WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics W
Results for W
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Wellington Jighere 10 1228 Ganesh Asirvatham 447-289 Akshay Bhandarkar
2 Nigel Richards 10 930 Hubert Wee 408-432 Edward Okulicz
3 Hubert Wee 9 808 Nigel Richards 432-408 Joel Wapnick
4 Joel Wapnick 9 800 Charnwit Sukhu 396-314 Hubert Wee
5 Akshay Bhandarkar 9 566 Gerry Carter 405-340 Wellington Jighere
6 Edward Okulicz 9 262 James Kramer 418-353 Nigel Richards
7 Rod MacNeil 9 149 Adam Logan 507-379 Ganesh Asirvatham
8 Ganesh Asirvatham 8 1097 Wellington Jighere 289-447 Rod MacNeil
9 John O'Laughlin 8 1079 Paul Allan 588-427 James Kramer
10 Ong Suanne 8 642 Howard Warner 472-442 Lanre Oyenkunle
11 James Kramer 8 487 Edward Okulicz 353-418 John O'Laughlin
12 Lanre Oyenkunle 8 442 Jason Katz-Brown 456-388 Ong Suanne
13 Geoff Thevenot 8 355 Marty Gabriel 467-380 Adam Logan
14 Panupol Sujjayakorn 8 295 Adam Philpotts 551-377 Timothy Adamson
15 Gerry Carter 8 281 Akshay Bhandarkar 340-405 Charnwit Sukhu
16 Adam Logan 8 169 Rod MacNeil 379-507 Geoff Thevenot
17 David Webb 8 131 Mohammad Sulaiman 426-346 Theresa Brousson
18 Timothy Adamson 8 -17 Michael Gongolo 453-434 Panupol Sujjayakorn
19 Charnwit Sukhu 8 -21 Joel Wapnick 314-396 Gerry Carter
20 Theresa Brousson 8 -285 Adrian Tamas 427-401 David Webb
21 Helen Gipson 7.5 295 Sherwin Rodrigues 425-397 Marty Gabriel
22 Odette Rio 7.5 208 Andrew Fisher 493-355 Jason Katz-Brown
23 Marty Gabriel 7 777 Geoff Thevenot 380-467 Helen Gipson
24 Jason Katz-Brown 7 515 Lanre Oyenkunle 388-456 Odette Rio
25 Ferdy Anthonius 7 472 Ronald Credo 418-328 Adam Philpotts
26 Patrick Litunya 7 467 Joanne Craig 413-372 Steve Polatnick
27 Adrian Tamas 7 406 Theresa Brousson 401-427 Paul Allan
28 David Eldar 7 330 Trevor Hovelmeier 435-397 Phil Robertshaw
29 Michael Gongolo 7 302 Timothy Adamson 434-453 Mohammad Sulaiman
30 Howard Warner 7 260 Ong Suanne 442-472 Harshan Lamabad
31 Dennis Ikekeregor 7 232 Ralph Lobo 547-411 Lynne Butler
32 David Boys 7 228 Wayne Kelly 514-406 Weera Saengsit
33 Adam Philpotts 7 224 Panupol Sujjayakorn 377-551 Ferdy Anthonius
34 Steve Polatnick 7 216 Indunil Amarasinghe 409-381 Patrick Litunya
35 Mark Schellenberg 7 190 Lynne Butler 458-404 Andrew Fisher
36 Paul Allan 7 150 John O'Laughlin 427-588 Adrian Tamas
37 Phil Robertshaw 7 110 Phil Appleby 469-347 David Eldar
38 Mohammad Sulaiman 7 103 David Webb 346-426 Michael Gongolo
39 Harshan Lamabad 7 -34 Nathan Benedict 436-419 Howard Warner
40 Weera Saengsit 7 -277 Komol Panyasoponlert447-395 David Boys
41 Andrew Fisher 6 541 Odette Rio 355-493 Mark Schellenberg
42 Sherwin Rodrigues 6 402 Helen Gipson 397-425 Indunil Amarasinghe
43 Ron Hoekstra 6 354 Francis Wachira 471-292 Naween Fernando
44 Nathan Benedict 6 287 Harshan Lamabad 419-436 Emmanuel Umujose
45 Naween Fernando 6 250 Manabu Matsuda 552-359 Ron Hoekstra
46 Gareth Williams 6 217 Allan Simmons 466-316 Ronald Credo
47 Jeff Grant 6 212 Paul Kalumba 450-345 Edward Martin
48 Evan Berofsky 6 72 Anand Buddhdev 445-322 Trevor Hovelmeier
49 Emmanuel Umujose 6 67 Cheah Siu Hean 416-394 Nathan Benedict
50 Amit Chakrabarti 6 60 Benjamin Chow 503-393 Wayne Kelly
51 Varisht Hingorani 6 41 Dean Saldanha 435-419 Francis Wachira
