WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics W
Results for W
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Nigel Richards 14 1275 Lewis Mackay 523-341 Alastair Richards
2 Mikki Nicholson 14 1096 Alastair Richards 350-378 Adam Logan
3 Chris May 13 1084 Andrew Fisher 447-353 Howard Warner
4 Adam Logan 13 932 Howard Warner 351-324 Mikki Nicholson
5 Hubert Wee 13 873 Craig Beevers 485-398 Andrew Fisher
6 Tony Leah 13 853 Brett Smitheram 523-423 Craig Beevers
7 Howard Warner 13 756 Adam Logan 324-351 Chris May
8 Brett Smitheram 13 617 Tony Leah 423-523 Lewis Mackay
9 Alastair Richards 13 616 Mikki Nicholson 378-350 Nigel Richards
10 Craig Beevers 13 609 Hubert Wee 398-485 Tony Leah
11 David Boys 13 401 Helen Gipson 448-378 David Wiegand
12 Nathan Benedict 12.5 518 Edward Okulicz 456-416 Mark Nyman
13 Andrew Fisher 12 959 Chris May 353-447 Hubert Wee
14 Stewart Holden 12 815 Paul Allan 694-342 Paul Gallen
15 Mark Nyman 12 790 Paul Gallen 473-347 Nathan Benedict
16 Edward Martin 12 744 Neil Scott 526-411 Allan Simmons
17 Lewis Mackay 12 525 Nigel Richards 341-523 Brett Smitheram
18 Allan Simmons 12 481 David Wiegand 481-396 Edward Martin
19 Helen Gipson 12 421 David Boys 378-448 Edward Okulicz
20 Chris Lipe 12 314 David Koenig 444-398 Geoff Thevenot
21 Charnrit Khongthan 12 250 Geoff Thevenot 371-341 David Koenig
22 Edward Okulicz 12 243 Nathan Benedict 416-456 Helen Gipson
23 David Wiegand 11 867 Allan Simmons 396-481 David Boys
24 Geoff Thevenot 11 541 Charnrit Khongthan 341-371 Chris Lipe
25 David Koenig 11 539 Chris Lipe 398-444 Charnrit Khongthan
26 Komol Panyasoponlert 11 503 David Delicata 417-321 David Webb
27 Brian Bowman 11 405 Feargal Weatherhead 438-380 Daniel Srichawla
28 Thacha Koowirat 11 348 Patrick Litunya 477-360 David Delicata
29 Neil Scott 11 250 Edward Martin 411-526 Paul Allan
30 Tony Sim 11 223 Daniel Srichawla 379-327 Dean Saldanha
31 Sherwin Rodrigues 11 209 James Kramer 469-449 Theresa Brousson
32 Paul Gallen 11 196 Mark Nyman 347-473 Stewart Holden
33 Marut Siriwangso 11 90 Theresa Brousson 447-391 James Kramer
34 Dean Saldanha 11 -111 Joel Wapnick 376-371 Tony Sim
35 Paul Allan 11 -179 Stewart Holden 342-694 Neil Scott
36 Theresa Brousson 10 673 Marut Siriwangso 391-447 Sherwin Rodrigues
37 Phil Robertshaw 10 639 David Webb 457-427 Patrick Litunya
38 Pakorn Nemitrmansuk 10 538 Patrick Nderitu 604-485 Mohammad Sulaiman
39 Bradley Whitmarsh 10 491 Calum Edwards 422-366 Trevor Hovelmeier
40 Joel Wapnick 10 269 Dean Saldanha 371-376 Feargal Weatherhead
41 Gerry Carter 10 253 Mark Kenas 461-332 Patrick Nderitu
42 Mohammad Sulaiman 10 197 Neil Green 527-454 Pakorn Nemitrmansuk
43 Joel Sherman 10 183 Sam Rosin 406-353 Naween Fernando
44 David Webb 10 174 Phil Robertshaw 427-457 Komol Panyasoponlert
45 Blue Thorogood 10 172 Naween Fernando 457-419 Sam Rosin
46 Peter Kougi 10 148 Trevor Halsall 454-316 Chris Cree
47 Trevor Hovelmeier 10 64 Chris Cree 452-384 Bradley Whitmarsh
48 Gareth Williams 10 24 Lynne Butler 450-388 Trevor Halsall
49 David Delicata 10 -112 Komol Panyasoponlert321-417 Thacha Koowirat
50 Feargal Weatherhead 10 -134 Brian Bowman 380-438 Joel Wapnick
51 Patrick Litunya 10 -263 Thacha Koowirat 360-477 Phil Robertshaw
52 James Kramer 10 -369 Sherwin Rodrigues 449-469 Marut Siriwangso
