WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics
Results for WESPAC
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Allan Oyende 8 660 Thacha Koowirat 414-403 David Wiegand
2 David Wiegand 7 668 Chris Vicary 471-329 Allan Oyende
3 Craig Beevers 7 495 David Koenig 417-347 Wellington Jighere
4 David Koenig 7 397 Craig Beevers 347-417 Richard Jeremy
5 Richard Jeremy 7 391 Taewan Sutthasin 461-415 David Koenig
6 Wellington Jighere 7 373 Puneet Sharma 542-327 Craig Beevers
7 Evans Clinchy 6.5 369 Howard Warner 417-412 Thacha Koowirat
8 Naween Fernando 6.5 320 Tony Sim 378-294 Toh Weibin
9 Thacha Koowirat 6 855 Allan Oyende 403-414 Evans Clinchy
10 Toh Weibin 6 550 John O'Laughlin 409-399 Naween Fernando
11 Gitonga Nderitu 6 522 Joanne Craig 493-359 Lewis Mackay
12 Jesse Day 6 519 Lewis Mackay 394-479 Cameron Farlow
13 Lewis Mackay 6 480 Jesse Day 479-394 Gitonga Nderitu
14 Cameron Farlow 6 356 Ayorinde Saidu 498-439 Jesse Day
15 Peter Kougi 6 237 Neil Scott 439-380 Taewan Sutthasin
16 Taewan Sutthasin 6 221 Richard Jeremy 415-461 Peter Kougi
17 Hubert Wee 5 705 Rod Talbot 579-351 Andrew Fisher
18 Andrew Fisher 5 494 Alastair Richards 487-464 Hubert Wee
19 Howard Warner 5 424 Evans Clinchy 412-417 Alastair Richards
20 Alastair Richards 5 362 Andrew Fisher 464-487 Howard Warner
21 Austin Shin 5 360 Jennifer Lee 532-325 Nigel Richards
22 Nigel Richards 5 343 Steve Polatnick 494-347 Austin Shin
23 Marlon Prudencio 5 340 Adam Logan 402-410 Esther Perrins
24 Esther Perrins 5 300 Jason Keller 422-347 Marlon Prudencio
25 Moiz Ullah Baig 5 292 Bob Jackman 421-450 Cheah Siu Hean
26 Cheah Siu Hean 5 289 Cecilia Le 463-321 Moiz Ullah Baig
27 Tony Leah 5 267 Trevor Hovelmeier 397-394 Neil Scott
28 Neil Scott 5 246 Peter Kougi 380-439 Tony Leah
29 Ayorinde Saidu 5 211 Cameron Farlow 439-498 David Webb
30 David Webb 5 209 Chris Lipe 413-395 Ayorinde Saidu
31 Chris Vicary 5 196 David Wiegand 329-471 Albert Martono
32 Albert Martono 5 188 Stanley Njoroge 521-356 Chris Vicary
33 Yeo Kian Hung 5 185 Hassan Hadi Khan 463-382 Adam Logan
34 Adam Logan 5 181 Marlon Prudencio 410-402 Yeo Kian Hung
35 Femi Awowade 5 151 James Squires 424-436 Waseem Khatri
36 Joanne Craig 5 141 Gitonga Nderitu 359-493 James Squires
37 James Squires 5 135 Femi Awowade 436-424 Joanne Craig
38 Peter Armstrong 5 115 Omri Rosenkrantz 487-365 Bob Jackman
39 Waseem Khatri 5 101 Lakshan Wanni 473-363 Femi Awowade
40 Bob Jackman 5 94 Moiz Ullah Baig 450-421 Peter Armstrong
41 Andrew Goodwin 5 76 Trevor Halsall 401-356 Stanley Njoroge
42 Stanley Njoroge 5 62 Albert Martono 356-521 Andrew Goodwin
43 Elie Dangoor 5 47 Mohan Chunkath 424-370 Jeff Grant
