WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics CSW
Results for CSW
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Evan Berofsky 10 1033 Ezekiel Markwei 457-384 David Eldar
2 Rob Robinsky 8 737 Puneet Sharma 471-424 Winter Zxqkj
3 Chris Lipe 8 590 Jesse Day 559-430 Jason Keller
4 Jason Keller 8 273 David Eldar 467-386 Chris Lipe
5 David Eldar 7 944 Jason Keller 386-467 Evan Berofsky
6 David Wiegand 7 693 Matthew Bernardina 425-336 Esther Perrins
7 Joel Wapnick 7 602 Esther Perrins 515-410 Matthew Bernardina
8 Tim Weiss 7 582 James Curley 421-381 Joanne Craig
9 Winter Zxqkj 7 533 Karen Richards 361-378 Rob Robinsky
10 Joanne Craig 7 490 John Holgate 467-396 Tim Weiss
11 Karen Richards 7 430 Winter Zxqkj 378-361 Robert Linn
12 Matthew Bernardina 6 713 David Wiegand 336-425 Joel Wapnick
13 Craig Beevers 6 365 Sam Kantimathi 497-428 Ezekiel Markwei
14 Esther Perrins 6 314 Joel Wapnick 410-515 David Wiegand
15 Jason Broersma 6 215 Priya Fernando 420-412 Ryan Fischer
16 John Holgate 6 214 Joanne Craig 396-467 Puneet Sharma
17 Michael Tang 6 209 Mark Francillon 365-315 Randi Goldberg
18 Joshua Castellano 6 191 Ruth Hamilton 440-369 Daniel Blake
19 Jeremy Khoo 6 140 Jason Ubeika 560-446 Evans Clinchy
20 Robert Linn 6 120 Scott Garner 408-409 Karen Richards
21 Carmel Dodd 6 90 Becky Dyer 513-405 Judy Romann
22 Daniel Blake 6 84 Ryan Fischer 494-346 Joshua Castellano
23 Evans Clinchy 6 10 Tan Jin Chor 497-391 Jeremy Khoo
24 Puneet Sharma 6 -31 Rob Robinsky 424-471 John Holgate
25 Scott Garner 6 -61 Robert Linn 409-408 Becky Dyer
26 Tan Jin Chor 6 -256 Evans Clinchy 391-497 Priya Fernando
27 Judy Romann 6 -478 Randi Goldberg 407-379 Carmel Dodd
28 Jesse Day 5.5 198 Chris Lipe 430-559 James Curley
29 Ezekiel Markwei 5.5 181 Evan Berofsky 384-457 Craig Beevers
30 Tony Leah 5.5 94 Fidelis Olotu 529-445 Albert Hahn
31 James Curley 5 457 Tim Weiss 381-421 Jesse Day
32 Priya Fernando 5 359 Jason Broersma 412-420 Tan Jin Chor
33 Lucas Freeman 5 354 Cheryl Melvin 428-304 Mark Francillon
34 Stefan Rau 5 253 Martin DeMello 467-377 Mpakaboari Jack
35 Terry Kang Rau 5 76 Rasheed Balogun 444-422 David Whitley
36 Albert Hahn 5 66 Nuala O'Rourke 438-452 Tony Leah
37 Kevin Turner 5 44 Eric Kinderman 440-306 Nuala O'Rourke
38 Ryan Fischer 5 27 Daniel Blake 346-494 Jason Broersma
39 Jason Ubeika 5 -42 Jeremy Khoo 446-560 Rasheed Balogun
40 Randi Goldberg 5 -53 Judy Romann 379-407 Michael Tang
41 Caroline Scowcroft 5 -107 Noel Livermore 455-403 Daniel Milton
42 David Whitley 5 -155 Mpakaboari Jack 494-385 Terry Kang Rau
43 Rasheed Balogun 5 -162 Terry Kang Rau 422-444 Jason Ubeika
44 Paula Catanese 5 -319 Ruth MacInerney 440-426 Ruth Hamilton
45 Nuala O'Rourke 5 -360 Albert Hahn 452-438 Kevin Turner
46 Becky Dyer 5 -436 Carmel Dodd 405-513 Scott Garner
47 Mark Francillon 4.5 -189 Michael Tang 315-365 Lucas Freeman
48 Russell Honeybun 4 328 Alex Gboye Balogun 502-318 Mahboob Khan
49 Sam Kantimathi 4 173 Craig Beevers 428-497 Eric Kinderman
50 Mohammad Sulaiman 4 143 Shauna Petrie 521-288 Cheryl Melvin
51 Eric Kinderman 4 46 Kevin Turner 306-440 Sam Kantimathi
52 Jennifer Lee 4 38 Mahboob Khan 415-334 Ying Ming Poh
53 Daniel Milton 4 -58 Ying Ming Poh 331-508 Caroline Scowcroft
54 Martin DeMello 4 -104 Stefan Rau 377-467 Fidelis Olotu
55 Ruth Hamilton 4 -137 Joshua Castellano 369-440 Paula Catanese
56 Ying Ming Poh 4 -185 Daniel Milton 508-331 Jennifer Lee
57 Mpakaboari Jack 4 -250 David Whitley 385-494 Stefan Rau
58 Fidelis Olotu 4 -379 Tony Leah 445-529 Martin DeMello
59 Noel Livermore 3 -166 Caroline Scowcroft 403-455 Alex Gboye Balogun
60 Ruth MacInerney 3 -283 Paula Catanese 426-440 Shauna Petrie
61 Mahboob Khan 3 -413 Jennifer Lee 334-415 Russell Honeybun
62 Dallas Johnson 3 -489 Michael Gincel 484-298 Maureen Morris
63 Cheryl Melvin 3 -500 Lucas Freeman 304-428 Mohammad Sulaiman
64 Alex Gboye Balogun 3 -566 Russell Honeybun 318-502 Noel Livermore
65 Maureen Morris 3 -580 Lynda Woods Cleary 392-299 Dallas Johnson
66 Betty Cornelison 3 -621 Bharath Balakrishnan477-323 Ayotunde Adeyeri
67 Shauna Petrie 3 -663 Mohammad Sulaiman 288-521 Ruth MacInerney
68 Ayotunde Adeyeri 2 -660 Jeannie J Wilson 534-444 Betty Cornelison
69 Bharath Balakrishnan 2 -674 Betty Cornelison 323-477 Lynda Woods Cleary
70 Lynda Woods Cleary 2 -710 Maureen Morris 299-392 Bharath Balakrishnan
71 Jeannie J Wilson 2 -1045 Ayotunde Adeyeri 444-534 Michael Gincel
72 Michael Gincel 1 -1277 Dallas Johnson 298-484 Jeannie J Wilson
HG David Wiegand 696