53 Odette Rio 10 -411 Lakshan Wanni 473-416 Neil Green
54 Daniel Srichawla 10 -616 Tony Sim 327-379 Brian Bowman
55 Joanne Craig 9 607 Rodney Romany 462-400 Ricky Purnomo
56 Evan Cohen 9 259 Ricky Purnomo 477-372 Dylan Early
57 Chollapat Itthiaree 9 182 Wajid Iqbal 459-361 Steven Gruzd
58 Chrys Placca 9 133 Dylan Early 482-451 Toh Weibin
59 Trevor Halsall 9 82 Peter Kougi 316-454 Gareth Williams
60 Lakshan Wanni 9 32 Odette Rio 416-473 Mark Kenas
61 Marty Gabriel 9 -13 Dielle Saldanha 522-378 John O'Laughlin
62 Steven Gruzd 9 -33 Wojciech Usakiewicz 466-407 Chollapat Itthiaree
63 Calum Edwards 9 -78 Bradley Whitmarsh 366-422 Lynne Butler
64 Naween Fernando 9 -83 Blue Thorogood 419-457 Joel Sherman
65 Orlet Bullock 9 -119 John O'Laughlin 512-485 Dielle Saldanha
66 Sam Rosin 9 -119 Joel Sherman 353-406 Blue Thorogood
67 Patrick Nderitu 9 -151 Pakorn Nemitrmansuk 485-604 Gerry Carter
68 Mark Kenas 9 -201 Gerry Carter 332-461 Lakshan Wanni
69 Neil Green 9 -441 Mohammad Sulaiman 454-527 Odette Rio
70 Toh Weibin 9 -444 Naomi Landau 496-389 Chrys Placca
71 Lynne Butler 9 -653 Gareth Williams 388-450 Calum Edwards
72 Chris Cree 8.5 -82 Trevor Hovelmeier 384-452 Peter Kougi
73 Aaron Chong 8 494 Zbigniew Wieckowski 446-235 Manase Otieno
74 John O'Laughlin 8 408 Orlet Bullock 485-512 Marty Gabriel
75 Dielle Saldanha 8 168 Marty Gabriel 378-522 Orlet Bullock
76 Marie Fernandes 8 114 Rafal Dominiczak 414-323 Zbigniew Wieckowski
77 Ker Jen Ho 8 18 Simon Gillam 427-363 Abraham Sosseh
78 Shakir Reshamwala 8 6 Abraham Sosseh 508-411 Ferdy Anthonius
79 Yeo Kian Hung 8 -100 Mihai Pantis 562-325 Udayan Grover
80 Naomi Landau 8 -175 Toh Weibin 389-496 Wojciech Usakiewicz
81 Rodney Romany 8 -177 Joanne Craig 400-462 Wajid Iqbal
82 Laurie Cohen 8 -222 Gunnar Andersson 464-347 Simon Gillam
83 Udayan Grover 8 -338 Nick Ball 443-379 Yeo Kian Hung
84 Ricky Purnomo 8 -354 Evan Cohen 372-477 Joanne Craig
85 Dylan Early 8 -514 Chrys Placca 451-482 Evan Cohen
86 Wajid Iqbal 8 -625 Chollapat Itthiaree 361-459 Rodney Romany
87 Ferdy Anthonius 8 -632 Manase Otieno 418-388 Shakir Reshamwala
88 Wojciech Usakiewicz 8 -693 Steven Gruzd 407-466 Naomi Landau
89 Nick Ball 7 -18 Udayan Grover 379-443 Rafal Dominiczak
90 Mihai Pantis 7 -27 Yeo Kian Hung 325-562 Gunnar Andersson
91 Manase Otieno 7 -196 Ferdy Anthonius 388-418 Aaron Chong
92 Zbigniew Wieckowski 7 -392 Aaron Chong 235-446 Marie Fernandes
93 Keiichiro Hirai 7 -404 Ben Berger 389-310 Ivan Pastucha
94 Irfan Siddiqui 7 -443 Anlaug Frydenlund 556-296 Tomas Rodr
95 Rafal Dominiczak 7 -531 Marie Fernandes 323-414 Nick Ball
96 Andrew Golding 7 -558 Ivan Pastucha 448-273 Ben Berger
97 Simon Gillam 7 -669 Ker Jen Ho 363-427 Laurie Cohen
98 Abraham Sosseh 7 -682 Shakir Reshamwala 411-508 Ker Jen Ho
99 Herve Bohbot 7 -894 Suzanne Dundas 448-394 Anlaug Frydenlund
100 Gunnar Andersson 7 -1008 Laurie Cohen 347-464 Mihai Pantis
101 Bartosz Pieta 6 -892 Tomas Rodr 350-410 Suzanne Dundas
102 Suzanne Dundas 6 -1051 Herve Bohbot 394-448 Bartosz Pieta
103 Ben Berger 4 -2044 Keiichiro Hirai 310-389 Andrew Golding
104 Anlaug Frydenlund 4 -2263 Irfan Siddiqui 296-556 Herve Bohbot
105 Tomas Rodr 2 -2139 Bartosz Pieta 410-350 Irfan Siddiqui
106 Ivan Pastucha 1 -3018 Andrew Golding 273-448 Keiichiro Hirai
HG Stewart Holden 694