44 Robert Linn 5 -22 Somphong Phosai 425-405 Komol Panyasoponlert
45 Komol Panyasoponlert 5 -62 Pat John 402-442 Robert Linn
46 Jeff Grant 5 -71 Moira Fenech 415-424 Elie Dangoor
47 Lawson Sue 5 -112 Shaila Amalean 479-398 Pat John
48 Pat John 5 -132 Komol Panyasoponlert442-402 Lawson Sue
49 Puneet Sharma 5 -175 Wellington Jighere 327-542 Moira Fenech
50 Moira Fenech 5 -279 Jeff Grant 424-415 Puneet Sharma
51 Tony Sim 4.5 325 Naween Fernando 294-378 John O'Laughlin
52 Geoffrey Newman 4.5 200 Dan Sandu 452-392 Daniel Piechnick
53 John O'Laughlin 4.5 -47 Toh Weibin 399-409 Tony Sim
54 Daniel Piechnick 4 355 Akkarapol Kwhansak 404-394 Geoffrey Newman
55 Marty Gabriel 4 310 Yong Jian Rong 496-331 Chris Lipe
56 Gerry Carter 4 301 Mark Kenas 384-389 Jason Keller
57 Chris Lipe 4 268 David Webb 395-413 Marty Gabriel
58 Chang Ching Wei 4 219 Puttapong Moonsarn 547-343 Ron Baginski
59 Ron Baginski 4 211 Wayne Kelly 524-285 Chang Ching Wei
60 Steve Polatnick 4 206 Nigel Richards 347-494 Michael Tang
61 Michael Tang 4 204 Sandy Nang 507-328 Steve Polatnick
62 Jason Keller 4 121 Esther Perrins 347-422 Gerry Carter
63 Jared Robinson 4 85 Onota Oteheri 431-449 Mythili Rudra
64 Mythili Rudra 4 51 Naomi Landau 482-392 Jared Robinson
65 Evan Cohen 4 32 Leslie Charles 420-391 Cecilia Le
66 Jakkrit Klaphajone 4 27 Jarrod Page 511-432 Emmanuel Umujose
67 Cecilia Le 4 7 Cheah Siu Hean 321-463 Evan Cohen
68 Emmanuel Umujose 4 -5 Paul Kalumba 415-396 Jakkrit Klaphajone
69 Trevor Halsall 4 -38 Andrew Goodwin 356-401 Rich Baker
70 Naomi Landau 4 -51 Mythili Rudra 392-482 Puttapong Moonsarn
71 Rich Baker 4 -91 Andrew Golding 443-326 Trevor Halsall
72 Puttapong Moonsarn 4 -103 Chang Ching Wei 343-547 Naomi Landau
73 Onota Oteheri 4 -121 Jared Robinson 449-431 Peter Sinton
74 Peter Sinton 4 -133 Eric Kinderman 469-377 Onota Oteheri
75 Karen Richards 4 -155 Anlaug Frydenlund 450-415 Lakshan Wanni
76 Lakshan Wanni 4 -181 Waseem Khatri 363-473 Karen Richards
77 Mark Kenas 4 -216 Gerry Carter 389-384 Omri Rosenkrantz
78 Abdullah Abbasi 4 -350 Andy Kurnia 450-393 Dan Sandu
79 Dan Sandu 4 -364 Geoffrey Newman 392-452 Abdullah Abbasi
80 Akkarapol Kwhansak 3.5 158 Daniel Piechnick 394-404 Patrick Mpundu
81 Patrick Mpundu 3 421 Wimal Fernando 521-357 Akkarapol Kwhansak
82 Trevor Hovelmeier 3 156 Tony Leah 394-397 Scott Garner
83 Scott Garner 3 49 Odette Rio 434-401 Trevor Hovelmeier
84 Paul Allan 3 -13 Blue Thorogood 372-425 Paul Kalumba
85 Paul Kalumba 3 -69 Emmanuel Umujose 396-415 Paul Allan
86 Blue Thorogood 3 -84 Paul Allan 425-372 Alex Tan
87 Russell Honeybun 3 -86 Mark Nyman 480-463 Yong Jian Rong
