alex Tan 4 -214 Yong Jian Rong 425-508 John Ashmore
90 Mario Saliba 4 -220 Nuala O'Rourke 396-394 Rod Talbot
91 Anlaug Frydenlund 4 -230 Jarrod Page 442-331 Steve Perry
92 Yong Jian Rong 4 -232 Alex Tan 508-425 Johnson Tsang
93 John Ashmore 4 -233 Mohan Chunkath 401-466 Alex Tan
94 Steve Perry 4 -275 Rod Talbot 446-398 Anlaug Frydenlund
95 Somphong Phosai 4 -288 Andrew Golding 468-350 Andy Kurnia
96 Omri Rosenkrantz 4 -289 Dan Sandu 413-432 Lawson Sue
97 Mark Kenas 4 -301 Abdullah Abbasi 415-422 Andrew Golding
98 Hassan Hadi Khan 4 -305 Johnson Tsang 445-408 Mohamed Kamara
99 Andrew Golding 4 -314 Somphong Phosai 350-468 Mark Kenas
100 Jared Robinson 4 -316 Evan Cohen 329-442 John McNaughton
101 Shaila Amalean 4 -363 Andy Kurnia 408-373 Jackie McLeod
102 John McNaughton 4 -364 Eric Kinderman 356-506 Jared Robinson
103 Karen Richards 4 -577 Onota Oteheri 310-576 Dan Sandu
104 Patrick Mpundu 3 351 Scott Garner 387-433 Tariq Pervez
105 Udayan Grover 3 97 Jackie McLeod 472-457 Wimal Fernando
106 Ashley Coldrick @52 3 53 Tariq Pervez 386-425 Trevor Hovelmeier
107 Trevor Hovelmeier 3 43 Akkarapol Kwhansak 418-420 Ashley Coldrick @52
108 Odette Rio 3 31 Wimal Fernando 456-354 Jesse Matthews
109 Jesse Matthews 3 -60 Shakir Reshamwala 449-384 Odette Rio
110 Eta Karo 3 -152 Leslie Charles 459-380 Jarrod Page
111 Blue Thorogood 3 -217 Paul Kalumba 367-452 Mark Nyman
112 Nuala O'Rourke 3 -229 Mario Saliba 394-396 Cyril Umebiye
113 Manop Phiphat 3 -231 Mark Nyman 411-499 Paul Kalumba
114 Rod Talbot 3 -321 Steve Perry 398-446 Mario Saliba
115 Cyril Umebiye 3 -347 Mariam Arif 376-430 Nuala O'Rourke
116 Mariam Arif 3 -398 Cyril Umebiye 430-376 Leslie Charles
117 Irfan Siddiqui 3 -400 Mohamed Kamara 493-422 Shakir Reshamwala
118 Sandy Nang 3 -407 Pam Morris@65 416-324 Robert Springer
119 Jackie McLeod 3 -417 Udayan Grover 457-472 Shaila Amalean
120 Mohamed Kamara 3 -468 Irfan Siddiqui 422-493 Hassan Hadi Khan
121 Andy Kurnia 3 -501 Shaila Amalean 373-408 Somphong Phosai
122 Rob Rosenthal 3 -611 Wayne Kelly 377-515 Eric Kinderman
123 Leslie Charles 2 -317 Eta Karo 380-459 Mariam Arif
124 Jarrod Page 2 -445 Anlaug Frydenlund 331-442 Eta Karo
125 Johnson Tsang 2 -516 Hassan Hadi Khan 408-445 Yong Jian Rong
126 Shakir Reshamwala 2 -677 Jesse Matthews 384-449 Irfan Siddiqui
127 Warodom Geamsakul 2 -702 Robert Springer 415-328 Pam Morris@65
128 Wimal Fernando 2 -891 Odette Rio 354-456 Udayan Grover
129 Pam Morris@65 2 -1105 Sandy Nang 324-416 Warodom Geamsakul
130 Robert Springer 0 -1480 Warodom Geamsakul 328-415 Sandy Nang
HG Gitonga Nderitu 655