WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics
Results for WESPAC
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Wellington Jighere 23 1205 Marlon Prudencio 436-360 Daniel Piechnick
2 Lewis Mackay 22.5 1192 Esther Perrins 384-412 Komol Panyasoponlert
3 Komol Panyasoponlert 20.5 893 David Wiegand 491-441 Lewis Mackay
4 David Wiegand 20 1098 Komol Panyasoponlert441-491 Esther Perrins
5 Esther Perrins 20 1010 Lewis Mackay 412-384 David Wiegand
6 Evans Clinchy 19.5 1269 Allan Oyende 493-426 Akkarapol Kwhansak
7 Akkarapol Kwhansak 19.5 952 Nigel Richards 575-384 Evans Clinchy
8 Austin Shin 19 1022 Cameron Farlow 409-360 Waseem Khatri
9 Paul Allan 19 627 Puneet Sharma 448-371 Marlon Prudencio
10 Waseem Khatri 19 416 Craig Beevers 431-428 Austin Shin
11 Marlon Prudencio 19 412 Wellington Jighere 360-436 Paul Allan
12 Allan Oyende 18.5 579 Evans Clinchy 426-493 John O'Laughlin
13 John O'Laughlin 18.5 279 Toh Weibin 492-379 Allan Oyende
14 Nigel Richards 18 1208 Akkarapol Kwhansak 384-575 David Webb
15 Andrew Fisher 18 1055 Marty Gabriel 483-319 Cameron Farlow
16 Jesse Day 18 904 David Koenig 392-343 Jakkrit Klaphajone
17 Craig Beevers 18 596 Waseem Khatri 428-431 Neil Scott
18 Emmanuel Umujose 18 591 Mark Nyman 458-405 Puneet Sharma
19 David Webb 18 581 Alastair Richards 508-401 Nigel Richards
20 Cameron Farlow 18 555 Austin Shin 360-409 Andrew Fisher
21 Jakkrit Klaphajone 18 388 Yeo Kian Hung 476-360 Jesse Day
22 Neil Scott 18 228 Puttapong Moonsarn 455-424 Craig Beevers
23 Puneet Sharma 18 -183 Paul Allan 371-448 Emmanuel Umujose
24 Toh Weibin 17.5 97 John O'Laughlin 379-492 Mark Kenas
25 Wayne Kelly 17 979 Tony Sim 443-381 Alastair Richards
26 Adam Logan 17 811 Russell Honeybun 510-312 Yong Jian Rong
27 Mark Nyman 17 760 Emmanuel Umujose 405-458 Yeo Kian Hung
28 Ayorinde Saidu 17 673 Cyril Umebiye 464-431 Mythili Rudra
29 Marty Gabriel 17 631 Andrew Fisher 319-483 Robert Linn
30 Peter Armstrong 17 550 Onota Oteheri 464-391 Puttapong Moonsarn
31 David Koenig 17 506 Jesse Day 343-392 Mohan Chunkath
32 Mark Kenas 17 386 Lakshan Wanni 523-476 Toh Weibin
33 Alastair Richards 17 286 David Webb 401-508 Wayne Kelly
34 Yong Jian Rong 17 198 Peter Kougi 448-427 Adam Logan
35 Yeo Kian Hung 17 156 Jakkrit Klaphajone 360-476 Mark Nyman
36 Mythili Rudra 17 104 Udayan Grover 386-373 Ayorinde Saidu
37 Robert Linn 17 -84 Steve Perry 443-312 Marty Gabriel
38 Puttapong Moonsarn 17 -210 Neil Scott 424-455 Peter Armstrong
39 Mohan Chunkath 17 -252 Hubert Wee 439-423 David Koenig
40 Daniel Piechnick 16.5 784 Stanley Njoroge 461-349 Wellington Jighere
41 Tony Sim 16.5 545 Wayne Kelly 381-443 Chris Lipe
42 Chris Lipe 16 1325 Howard Warner 523-327 Tony Sim
