WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics
Results for WESPAC
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Craig Beevers 6 615 Gitonga Nderitu 490-484 Allan Oyende
2 Allan Oyende 6 459 Akkarapol Kwhansak 448-408 Craig Beevers
3 David Koenig 6 424 Moiz Ullah Baig 479-431 Gitonga Nderitu
4 Thacha Koowirat 5 713 Hassan Hadi Khan 547-381 John O'Laughlin
5 Chris Vicary 5 623 Paul Kalumba 513-332 Evans Clinchy
6 David Wiegand 5 525 Jason Keller 493-326 Lewis Mackay
7 Jesse Day 5 475 Alastair Richards 406-365 Adam Logan
8 Gitonga Nderitu 5 431 Craig Beevers 484-490 David Koenig
9 Lewis Mackay 5 396 Naomi Landau 402-357 David Wiegand
10 Joanne Craig 5 314 Andrew Goodwin 455-350 Stanley Njoroge
11 Taewan Sutthasin 5 198 Esther Perrins 449-430 Andrew Goodwin
12 Richard Jeremy 5 197 Cheah Siu Hean 424-362 Puneet Sharma
13 Puneet Sharma 5 188 Robert Linn 507-392 Richard Jeremy
14 Wellington Jighere 5 126 Jeff Grant 480-357 Akkarapol Kwhansak
15 Tony Sim 4.5 418 Blue Thorogood 408-365 Jeff Grant
16 Naween Fernando 4.5 154 Evans Clinchy 423-330 Daniel Piechnick
17 John O'Laughlin 4.5 116 Andrew Fisher 355-486 Thacha Koowirat
18 Evans Clinchy 4.5 79 Naween Fernando 330-423 Chris Vicary
19 Andrew Fisher 4 538 John O'Laughlin 486-355 Toh Weibin
20 Toh Weibin 4 473 Trevor Hovelmeier 410-336 Andrew Fisher
21 Howard Warner 4 384 Adam Logan 472-384 Trevor Hovelmeier
22 Alastair Richards 4 363 Jesse Day 365-406 Jason Keller
23 Chris Lipe 4 313 Sandy Nang 503-329 Austin Shin
24 David Webb 4 313 Mythili Rudra 520-369 Cameron Farlow
25 Marlon Prudencio 4 303 Odette Rio 458-332 Paul Kalumba
26 Adam Logan 4 302 Howard Warner 384-472 Jesse Day
27 Esther Perrins 4 291 Taewan Sutthasin 430-449 Moiz Ullah Baig
28 Moiz Ullah Baig 4 255 David Koenig 431-479 Esther Perrins
29 Jason Keller 4 218 David Wiegand 326-493 Alastair Richards
30 Bob Jackman 4 198 Stanley Njoroge 415-376 Neil Scott
31 Stanley Njoroge 4 188 Bob Jackman 376-415 Joanne Craig
32 Albert Martono 4 181 John McNaughton 474-350 Cheah Siu Hean
33 Cameron Farlow 4 175 Hubert Wee 452-446 David Webb
34 Ayorinde Saidu 4 173 Shaila Amalean 462-362 Jennifer Lee
35 Neil Scott 4 172 Ron Baginski 407-389 Bob Jackman
36 Peter Kougi 4 155 Jared Robinson 447-417 Mythili Rudra
37 Femi Awowade 4 134 Andrew Golding 514-329 Peter Armstrong
38 James Squires 4 130 Rob Rosenthal 435-321 Naomi Landau
39 Andrew Goodwin 4 100 Joanne Craig 350-455 Taewan Sutthasin
40 Trevor Halsall 4 89 Michael Tang 441-395 Jared Robinson
41 Peter Armstrong 4 22 Cecilia Le 422-375 Femi Awowade
42 Pat John 4 -56 Austin Shin 387-371 Waseem Khatri