88 Yong Jian Rong 3 -103 Marty Gabriel 331-496 Russell Honeybun
89 Alex Tan 3 -179 Johnson Tsang 402-299 Blue Thorogood
90 John Ashmore 3 -194 John McNaughton 406-370 Nuala O'Rourke
91 Nuala O'Rourke 3 -201 Jesse Matthews 359-343 John Ashmore
92 Andrew Golding 3 -208 Rich Baker 326-443 Andy Kurnia
93 Mohan Chunkath 3 -213 Elie Dangoor 370-424 Mario Saliba
94 Mario Saliba 3 -214 Mohamed Kamara 423-359 Mohan Chunkath
95 Martin Teo 3 -218 Irfan Siddiqui 474-403 Steve Perry
96 Steve Perry 3 -228 Rob Rosenthal 468-401 Martin Teo
97 Jennifer Lee 3 -231 Austin Shin 325-532 Rod Talbot
98 Rod Talbot 3 -232 Hubert Wee 351-579 Jennifer Lee
99 John McNaughton 3 -265 John Ashmore 370-406 Johnson Tsang
100 Hassan Hadi Khan 3 -276 Yeo Kian Hung 382-463 Eric Kinderman
101 Eric Kinderman 3 -293 Peter Sinton 377-469 Hassan Hadi Khan
102 Wayne Kelly 3 -296 Ron Baginski 285-524 Somphong Phosai
103 Somphong Phosai 3 -309 Robert Linn 405-425 Wayne Kelly
104 Omri Rosenkrantz 3 -348 Peter Armstrong 365-487 Mark Kenas
105 Shaila Amalean 3 -351 Lawson Sue 398-479 Rob Rosenthal
106 Andy Kurnia 3 -454 Abdullah Abbasi 393-450 Andrew Golding
107 Tariq Pervez 3 -560 Jackie McLeod 452-427 Wimal Fernando
108 Ashley Coldrick @52 2 84 Eta Karo 348-388 Odette Rio
109 Odette Rio 2 -63 Scott Garner 401-434 Ashley Coldrick @52
110 Eta Karo 2 -111 Ashley Coldrick @52 388-348 Mark Nyman
111 Manop Phiphat 2 -189 Mariam Arif 363-383 Jarrod Page
112 Mark Nyman 2 -207 Russell Honeybun 463-480 Eta Karo
113 Leslie Charles 2 -224 Evan Cohen 391-420 Anlaug Frydenlund
114 Jarrod Page 2 -288 Jakkrit Klaphajone 432-511 Manop Phiphat
115 Anlaug Frydenlund 2 -355 Karen Richards 415-450 Leslie Charles
116 Cyril Umebiye 2 -358 Warodom Geamsakul 460-345 Irfan Siddiqui
117 Irfan Siddiqui 2 -406 Martin Teo 403-474 Cyril Umebiye
118 Mohamed Kamara 2 -417 Mario Saliba 359-423 Mariam Arif
119 Johnson Tsang 2 -428 Alex Tan 299-402 John McNaughton
120 Mariam Arif 2 -432 Manop Phiphat 383-363 Mohamed Kamara
121 Sandy Nang 2 -434 Michael Tang 328-507 Jackie McLeod
122 Jackie McLeod 2 -467 Tariq Pervez 427-452 Sandy Nang
123 Rob Rosenthal 2 -520 Steve Perry 401-468 Shaila Amalean
124 Wimal Fernando 2 -635 Patrick Mpundu 357-521 Tariq Pervez
125 Pam Morris@65 2 -921 Shakir Reshamwala 395-385 Udayan Grover
126 Udayan Grover 1 -10 Robert Springer 493-326 Pam Morris@65
127 Jesse Matthews 1 -246 Nuala O'Rourke 343-359 Warodom Geamsakul
128 Warodom Geamsakul 1 -668 Cyril Umebiye 345-460 Jesse Matthews
129 Shakir Reshamwala 1 -885 Pam Morris@65 385-395 Robert Springer
130 Robert Springer 0 -1120 Udayan Grover 326-493 Shakir Reshamwala
HG Toh Weibin 623