WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics W
Results for W
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Ong Suanne 4 617 Marty Gabriel 480-409 Edward Okulicz
2 Edward Okulicz 4 418 David Boys 517-304 Ong Suanne
3 Gerry Carter 4 401 Terry Kirk 388-377 Paul Allan
4 Paul Allan 4 313 Wayne Kelly 480-378 Gerry Carter
5 Nigel Richards 4 311 Joel Wapnick 458-398 Akshay Bhandarkar
6 Akshay Bhandarkar 4 281 Cheah Siu Hean 447-435 Nigel Richards
7 Marty Gabriel 3 438 Ong Suanne 409-480 John O'Laughlin
8 Joel Wapnick 3 436 Nigel Richards 398-458 James Kramer
9 Ferdy Anthonius 3 404 Helen Gipson 461-392 Lanre Oyenkunle
10 John O'Laughlin 3 385 Benjamin Chow 514-309 Marty Gabriel
11 James Kramer 3 384 Shakir Reshamwala 511-287 Joel Wapnick
12 Lanre Oyenkunle 3 359 Panupol Sujjayakorn 487-404 Ferdy Anthonius
13 Sherwin Rodrigues 3 343 Anthony Modeste 549-274 David Boys
14 Terry Kirk 3 342 Gerry Carter 377-388 Wayne Kelly
15 Phil Robertshaw 3 323 Odette Rio 456-424 Timothy Adamson
16 Wellington Jighere 3 226 Weera Saengsit 498-331 Cheah Siu Hean
17 Mark Kenas 3 204 Michael Gongolo 410-390 Mohammad Sulaiman
18 Harshan Lamabad 3 186 Joanne Craig 478-362 Rod MacNeil
19 Dean Saldanha 3 163 Edward Martin 509-323 Charnwit Sukhu
20 Jason Katz-Brown 3 144 Indunil Amarasinghe 534-456 David Webb
21 Emmanuel Umujose 3 144 Mohammed Zafar 520-507 Phil Appleby
22 Lynne Butler 3 122 Bob Jackman 454-305 Adam Logan
23 Wayne Kelly 3 118 Paul Allan 378-480 Terry Kirk
24 Cheah Siu Hean 3 107 Akshay Bhandarkar 435-447 Wellington Jighere
25 Timothy Adamson 3 89 Jeff Grant 426-334 Phil Robertshaw
26 Adam Logan 3 80 Lakshan Wanni 399-388 Lynne Butler
27 Mohammad Sulaiman 3 71 Sam Kantimathi 440-384 Mark Kenas
28 David Boys 3 58 Edward Okulicz 304-517 Sherwin Rodrigues
29 Rod MacNeil 3 30 Gareth Williams 436-392 Harshan Lamabad
30 Charnwit Sukhu 3 19 Steve Polatnick 416-395 Dean Saldanha
31 David Webb 3 7 Leslie Charles 462-420 Jason Katz-Brown
32 Phil Appleby 3 -47 Evan Berofsky 427-416 Emmanuel Umujose
33 Odette Rio 2.5 106 Phil Robertshaw 424-456 David Eldar
34 Helen Gipson 2.5 75 Ferdy Anthonius 392-461 Ganesh Asirvatham
35 David Eldar 2 350 Mushtak Esmail 537-290 Odette Rio
36 Ganesh Asirvatham 2 233 Ademola Ajayi 573-350 Helen Gipson
37 Ron Hoekstra 2 183 David Delicata 500-392 Varisht Hingorani
38 Adrian Tamas 2 155 Jojo Delia 457-356 Bob Jackman
39 Komol Panyasoponlert 2 140 Llewellin Jegels 512-471 Chris Ntege
40 Dennis Ikekeregor 2 124 Shane O'Neill 445-320 Panupol Sujjayakorn
41 Steve Polatnick 2 115 Charnwit Sukhu 395-416 Amit Chakrabarti
42 Lakshan Wanni 2 103 Adam Logan 388-399 Trevor Hovelmeier
43 Evan Berofsky 2 96 Phil Appleby 416-427 Ronald Credo
44 Gareth Williams 2 79 Rod MacNeil 392-436 Shakir Reshamwala
45 Adam Philpotts 2 75 Mohan Chunkath 452-401 Wajid Iqbal
46 Sam Kantimathi 2 70 Mohammad Sulaiman 384-440 Joanne Craig
47 Trevor Hovelmeier 2 38 Paul Kalumba 454-405 Lakshan Wanni
48 Patrick Litunya 2 37 Frederick Collins 444-363 Benjamin Chow
49 Nathan Benedict 2 30 Chris May 423-382 Leslie Charles
50 Michael Gongolo 2 28 Mark Kenas 390-410 Allan Simmons
51 Jeff Grant 2 27 Timothy Adamson 334-426 Theresa Brousson
52 Tony Leah 2 26 Robert Linn 448-378 Edward Martin