43 Komol Panyasoponlert 4 -65 Elie Dangoor 464-347 Shaila Amalean
44 Jeff Grant 4 -71 Wellington Jighere 357-480 Tony Sim
45 Moira Fenech 4 -212 Daniel Piechnick 449-426 Geoffrey Newman
46 Akkarapol Kwhansak 3.5 200 Allan Oyende 408-448 Wellington Jighere
47 Daniel Piechnick 3 427 Moira Fenech 426-449 Naween Fernando
48 Rod Talbot 3 211 Ashley Coldrick @52 513-438 Steve Polatnick
49 Hubert Wee 3 210 Cameron Farlow 446-452 Hassan Hadi Khan
50 Trevor Hovelmeier 3 204 Toh Weibin 336-410 Howard Warner
51 Tony Leah 3 168 Steve Perry 455-293 Sandy Nang
52 Gerry Carter 3 159 Jackie McLeod 503-314 Tariq Pervez
53 Nigel Richards 3 146 Mark Nyman 415-333 Odette Rio
54 Steve Polatnick 3 138 Nuala O'Rourke 482-384 Rod Talbot
55 Austin Shin 3 126 Pat John 371-387 Chris Lipe
56 Jennifer Lee 3 73 Eric Kinderman 337-345 Ayorinde Saidu
57 Hassan Hadi Khan 3 72 Thacha Koowirat 381-547 Hubert Wee
58 Yeo Kian Hung 3 70 Martin Teo 551-409 Emmanuel Umujose
59 Puttapong Moonsarn 3 52 Mohamed Kamara 511-343 Jarrod Page
60 Chang Ching Wei 3 48 Warodom Geamsakul 551-363 Johnson Tsang
61 Naomi Landau 3 32 Lewis Mackay 357-402 James Squires
62 Jared Robinson 3 21 Peter Kougi 417-447 Trevor Halsall
63 Onota Oteheri 3 19 Marty Gabriel 414-380 Paul Allan
64 Emmanuel Umujose 3 10 Peter Sinton 442-355 Yeo Kian Hung
65 Paul Kalumba 3 -5 Chris Vicary 332-513 Marlon Prudencio
66 Cecilia Le 3 -10 Peter Armstrong 375-422 Peter Sinton
67 Cheah Siu Hean 3 -11 Richard Jeremy 362-424 Albert Martono
68 Mythili Rudra 3 -16 David Webb 369-520 Peter Kougi
69 Mark Kenas 3 -58 John Ashmore 423-375 Michael Tang
70 Omri Rosenkrantz 3 -62 Waseem Khatri 484-423 Elie Dangoor
71 Peter Sinton 3 -66 Emmanuel Umujose 355-442 Cecilia Le
72 Eric Kinderman 3 -73 Jennifer Lee 345-337 Jakkrit Klaphajone
73 Lakshan Wanni 3 -77 Mariam Arif 442-341 John Ashmore
74 Waseem Khatri 3 -125 Omri Rosenkrantz 423-484 Pat John
75 Robert Linn 3 -140 Puneet Sharma 392-507 Andy Kurnia
76 Mohan Chunkath 3 -142 Andy Kurnia 486-287 Dan Sandu
77 Elie Dangoor 3 -171 Komol Panyasoponlert347-464 Omri Rosenkrantz
78 Somphong Phosai 3 -219 Johnson Tsang 414-379 Karen Richards
79 Shaila Amalean 3 -227 Ayorinde Saidu 362-462 Komol Panyasoponlert
80 Lawson Sue 3 -295 Shakir Reshamwala 408-292 Abdullah Abbasi
81 Andy Kurnia 3 -299 Mohan Chunkath 287-486 Robert Linn
82 Abdullah Abbasi 3 -305 Tariq Pervez 503-284 Lawson Sue
83 Dan Sandu 3 -321 Jarrod Page 472-427 Mohan Chunkath
84 Geoffrey Newman 2.5 64 Wayne Kelly 417-419 Moira Fenech
85 Scott Garner 2 21 Pam Morris@65 458-297 Mohamed Kamara
86 Odette Rio 2 20 Marlon Prudencio 332-458 Nigel Richards
87 Yong Jian Rong 2 20 Jesse Matthews 461-321 Eta Karo
