WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics
Results for WESPAC
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Allan Oyende 14 958 Austin Shin 375-424 Komol Panyasoponlert
2 Austin Shin 13 1295 Allan Oyende 424-375 Lewis Mackay
3 Lewis Mackay 13 935 Wellington Jighere 401-512 Austin Shin
4 Komol Panyasoponlert 13 894 Waseem Khatri 426-333 Allan Oyende
5 Wellington Jighere 13 589 Lewis Mackay 512-401 Waseem Khatri
6 David Koenig 12 870 David Wiegand 572-425 Neil Scott
7 Adam Logan 12 728 Neil Scott 547-392 David Wiegand
8 Waseem Khatri 12 156 Komol Panyasoponlert333-426 Wellington Jighere
9 Evans Clinchy 11.5 779 Cameron Farlow 388-366 Jesse Day
10 Howard Warner 11 1042 Jesse Day 428-356 Cameron Farlow
11 David Wiegand 11 638 David Koenig 425-572 Adam Logan
12 Andrew Fisher 11 591 Gerry Carter 464-393 Emmanuel Umujose
13 Alastair Richards 11 466 Emmanuel Umujose 501-393 Gerry Carter
14 Toh Weibin 11 448 Peter Armstrong 499-378 Paul Allan
15 Craig Beevers 11 307 Bob Jackman 445-364 Peter Armstrong
16 Paul Allan 11 297 Marlon Prudencio 452-409 Toh Weibin
17 Neil Scott 11 275 Adam Logan 392-547 David Koenig
18 Cameron Farlow 11 93 Evans Clinchy 366-388 Howard Warner
19 Peter Kougi 11 83 Robert Linn 413-336 Scott Garner
20 Tony Sim 10.5 615 Scott Garner 476-348 Robert Linn
21 Akkarapol Kwhansak 10.5 442 Naween Fernando 434-359 John O'Laughlin
22 John O'Laughlin 10.5 199 Stanley Njoroge 443-417 Akkarapol Kwhansak
23 Jesse Day 10 602 Howard Warner 356-428 Evans Clinchy
24 Wayne Kelly 10 573 David Webb 488-368 Yong Jian Rong
25 Onota Oteheri 10 567 Thacha Koowirat 505-334 David Webb
26 Evan Cohen 10 479 Yong Jian Rong 446-426 Thacha Koowirat
27 Gerry Carter 10 386 Andrew Fisher 393-464 Alastair Richards
28 Joanne Craig 10 332 Nigel Richards 375-335 Yeo Kian Hung
29 Emmanuel Umujose 10 283 Alastair Richards 393-501 Andrew Fisher
30 Yeo Kian Hung 10 280 Andrew Goodwin 400-320 Joanne Craig
31 Marlon Prudencio 10 183 Paul Allan 409-452 Bob Jackman
32 Peter Armstrong 10 172 Toh Weibin 378-499 Craig Beevers
33 Esther Perrins 10 124 Naomi Landau 406-383 Andrew Goodwin
34 Puttapong Moonsarn 10 77 Mohan Chunkath 555-414 Jason Keller
35 Femi Awowade 10 65 Pat John 488-348 Mohan Chunkath
36 Albert Martono 10 39 Jeff Grant 455-389 Chris Vicary
37 Bob Jackman 10 18 Craig Beevers 364-445 Marlon Prudencio
38 Chris Vicary 10 18 Richard Jeremy 412-388 Albert Martono
39 Robert Linn 10 -287 Peter Kougi 336-413 Tony Sim
40 Jason Keller 9.5 490 Taewan Sutthasin 529-386 Puttapong Moonsarn
41 Scott Garner 9.5 400 Tony Sim 348-476 Peter Kougi
42 Naween Fernando 9.5 291 Akkarapol Kwhansak 359-434 Stanley Njoroge