53 Theodoro Martus 2 -1 Naween Fernando 418-375 Weera Saengsit
54 Mohammed Zafar 2 -11 Emmanuel Umujose 507-520 Daniel Pratt
55 Joanne Craig 2 -20 Harshan Lamabad 362-478 Sam Kantimathi
56 Varisht Hingorani 2 -24 Asanka Amarasinghe 464-381 Ron Hoekstra
57 Bob Jackman 2 -38 Lynne Butler 305-454 Adrian Tamas
58 Chris Ntege 2 -41 Ranganathan Chakrav 347-331 Komol Panyasoponlert
59 Panupol Sujjayakorn 2 -57 Lanre Oyenkunle 404-487 Dennis Ikekeregor
60 Amit Chakrabarti 2 -64 Andrew Fisher 406-362 Steve Polatnick
61 Ronald Credo 2 -84 Manase Otieno 464-455 Evan Berofsky
62 Wajid Iqbal 2 -90 Hubert Wee 415-379 Adam Philpotts
63 Allan Simmons 2 -112 Loreta Alban 374-350 Michael Gongolo
64 Indunil Amarasinghe 2 -145 Jason Katz-Brown 456-534 Anthony Modeste
65 Benjamin Chow 2 -179 John O'Laughlin 309-514 Patrick Litunya
66 Leslie Charles 2 -189 David Webb 420-462 Nathan Benedict
67 Shakir Reshamwala 2 -214 James Kramer 287-511 Gareth Williams
68 Theresa Brousson 2 -269 Wojciech Usakiewicz 406-372 Jeff Grant
69 Edward Martin 2 -271 Dean Saldanha 323-509 Tony Leah
70 Weera Saengsit 2 -378 Wellington Jighere 331-498 Theodoro Martus
71 Anthony Modeste 2 -395 Sherwin Rodrigues 274-549 Indunil Amarasinghe
72 Daniel Pratt 1.5 -41 Francis Wachira 403-403 Mohammed Zafar
73 Francis Wachira 1.5 -230 Daniel Pratt 403-403 Sanath Hemachandra
74 Paul Kalumba 1 99 Trevor Hovelmeier 405-454 David Delicata
75 Naween Fernando 1 48 Theodoro Martus 375-418 Geoff Thevenot
76 Hubert Wee 1 36 Wajid Iqbal 379-415 Mohan Chunkath
77 Mark Schellenberg 1 30 Manabu Matsuda 511-272 Chris May
78 Manase Otieno 1 24 Ronald Credo 455-464 Jojo Delia
79 Ranganathan Chakrav 1 15 Chris Ntege 331-347 Howard Warner
80 Andrew Fisher 1 -2 Amit Chakrabarti 362-406 Frederick Collins
81 Asanka Amarasinghe 1 -17 Varisht Hingorani 381-464 Ralph Lobo
82 Herve Bohbot 1 -60 Greger Nassen 530-282 Mushtak Esmail
83 Llewellin Jegels 1 -86 Komol Panyasoponlert471-512 Shane O'Neill
84 Sanath Hemachandra 1 -120 Michael Baker 500-362 Francis Wachira
85 David Delicata 1 -180 Ron Hoekstra 392-500 Paul Kalumba
86 Geoff Thevenot 1 -210 Kunihiko Kuroda 445-431 Naween Fernando
87 Robert Linn 1 -215 Tony Leah 378-448 Loreta Alban
88 Mohan Chunkath 1 -217 Adam Philpotts 401-452 Hubert Wee
89 Jojo Delia 1 -224 Adrian Tamas 356-457 Manase Otieno
90 Howard Warner 1 -236 Di Dennis 446-338 Ranganathan Chakrav
91 Frederick Collins 1 -243 Patrick Litunya 363-444 Andrew Fisher
92 Chris May 1 -264 Nathan Benedict 382-423 Mark Schellenberg
93 Mushtak Esmail 1 -270 David Eldar 290-537 Herve Bohbot
94 Ralph Lobo 1 -270 Anand Buddhdev 536-325 Asanka Amarasinghe
95 Loreta Alban 1 -290 Allan Simmons 350-374 Robert Linn
96 Shane O'Neill 1 -330 Dennis Ikekeregor 320-445 Llewellin Jegels
97 Ademola Ajayi 1 -418 Ganesh Asirvatham 350-573 Anand Buddhdev
98 Di Dennis 0 -224 Howard Warner 338-446 Manabu Matsuda
99 Wojciech Usakiewicz 0 -307 Theresa Brousson 372-406 Michael Baker
100 Kunihiko Kuroda 0 -451 Geoff Thevenot 431-445 Greger Nassen
101 Anand Buddhdev 0 -466 Ralph Lobo 325-536 Ademola Ajayi
102 Manabu Matsuda 0 -553 Mark Schellenberg 272-511 Di Dennis
103 Michael Baker 0 -578 Sanath Hemachandra 362-500 Wojciech Usakiewicz
104 Greger Nassen 0 -734 Herve Bohbot 282-530 Kunihiko Kuroda
HG Phil Robertshaw 602