43 Cyril Umebiye 16 798 Ayorinde Saidu 431-464 Onota Oteheri
44 Onota Oteheri 16 390 Peter Armstrong 391-464 Cyril Umebiye
45 Bob Jackman 16 387 Trevor Halsall 511-315 Russell Honeybun
46 Russell Honeybun 16 355 Adam Logan 312-510 Bob Jackman
47 Lakshan Wanni 16 335 Mark Kenas 476-523 Peter Kougi
48 Richard Jeremy 16 282 Gitonga Nderitu 423-373 Thacha Koowirat
49 Peter Kougi 16 203 Yong Jian Rong 427-448 Lakshan Wanni
50 Thacha Koowirat 16 138 Chris Vicary 398-385 Richard Jeremy
51 Femi Awowade 16 -43 Alex Tan 423-373 Cheah Siu Hean
52 Paul Kalumba 16 -75 Peter Sinton 476-360 Udayan Grover
53 Cheah Siu Hean 16 -318 Jared Robinson 453-389 Femi Awowade
54 Steve Perry 16 -321 Robert Linn 312-443 Hubert Wee
55 Hubert Wee 15.5 1079 Mohan Chunkath 423-439 Steve Perry
56 Geoffrey Newman 15.5 149 Jason Keller 553-448 Stanley Njoroge
57 Stanley Njoroge 15.5 -194 Daniel Piechnick 349-461 Geoffrey Newman
58 Naween Fernando 15.5 -195 Irfan Siddiqui 445-327 Gitonga Nderitu
59 Howard Warner 15 531 Chris Lipe 327-523 Moiz Ullah Baig
60 Gitonga Nderitu 15 449 Richard Jeremy 373-423 Naween Fernando
61 Moiz Ullah Baig 15 254 Ron Baginski 513-396 Howard Warner
62 Joanne Craig 15 223 Elie Dangoor 482-461 Evan Cohen
63 Evan Cohen 15 131 Gerry Carter 467-382 Joanne Craig
64 Chris Vicary 15 59 Thacha Koowirat 385-398 Trevor Halsall
65 Trevor Halsall 15 17 Bob Jackman 315-511 Chris Vicary
66 Cecilia Le 15 -90 Rich Baker 448-409 Andrew Goodwin
67 Andrew Goodwin 15 -116 James Squires 489-461 Cecilia Le
68 Omri Rosenkrantz 15 -203 Pat John 396-335 Alex Tan
69 Alex Tan 15 -214 Femi Awowade 373-423 Omri Rosenkrantz
70 Jeff Grant 15 -253 Andrew Golding 440-387 Peter Sinton
71 Peter Sinton 15 -465 Paul Kalumba 360-476 Jeff Grant
72 Jared Robinson 15 -636 Cheah Siu Hean 389-453 Jason Keller
73 Jason Keller 14.5 280 Geoffrey Newman 448-553 Jared Robinson
74 Michael Tang 14.5 207 Albert Martono 388-386 Irfan Siddiqui
75 Irfan Siddiqui 14 610 Naween Fernando 327-445 Michael Tang
76 Trevor Hovelmeier 14 434 Scott Garner 482-397 Jesse Matthews
77 Elie Dangoor 14 385 Joanne Craig 461-482 Ron Baginski
78 Udayan Grover 14 283 Mythili Rudra 373-386 Paul Kalumba
79 Jesse Matthews 14 135 Taewan Sutthasin 407-401 Trevor Hovelmeier
80 Ron Baginski 14 19 Moiz Ullah Baig 396-513 Elie Dangoor
81 Blue Thorogood 14 -41 Martin Teo 452-404 Eric Kinderman
82 Eric Kinderman 14 -87 Karen Richards 543-317 Blue Thorogood
83 Jackie McLeod 14 -151 Patrick Mpundu 501-398 Rich Baker
84 Rich Baker 14 -162 Cecilia Le 409-448 Jackie McLeod
85 Gerry Carter 14 -167 Evan Cohen 382-467 Leslie Charles
86 Leslie Charles 14 -210 Lawson Sue 427-356 Gerry Carter
87 James Squires 14 -252 Andrew Goodwin 461-489 Andrew Golding