52 Komol Panyasoponlert 6 38 Weera Saengsit 395-447 Joanne Craig
53 Lakshan Wanni 6 13 Mark Kenas 487-486 Wajid Iqbal
54 Joanne Craig 6 -15 Patrick Litunya 372-413 Komol Panyasoponlert
55 Ralph Lobo 6 -29 Dennis Ikekeregor 411-547 Phil Appleby
56 Ronald Credo 6 -79 Ferdy Anthonius 328-418 Gareth Williams
57 Edward Martin 6 -83 Manase Otieno 472-449 Jeff Grant
58 Trevor Hovelmeier 6 -124 David Eldar 397-435 Evan Berofsky
59 Indunil Amarasinghe 6 -164 Steve Polatnick 381-409 Sherwin Rodrigues
60 Lynne Butler 6 -164 Mark Schellenberg 404-458 Dennis Ikekeregor
61 Wajid Iqbal 6 -168 Mohan Chunkath 425-370 Lakshan Wanni
62 Wayne Kelly 6 -269 David Boys 406-514 Amit Chakrabarti
63 Phil Appleby 6 -825 Phil Robertshaw 347-469 Ralph Lobo
64 Francis Wachira 5.5 -643 Ron Hoekstra 292-471 Varisht Hingorani
65 Di Dennis 5 291 Jojo Delia 432-362 Mohan Chunkath
66 Terry Kirk 5 195 Theodoro Martus 430-393 Cheah Siu Hean
67 Sam Kantimathi 5 135 Shane O'Neill 504-328 Michael Baker
68 Ranganathan Chakrav 5 116 Mohammed Zafar 452-361 Allan Simmons
69 Manase Otieno 5 112 Edward Martin 449-472 Paul Kalumba
70 Sanath Hemachandra 5 1 Herve Bohbot 533-414 Mark Kenas
71 Bob Jackman 5 -15 Frederick Collins 584-399 Anand Buddhdev
72 Chris May 5 -137 Daniel Pratt 439-378 Benjamin Chow
73 Paul Kalumba 5 -150 Jeff Grant 345-450 Manase Otieno
74 Mohan Chunkath 5 -166 Wajid Iqbal 370-425 Di Dennis
75 Cheah Siu Hean 5 -225 Emmanuel Umujose 394-416 Terry Kirk
76 Michael Baker 5 -238 Asanka Amarasinghe 447-291 Sam Kantimathi
77 Allan Simmons 5 -301 Gareth Williams 316-466 Ranganathan Chakrav
78 Dean Saldanha 5 -307 Varisht Hingorani 419-435 Anthony Modeste
79 Mark Kenas 5 -318 Lakshan Wanni 486-487 Sanath Hemachandra
80 Anand Buddhdev 5 -478 Evan Berofsky 322-445 Bob Jackman
81 Benjamin Chow 5 -607 Amit Chakrabarti 393-503 Chris May
82 Anthony Modeste 5 -607 Robert Linn 429-425 Dean Saldanha
83 Manabu Matsuda 5 -672 Naween Fernando 359-552 Daniel Pratt
84 Daniel Pratt 4.5 -157 Chris May 378-439 Manabu Matsuda
85 Leslie Charles 4 -196 Greger Nassen 559-243 Theodoro Martus
86 Robert Linn 4 -269 Anthony Modeste 425-429 Shakir Reshamwala
87 Asanka Amarasinghe 4 -293 Michael Baker 291-447 Shane O'Neill
88 Jojo Delia 4 -379 Di Dennis 362-432 Frederick Collins
89 Herve Bohbot 4 -464 Sanath Hemachandra 414-533 Kunihiko Kuroda
90 Ademola Ajayi 4 -495 Chris Ntege 456-205 Mohammed Zafar
91 Mohammed Zafar 4 -504 Ranganathan Chakrav 361-452 Ademola Ajayi
92 Shakir Reshamwala 4 -513 Llewellin Jegels 405-305 Robert Linn
93 Shane O'Neill 4 -622 Sam Kantimathi 328-504 Asanka Amarasinghe
94 Theodoro Martus 4 -630 Terry Kirk 393-430 Leslie Charles
95 Kunihiko Kuroda 4 -813 Tony Leah 415-369 Herve Bohbot
96 Frederick Collins 4 -885 Bob Jackman 399-584 Jojo Delia
97 Greger Nassen 3.5 -1073 Leslie Charles 243-559 Tony Leah
98 David Delicata 3 -308 Mushtak Esmail 523-319 Llewellin Jegels
99 Tony Leah 3 -422 Kunihiko Kuroda 369-415 Greger Nassen
100 Wojciech Usakiewicz 3 -432 Loreta Alban 408-393 Chris Ntege
101 Llewellin Jegels 3 -481 Shakir Reshamwala 305-405 David Delicata
102 Chris Ntege 3 -833 Ademola Ajayi 205-456 Wojciech Usakiewicz
103 Loreta Alban 2.5 -664 Wojciech Usakiewicz 393-408 Mushtak Esmail
104 Mushtak Esmail 2 -759 David Delicata 319-523 Loreta Alban
HG Howard Warner 694