WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics W
Results for W
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Ganesh Asirvatham 18 2634 Wellington Jighere 406-478 Joel Wapnick
2 Wellington Jighere 18 1784 Ganesh Asirvatham 478-406 Nigel Richards
3 Nigel Richards 18 1445 Hubert Wee 399-411 Wellington Jighere
4 Joel Wapnick 16 942 Emmanuel Umujose 459-377 Ganesh Asirvatham
5 Hubert Wee 16 897 Nigel Richards 411-399 Akshay Bhandarkar
6 Akshay Bhandarkar 15 983 Charnwit Sukhu 412-373 Hubert Wee
7 Patrick Litunya 15 765 Howard Warner 479-390 David Eldar
8 David Eldar 15 658 John O'Laughlin 458-455 Patrick Litunya
9 Charnwit Sukhu 15 -56 Akshay Bhandarkar 373-412 Timothy Adamson
10 Timothy Adamson 15 -410 David Webb 415-394 Charnwit Sukhu
11 Lanre Oyenkunle 14 859 Allan Simmons 515-340 David Webb
12 Emmanuel Umujose 14 769 Joel Wapnick 377-459 Adam Logan
13 Komol Panyasoponlert 14 557 Theresa Brousson 467-414 Ong Suanne
14 Geoff Thevenot 14 509 Gerry Carter 398-318 Edward Okulicz
15 Howard Warner 14 506 Patrick Litunya 390-479 Helen Gipson
16 Ong Suanne 14 488 Odette Rio 421-388 Komol Panyasoponlert
17 Adam Logan 14 354 Gareth Williams 512-377 Emmanuel Umujose
18 David Webb 14 314 Timothy Adamson 394-415 Lanre Oyenkunle
19 Edward Okulicz 14 161 Sam Kantimathi 433-352 Geoff Thevenot
20 Helen Gipson 13.5 235 Cheah Siu Hean 462-398 Howard Warner
21 John O'Laughlin 13 1139 David Eldar 455-458 Andrew Fisher
22 Andrew Fisher 13 1065 Evan Berofsky 378-352 John O'Laughlin
23 Sam Kantimathi 13 863 Edward Okulicz 352-433 James Kramer
24 David Boys 13 651 Amit Chakrabarti 443-373 Adrian Tamas
25 Michael Gongolo 13 579 Naween Fernando 378-355 Theresa Brousson
26 Mohammad Sulaiman 13 330 Jason Katz-Brown 488-422 Allan Simmons
27 Gareth Williams 13 312 Adam Logan 377-512 Gerry Carter
28 James Kramer 13 185 Panupol Sujjayakorn 434-370 Sam Kantimathi
29 Gerry Carter 13 182 Geoff Thevenot 318-398 Gareth Williams
30 Adrian Tamas 13 127 Edward Martin 464-337 David Boys
31 Allan Simmons 13 80 Lanre Oyenkunle 340-515 Mohammad Sulaiman
32 Theresa Brousson 13 -187 Komol Panyasoponlert414-467 Michael Gongolo
33 Paul Allan 13 -239 Ralph Lobo 514-500 Odette Rio
34 Odette Rio 12.5 382 Ong Suanne 388-421 Paul Allan
35 Jason Katz-Brown 12 786 Mohammad Sulaiman 422-488 Nathan Benedict
36 Terry Kirk 12 495 Phil Robertshaw 414-409 Naween Fernando
37 Cheah Siu Hean 12 316 Helen Gipson 398-462 Edward Martin
38 Evan Berofsky 12 266 Andrew Fisher 352-378 Amit Chakrabarti
39 Trevor Hovelmeier 12 260 Dennis Ikekeregor 502-394 Mark Schellenberg
40 Nathan Benedict 12 239 Mark Kenas 433-414 Jason Katz-Brown
41 Panupol Sujjayakorn 12 217 James Kramer 370-434 Ron Hoekstra
42 Naween Fernando 12 127 Michael Gongolo 355-378 Terry Kirk
43 Mark Schellenberg 12 112 Steve Polatnick 424-369 Trevor Hovelmeier
44 Amit Chakrabarti 12 99 David Boys 373-443 Evan Berofsky
45 Ron Hoekstra 12 24 Dean Saldanha 479-388 Panupol Sujjayakorn
46 Edward Martin 12 -85 Adrian Tamas 337-464 Cheah Siu Hean
47 Weera Saengsit 12 -85 Marty Gabriel 391-350 Phil Robertshaw
48 Phil Robertshaw 12 -87 Terry Kirk 409-414 Weera Saengsit
49 Ralph Lobo 12 -96 Paul Allan 500-514 Theodoro Martus
50 Theodoro Martus 12 -321 Benjamin Chow 361-303 Ralph Lobo
51 Mohammed Zafar 12 -497 Wajid Iqbal 472-427 Phil Appleby
