WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics W
Results for W
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Nigel Richards 16 1399 Mikki Nicholson 435-433 Adam Logan
2 Adam Logan 15 1144 Chris May 472-416 Nigel Richards
3 Brett Smitheram 15 927 Craig Beevers 413-308 Andrew Fisher
4 Andrew Fisher 14 1158 Tony Leah 455-454 Brett Smitheram
5 Chris May 14 1058 Adam Logan 416-472 Mikki Nicholson
6 Mikki Nicholson 14 938 Nigel Richards 433-435 Chris May
7 Stewart Holden 14 931 Howard Warner 432-416 Craig Beevers
8 Hubert Wee 14 694 Mark Nyman 425-406 Howard Warner
9 Craig Beevers 14 545 Brett Smitheram 308-413 Stewart Holden
10 Edward Okulicz 14 432 Allan Simmons 494-439 David Boys
11 David Boys 14 398 Alastair Richards 473-336 Edward Okulicz
12 David Wiegand 13 1083 Nathan Benedict 455-379 Edward Martin
13 Mark Nyman 13 826 Hubert Wee 406-425 Tony Leah
14 Tony Leah 13 811 Andrew Fisher 454-455 Mark Nyman
15 Komol Panyasoponlert 13 734 Charnrit Khongthan 523-320 Dean Saldanha
16 Howard Warner 13 710 Stewart Holden 416-432 Hubert Wee
17 Thacha Koowirat 13 677 Marut Siriwangso 491-372 Sherwin Rodrigues
18 Allan Simmons 13 521 Edward Okulicz 439-494 Alastair Richards
19 Lewis Mackay 13 517 Geoff Thevenot 566-369 Charnrit Khongthan
20 Helen Gipson 13 467 Dean Saldanha 554-374 Pakorn Nemitrmansuk
21 Sherwin Rodrigues 13 440 David Koenig 613-415 Thacha Koowirat
22 Alastair Richards 13 357 David Boys 336-473 Allan Simmons
23 Chris Lipe 13 225 Edward Martin 387-346 Marut Siriwangso
24 Nathan Benedict 12.5 387 David Wiegand 379-455 Geoff Thevenot
25 Pakorn Nemitrmansuk 12 818 Neil Scott 522-355 Helen Gipson
26 Edward Martin 12 608 Chris Lipe 346-387 David Wiegand
27 Brian Bowman 12 603 Patrick Litunya 536-293 Odette Rio
28 Geoff Thevenot 12 474 Lewis Mackay 369-566 Nathan Benedict
29 David Koenig 12 445 Sherwin Rodrigues 415-613 Neil Scott
30 Trevor Hovelmeier 12 298 Tony Sim 390-315 Peter Kougi
31 Paul Gallen 12 264 Peter Kougi 535-367 Joel Wapnick
32 Neil Scott 12 100 Pakorn Nemitrmansuk 355-522 David Koenig
33 Marut Siriwangso 12 49 Thacha Koowirat 372-491 Chris Lipe
34 Charnrit Khongthan 12 -57 Komol Panyasoponlert320-523 Lewis Mackay
35 Paul Allan 12 -145 Joel Wapnick 451-400 Tony Sim
36 Dean Saldanha 12 -239 Helen Gipson 374-554 Komol Panyasoponlert
37 Odette Rio 12 -300 Daniel Srichawla 492-382 Brian Bowman
38 Phil Robertshaw 11 806 Sam Rosin 545-334 Patrick Nderitu
39 Joanne Craig 11 710 Naween Fernando 454-435 Blue Thorogood
40 Joel Wapnick 11 326 Paul Allan 400-451 Paul Gallen
41 Patrick Nderitu 11 133 David Webb 550-390 Phil Robertshaw
42 Peter Kougi 11 115 Paul Gallen 367-535 Trevor Hovelmeier
43 Tony Sim 11 96 Trevor Hovelmeier 315-390 Paul Allan
44 Steven Gruzd 11 90 Theresa Brousson 426-320 Bradley Whitmarsh
45 Mohammad Sulaiman 11 86 Gareth Williams 404-402 David Delicata
46 Blue Thorogood 11 79 James Kramer 416-412 Joanne Craig
47 Mark Kenas 11 -21 Bradley Whitmarsh 473-338 Joel Sherman
48 Feargal Weatherhead 11 -127 Gerry Carter 484-369 Trevor Halsall
49 Toh Weibin 11 -218 Joel Sherman 500-354 Theresa Brousson
50 David Delicata 11 -225 Trevor Halsall 446-349 Mohammad Sulaiman
51 Patrick Litunya 11 -462 Brian Bowman 293-536 Daniel Srichawla
52 Lynne Butler 11 -577 Lakshan Wanni 455-427 Marty Gabriel