43 Stanley Njoroge 9.5 55 John O'Laughlin 417-443 Naween Fernando
44 Gitonga Nderitu 9 617 Udayan Grover 472-429 Jarrod Page
45 Marty Gabriel 9 541 Jarrod Page 471-413 Udayan Grover
46 Russell Honeybun 9 501 Moiz Ullah Baig 453-352 Chris Lipe
47 Yong Jian Rong 9 489 Evan Cohen 426-446 Wayne Kelly
48 Daniel Piechnick 9 421 Chris Lipe 449-447 Moiz Ullah Baig
49 David Webb 9 307 Wayne Kelly 368-488 Onota Oteheri
50 Thacha Koowirat 9 250 Onota Oteheri 334-505 Evan Cohen
51 Lakshan Wanni 9 240 Mythili Rudra 517-342 Trevor Halsall
52 Nigel Richards 9 166 Joanne Craig 335-375 Naomi Landau
53 Ayorinde Saidu 9 123 Jakkrit Klaphajone 501-390 Mark Kenas
54 Naomi Landau 9 123 Esther Perrins 383-406 Nigel Richards
55 Rich Baker 9 80 Trevor Halsall 445-431 Mythili Rudra
56 Andrew Goodwin 9 54 Yeo Kian Hung 320-400 Esther Perrins
57 Mark Kenas 9 52 Cecilia Le 464-405 Ayorinde Saidu
58 Richard Jeremy 9 3 Chris Vicary 388-412 Jeff Grant
59 Peter Sinton 9 -53 James Squires 394-338 Puneet Sharma
60 Jeff Grant 9 -90 Albert Martono 389-455 Richard Jeremy
61 Mohan Chunkath 9 -179 Puttapong Moonsarn 414-555 Femi Awowade
62 Puneet Sharma 9 -217 Steve Perry 423-409 Peter Sinton
63 Lawson Sue 9 -245 Shaila Amalean 424-379 Moira Fenech
64 Pat John 9 -279 Femi Awowade 348-488 Taewan Sutthasin
65 Jared Robinson 9 -464 Abdullah Abbasi 506-450 Hubert Wee
66 Hubert Wee 8.5 312 Moira Fenech 477-330 Jared Robinson
67 Taewan Sutthasin 8.5 -203 Jason Keller 386-529 Pat John
68 Udayan Grover 8 458 Gitonga Nderitu 429-472 Marty Gabriel
69 Chris Lipe 8 432 Daniel Piechnick 447-449 Russell Honeybun
70 Jarrod Page 8 381 Marty Gabriel 413-471 Gitonga Nderitu
71 Michael Tang 8 377 Mario Saliba 457-328 Geoffrey Newman
72 Mark Nyman 8 268 Geoffrey Newman 419-415 Ron Baginski
73 Moiz Ullah Baig 8 74 Russell Honeybun 352-453 Daniel Piechnick
74 Trevor Halsall 8 58 Rich Baker 431-445 Lakshan Wanni
75 Omri Rosenkrantz 8 -64 Paul Kalumba 452-380 Somphong Phosai
76 Cecilia Le 8 -68 Mark Kenas 405-464 Jakkrit Klaphajone
77 Chang Ching Wei 8 -89 Ron Baginski 543-528 Mario Saliba
78 Jakkrit Klaphajone 8 -116 Ayorinde Saidu 390-501 Cecilia Le
79 Mythili Rudra 8 -132 Lakshan Wanni 342-517 Rich Baker
80 Steve Perry 8 -137 Puneet Sharma 409-423 James Squires
81 James Squires 8 -159 Peter Sinton 338-394 Steve Perry
82 Cheah Siu Hean 8 -169 Andrew Golding 411-313 Cyril Umebiye
83 Cyril Umebiye 8 -174 Mariam Arif 493-430 Cheah Siu Hean
84 Blue Thorogood 8 -190 Somphong Phosai 477-437 Paul Kalumba
85 Martin Teo 8 -238 Hassan Hadi Khan 496-395 Alex Tan
86 Karen Richards 8 -273 Alex Tan 440-365 Hassan Hadi Khan
87 Shaila Amalean 8 -319 Lawson Sue 379-424 Abdullah Abbasi