52 Phil Appleby 12 -621 Harshan Lamabad 544-406 Mohammed Zafar
53 Di Dennis 11 355 Daniel Pratt 488-420 Benjamin Chow
54 Marty Gabriel 11 239 Weera Saengsit 350-391 Harshan Lamabad
55 Dean Saldanha 11 220 Ron Hoekstra 388-479 Mark Kenas
56 Varisht Hingorani 11 164 Rod MacNeil 527-304 Bob Jackman
57 Adam Philpotts 11 134 Lakshan Wanni 410-276 Dennis Ikekeregor
58 Michael Baker 11 112 Sherwin Rodrigues 474-398 Manabu Matsuda
59 Robert Linn 11 -114 Mohan Chunkath 383-382 Wajid Iqbal
60 Dennis Ikekeregor 11 -119 Trevor Hovelmeier 394-502 Adam Philpotts
61 Benjamin Chow 11 -167 Theodoro Martus 303-361 Di Dennis
62 Harshan Lamabad 11 -176 Phil Appleby 406-544 Marty Gabriel
63 Chris May 11 -229 Lynne Butler 461-420 Steve Polatnick
64 Mark Kenas 11 -287 Nathan Benedict 414-433 Dean Saldanha
65 Bob Jackman 11 -306 Ferdy Anthonius 385-376 Varisht Hingorani
66 Wajid Iqbal 11 -429 Mohammed Zafar 427-472 Robert Linn
67 Steve Polatnick 11 -437 Mark Schellenberg 369-424 Chris May
68 Manabu Matsuda 11 -920 Francis Wachira 476-368 Michael Baker
69 Daniel Pratt 10.5 3 Di Dennis 420-488 Sherwin Rodrigues
70 Manase Otieno 10 271 Ranganathan Chakrav 432-404 Ferdy Anthonius
71 Jeff Grant 10 211 David Delicata 451-391 Mohan Chunkath
72 Sherwin Rodrigues 10 77 Michael Baker 398-474 Daniel Pratt
73 Ferdy Anthonius 10 -24 Bob Jackman 376-385 Manase Otieno
74 Mohan Chunkath 10 -133 Robert Linn 382-383 Jeff Grant
75 Lynne Butler 10 -150 Chris May 420-461 Wayne Kelly
76 Wayne Kelly 10 -238 Asanka Amarasinghe 370-360 Lynne Butler
77 Lakshan Wanni 10 -246 Adam Philpotts 276-410 Francis Wachira
78 Ronald Credo 10 -378 Tony Leah 427-381 Ranganathan Chakrav
79 Sanath Hemachandra 10 -555 Joanne Craig 418-372 Rod MacNeil
80 Shane O'Neill 10 -902 Mushtak Esmail 434-396 Anand Buddhdev
81 Anand Buddhdev 10 -1083 Frederick Collins 397-395 Shane O'Neill
82 Rod MacNeil 10 -1111 Varisht Hingorani 304-527 Sanath Hemachandra
83 Francis Wachira 9.5 -457 Manabu Matsuda 368-476 Lakshan Wanni
84 Ranganathan Chakrav 9 51 Manase Otieno 404-432 Ronald Credo
85 Leslie Charles 9 15 Anthony Modeste 488-375 Joanne Craig
86 Tony Leah 9 -293 Ronald Credo 381-427 Jojo Delia
87 David Delicata 9 -348 Jeff Grant 391-451 Herve Bohbot
88 Joanne Craig 9 -358 Sanath Hemachandra 372-418 Leslie Charles
89 Asanka Amarasinghe 9 -383 Wayne Kelly 360-370 Paul Kalumba
90 Jojo Delia 9 -489 Greger Nassen 417-287 Tony Leah
91 Herve Bohbot 9 -500 Chris Ntege 380-355 David Delicata
92 Paul Kalumba 9 -528 Wojciech Usakiewicz 467-403 Asanka Amarasinghe
93 Llewellin Jegels 9 -602 Ademola Ajayi 392-381 Indunil Amarasinghe
94 Indunil Amarasinghe 8 -615 Kunihiko Kuroda 292-383 Llewellin Jegels
95 Ademola Ajayi 8 -644 Llewellin Jegels 381-392 Wojciech Usakiewicz
96 Shakir Reshamwala 8 -701 Loreta Alban 375-450 Mushtak Esmail
97 Mushtak Esmail 8 -733 Shane O'Neill 396-434 Shakir Reshamwala
98 Wojciech Usakiewicz 8 -733 Paul Kalumba 403-467 Ademola Ajayi
99 Chris Ntege 8 -876 Herve Bohbot 355-380 Frederick Collins
100 Frederick Collins 8 -894 Anand Buddhdev 395-397 Chris Ntege
101 Kunihiko Kuroda 8 -995 Indunil Amarasinghe 383-292 Greger Nassen
102 Anthony Modeste 7 -1090 Leslie Charles 375-488 Loreta Alban
103 Loreta Alban 5.5 -1266 Shakir Reshamwala 450-375 Anthony Modeste
104 Greger Nassen 5.5 -2355 Jojo Delia 287-417 Kunihiko Kuroda
HG Howard Warner 694