88 Andrew Golding 14 -288 Jeff Grant 387-440 James Squires
89 Pat John 14 -505 Omri Rosenkrantz 335-396 Albert Martono
90 Albert Martono 14 -518 Michael Tang 386-388 Pat John
91 Hassan Hadi Khan 14 -680 Somphong Phosai 391-316 John Ashmore
92 John Ashmore 14 -965 Tariq Pervez 484-357 Hassan Hadi Khan
93 Scott Garner 13.5 -134 Trevor Hovelmeier 397-482 Eta Karo
94 Taewan Sutthasin 13.5 -526 Jesse Matthews 401-407 Martin Teo
95 Eta Karo 13 529 Chang Ching Wei 487-349 Scott Garner
96 Martin Teo 13 -96 Blue Thorogood 404-452 Taewan Sutthasin
97 Andy Kurnia 13 -179 Manop Phiphat 520-331 Patrick Mpundu
98 Manop Phiphat 13 -334 Andy Kurnia 331-520 Mario Saliba
99 Lawson Sue 13 -339 Leslie Charles 356-427 John McNaughton
100 John McNaughton 13 -379 Odette Rio 439-380 Lawson Sue
101 Somphong Phosai 13 -491 Hassan Hadi Khan 316-391 Karen Richards
102 Karen Richards 13 -570 Eric Kinderman 317-543 Somphong Phosai
103 Shaila Amalean 13 -682 Abdullah Abbasi 409-362 Mohamed Kamara
104 Mohamed Kamara 13 -691 Naomi Landau 418-383 Shaila Amalean
105 Tariq Pervez 13 -949 John Ashmore 357-484 Jarrod Page
106 Jarrod Page 12.5 295 Tony Leah 468-458 Tariq Pervez
107 Patrick Mpundu 12 153 Jackie McLeod 398-501 Andy Kurnia
108 Steve Polatnick 12 -207 Rod Talbot 482-359 Chang Ching Wei
109 Chang Ching Wei 12 -283 Eta Karo 349-487 Steve Polatnick
110 Mario Saliba 12 -441 Nuala O'Rourke 569-281 Manop Phiphat
111 Odette Rio 12 -465 John McNaughton 380-439 Anlaug Frydenlund
112 Anlaug Frydenlund 12 -491 Mariam Arif 508-363 Odette Rio
113 Naomi Landau 12 -633 Mohamed Kamara 383-418 Abdullah Abbasi
114 Abdullah Abbasi 12 -921 Shaila Amalean 362-409 Naomi Landau
115 Dan Sandu 12 -1169 Ashley Coldrick @52 398-373 Rob Rosenthal
116 Rob Rosenthal 12 -1322 Jennifer Lee 410-375 Dan Sandu
117 Tony Leah 11 -202 Jarrod Page 458-468 Rod Talbot
118 Rod Talbot 11 -551 Steve Polatnick 359-482 Tony Leah
119 Mariam Arif 11 -845 Anlaug Frydenlund 363-508 Nuala O'Rourke
120 Nuala O'Rourke 11 -1016 Mario Saliba 281-569 Mariam Arif
121 Jennifer Lee 11 -1018 Rob Rosenthal 375-410 Warodom Geamsakul
122 Warodom Geamsakul 11 -1025 Robert Springer 373-359 Jennifer Lee
123 Johnson Tsang 11 -1472 Sandy Nang 453-323 Ashley Coldrick @52
124 Ashley Coldrick @52 10 -550 Dan Sandu 373-398 Johnson Tsang
125 Sandy Nang 10 -791 Johnson Tsang 323-453 Wimal Fernando
126 Shakir Reshamwala 10 -859 Wimal Fernando 327-464 Pam Morris@65
127 Moira Fenech 10 -1339 Pam Morris@65 345-378 Robert Springer
128 Wimal Fernando 10 -1556 Shakir Reshamwala 464-327 Sandy Nang
129 Pam Morris@65 7 -1958 Moira Fenech 378-345 Shakir Reshamwala
130 Robert Springer 5 -2599 Warodom Geamsakul 359-373 Moira Fenech
HG Emmanuel Umujose 717