88 Rob Rosenthal 8 -389 Mohamed Kamara 376-306 Tariq Pervez
89 John Ashmore 8 -535 Jesse Matthews 418-361 Mohamed Kamara
90 Abdullah Abbasi 8 -557 Jared Robinson 450-506 Shaila Amalean
91 Moira Fenech 8 -710 Hubert Wee 330-477 Lawson Sue
92 Trevor Hovelmeier 7.5 422 Tariq Pervez 545-347 Jesse Matthews
93 Geoffrey Newman 7.5 11 Mark Nyman 415-419 Michael Tang
94 Tony Leah 7 132 Steve Polatnick 493-318 Elie Dangoor
95 Elie Dangoor 7 120 Leslie Charles 593-305 Tony Leah
96 Ron Baginski 7 -29 Chang Ching Wei 528-543 Mark Nyman
97 Paul Kalumba 7 -227 Omri Rosenkrantz 380-452 Blue Thorogood
98 Somphong Phosai 7 -235 Blue Thorogood 437-477 Omri Rosenkrantz
99 Anlaug Frydenlund 7 -247 Jackie McLeod 473-372 Manop Phiphat
100 Mario Saliba 7 -261 Michael Tang 328-457 Chang Ching Wei
101 Manop Phiphat 7 -274 Eric Kinderman 393-376 Anlaug Frydenlund
102 Mariam Arif 7 -315 Cyril Umebiye 430-493 Andrew Golding
103 Andrew Golding 7 -377 Cheah Siu Hean 313-411 Mariam Arif
104 Hassan Hadi Khan 7 -384 Martin Teo 395-496 Karen Richards
105 Alex Tan 7 -467 Karen Richards 365-440 Martin Teo
106 Mohamed Kamara 7 -548 Rob Rosenthal 306-376 John Ashmore
107 Tariq Pervez 7 -745 Trevor Hovelmeier 347-545 Rob Rosenthal
108 Jesse Matthews 6 139 John Ashmore 361-418 Trevor Hovelmeier
109 Patrick Mpundu 6 -51 Nuala O'Rourke 437-384 Irfan Siddiqui
110 Irfan Siddiqui 6 -109 Ashley Coldrick @52 505-376 Patrick Mpundu
111 Sandy Nang 6 -217 Andy Kurnia 410-372 Warodom Geamsakul
112 Steve Polatnick 6 -342 Tony Leah 318-493 Leslie Charles
113 Eric Kinderman 6 -357 Manop Phiphat 376-393 Jackie McLeod
114 Leslie Charles 6 -563 Elie Dangoor 305-593 Steve Polatnick
115 Jackie McLeod 6 -569 Anlaug Frydenlund 372-473 Eric Kinderman
116 Nuala O'Rourke 6 -639 Patrick Mpundu 384-437 Ashley Coldrick @52
117 Jennifer Lee 6 -738 Warodom Geamsakul 448-379 Andy Kurnia
118 Johnson Tsang 6 -926 Dan Sandu 390-365 Odette Rio
119 Ashley Coldrick @52 5 -262 Irfan Siddiqui 376-505 Nuala O'Rourke
120 Odette Rio 5 -372 John McNaughton 437-326 Johnson Tsang
121 Eta Karo 5 -466 Robert Springer 476-299 Wimal Fernando
122 Shakir Reshamwala 5 -561 Pam Morris@65 498-271 Dan Sandu
123 Andy Kurnia 5 -648 Sandy Nang 372-410 Jennifer Lee
124 Warodom Geamsakul 5 -802 Jennifer Lee 379-448 Sandy Nang
125 Wimal Fernando 5 -960 Rod Talbot 415-398 Eta Karo
126 Dan Sandu 5 -1081 Johnson Tsang 365-390 Shakir Reshamwala
127 Rod Talbot 4 -656 Wimal Fernando 398-415 Pam Morris@65
128 John McNaughton 4 -725 Odette Rio 326-437 Robert Springer
129 Pam Morris@65 3 -1689 Shakir Reshamwala 271-498 Rod Talbot
130 Robert Springer 1 -2107 Eta Karo 299-476 John McNaughton
HG Gitonga Nderitu 655