88 Marty Gabriel 2 5 Onota Oteheri 380-414 Mark Nyman
89 Russell Honeybun 2 -15 Eta Karo 456-437 Ashley Coldrick @52
90 Mark Nyman 2 -50 Nigel Richards 333-415 Marty Gabriel
91 Wayne Kelly 2 -63 Geoffrey Newman 419-417 Jesse Matthews
92 Ron Baginski 2 -67 Neil Scott 389-407 Blue Thorogood
93 Blue Thorogood 2 -98 Tony Sim 365-408 Ron Baginski
94 Paul Allan 2 -118 Alex Tan 444-513 Onota Oteheri
95 Evan Cohen 2 -121 Jakkrit Klaphajone 448-354 Mariam Arif
96 Leslie Charles 2 -121 Irfan Siddiqui 460-373 Nuala O'Rourke
97 Michael Tang 2 -138 Trevor Halsall 395-441 Mark Kenas
98 Sandy Nang 2 -159 Chris Lipe 329-503 Tony Leah
99 Jarrod Page 2 -160 Dan Sandu 427-472 Puttapong Moonsarn
100 Jakkrit Klaphajone 2 -180 Evan Cohen 354-448 Eric Kinderman
101 Andrew Golding 2 -182 Femi Awowade 329-514 Jackie McLeod
102 Alex Tan 2 -221 Paul Allan 513-444 Irfan Siddiqui
103 John Ashmore 2 -224 Mark Kenas 375-423 Lakshan Wanni
104 John McNaughton 2 -242 Albert Martono 350-474 Steve Perry
105 Karen Richards 2 -260 Wimal Fernando 401-410 Somphong Phosai
106 Anlaug Frydenlund 2 -269 Patrick Mpundu 379-468 Rob Rosenthal
107 Steve Perry 2 -282 Tony Leah 293-455 John McNaughton
108 Jackie McLeod 2 -351 Gerry Carter 314-503 Andrew Golding
109 Rich Baker 2 -426 Cyril Umebiye 446-375 Pam Morris@65
110 Tariq Pervez 2 -438 Abdullah Abbasi 284-503 Gerry Carter
111 Patrick Mpundu 1 82 Anlaug Frydenlund 468-379 Shakir Reshamwala
112 Ashley Coldrick @52 1 36 Rod Talbot 438-513 Russell Honeybun
113 Eta Karo 1 -109 Russell Honeybun 437-456 Yong Jian Rong
114 Jesse Matthews 1 -224 Yong Jian Rong 321-461 Wayne Kelly
115 Nuala O'Rourke 1 -291 Steve Polatnick 384-482 Leslie Charles
116 Manop Phiphat 1 -311 Udayan Grover 414-364 Robert Springer
117 Mariam Arif 1 -328 Lakshan Wanni 341-442 Evan Cohen
118 Mario Saliba 1 -346 Robert Springer 384-317 Udayan Grover
119 Johnson Tsang 1 -358 Somphong Phosai 379-414 Chang Ching Wei
120 Mohamed Kamara 1 -358 Puttapong Moonsarn 343-511 Scott Garner
121 Martin Teo 1 -369 Yeo Kian Hung 409-551 Warodom Geamsakul
122 Irfan Siddiqui 1 -396 Leslie Charles 373-460 Alex Tan
123 Cyril Umebiye 1 -417 Rich Baker 375-446 Wimal Fernando
124 Warodom Geamsakul 1 -473 Chang Ching Wei 363-551 Martin Teo
125 Rob Rosenthal 1 -504 James Squires 321-435 Anlaug Frydenlund
126 Wimal Fernando 1 -527 Karen Richards 410-401 Cyril Umebiye
127 Shakir Reshamwala 1 -700 Lawson Sue 292-408 Patrick Mpundu
128 Pam Morris@65 1 -713 Scott Garner 297-458 Rich Baker
129 Udayan Grover 0 -109 Manop Phiphat 364-414 Mario Saliba
130 Robert Springer 0 -811 Mario Saliba 317-384 Manop Phiphat
HG Toh Weibin 623