53 Daniel Srichawla 11 -681 Odette Rio 382-492 Patrick Litunya
54 John O'Laughlin 10 644 Calum Edwards 462-311 Ker Jen Ho
55 Aaron Chong 10 634 Marty Gabriel 434-387 Lakshan Wanni
56 Theresa Brousson 10 534 Steven Gruzd 320-426 Toh Weibin
57 Evan Cohen 10 446 Yeo Kian Hung 553-345 Orlet Bullock
58 Chrys Placca 10 347 Wajid Iqbal 544-250 Calum Edwards
59 Dielle Saldanha 10 229 Neil Green 389-365 Dylan Early
60 Bradley Whitmarsh 10 197 Mark Kenas 338-473 Steven Gruzd
61 Ker Jen Ho 10 122 Dylan Early 417-371 John O'Laughlin
62 Trevor Halsall 10 31 David Delicata 349-446 Feargal Weatherhead
63 Gerry Carter 10 14 Feargal Weatherhead 369-484 Gareth Williams
64 Naween Fernando 10 -7 Joanne Craig 435-454 James Kramer
65 David Webb 10 -14 Patrick Nderitu 390-550 Sam Rosin
66 Gareth Williams 10 -24 Mohammad Sulaiman 402-404 Gerry Carter
67 Joel Sherman 10 -58 Toh Weibin 354-500 Mark Kenas
68 Laurie Cohen 10 -93 Chollapat Itthiaree 465-366 Marie Fernandes
69 Orlet Bullock 10 -144 Marie Fernandes 393-381 Evan Cohen
70 Sam Rosin 10 -233 Phil Robertshaw 334-545 David Webb
71 James Kramer 10 -451 Blue Thorogood 412-416 Naween Fernando
72 Wojciech Usakiewicz 10 -675 Shakir Reshamwala 397-394 Chollapat Itthiaree
73 Marie Fernandes 9 223 Orlet Bullock 381-393 Laurie Cohen
74 Shakir Reshamwala 9 71 Wojciech Usakiewicz 394-397 Wajid Iqbal
75 Chollapat Itthiaree 9 66 Laurie Cohen 366-465 Wojciech Usakiewicz
76 Naomi Landau 9 -19 Ferdy Anthonius 452-281 Mihai Pantis
77 Lakshan Wanni 9 -41 Lynne Butler 427-455 Aaron Chong
78 Marty Gabriel 9 -145 Aaron Chong 387-434 Lynne Butler
79 Rodney Romany 9 -217 Herve Bohbot 400-341 Chris Cree
80 Irfan Siddiqui 9 -271 Chris Cree 457-402 Nick Ball
81 Calum Edwards 9 -277 John O'Laughlin 311-462 Chrys Placca
82 Yeo Kian Hung 9 -279 Evan Cohen 345-553 Neil Green
83 Udayan Grover 9 -332 Mihai Pantis 469-434 Keiichiro Hirai
84 Andrew Golding 9 -373 Keiichiro Hirai 437-381 Manase Otieno
85 Ricky Purnomo 9 -432 Nick Ball 496-490 Zbigniew Wieckowski
86 Neil Green 9 -466 Dielle Saldanha 365-389 Yeo Kian Hung
87 Dylan Early 9 -539 Ker Jen Ho 371-417 Dielle Saldanha
88 Wajid Iqbal 9 -820 Chrys Placca 250-544 Shakir Reshamwala
89 Chris Cree 8.5 -272 Irfan Siddiqui 402-457 Rodney Romany
90 Mihai Pantis 8 64 Udayan Grover 434-469 Naomi Landau
91 Nick Ball 8 27 Ricky Purnomo 490-496 Irfan Siddiqui
92 Keiichiro Hirai 8 -184 Andrew Golding 381-437 Udayan Grover
93 Manase Otieno 8 -258 Zbigniew Wieckowski 407-376 Andrew Golding
94 Rafal Dominiczak 8 -368 Ben Berger 499-285 Gunnar Andersson
95 Simon Gillam 8 -443 Anlaug Frydenlund 552-296 Tomas Rodr
96 Bartosz Pieta 8 -557 Ivan Pastucha 534-273 Ben Berger
97 Ferdy Anthonius 8 -871 Naomi Landau 281-452 Herve Bohbot
98 Herve Bohbot 8 -934 Rodney Romany 341-400 Ferdy Anthonius
99 Gunnar Andersson 8 -1051 Suzanne Dundas 383-300 Rafal Dominiczak
100 Zbigniew Wieckowski 7 -544 Manase Otieno 376-407 Ricky Purnomo
101 Abraham Sosseh 7 -848 Tomas Rodr 288-396 Ivan Pastucha
102 Suzanne Dundas 6 -1208 Gunnar Andersson 300-383 Anlaug Frydenlund
103 Ben Berger 4 -2387 Rafal Dominiczak 285-499 Bartosz Pieta
104 Anlaug Frydenlund 4 -2538 Simon Gillam 296-552 Suzanne Dundas
105 Tomas Rodr 3 -2148 Abraham Sosseh 396-288 Simon Gillam
106 Ivan Pastucha 1 -3555 Bartosz Pieta 273-534 Abraham Sosseh
HG Stewart Holden 694