WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics W
Results for W
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Nigel Richards 17 1411 Andrew Fisher 347-470 Stewart Holden
2 Andrew Fisher 16 1313 Nigel Richards 470-347 Sherwin Rodrigues
3 Brett Smitheram 16 928 Adam Logan 495-462 Alastair Richards
4 Craig Beevers 16 713 Edward Okulicz 407-373 David Boys
5 David Boys 16 425 Mikki Nicholson 483-474 Craig Beevers
6 Adam Logan 15 976 Brett Smitheram 462-495 Hubert Wee
7 Tony Leah 15 971 Howard Warner 494-371 Chris May
8 Stewart Holden 15 919 David Wiegand 431-309 Nigel Richards
9 Chris May 15 869 Hubert Wee 273-468 Tony Leah
10 Hubert Wee 15 854 Chris May 468-273 Adam Logan
11 Alastair Richards 15 660 Thacha Koowirat 524-278 Brett Smitheram
12 Sherwin Rodrigues 15 568 Helen Gipson 451-397 Andrew Fisher
13 Pakorn Nemitrmansuk 14 1141 Marut Siriwangso 578-335 Howard Warner
14 David Wiegand 14 1044 Stewart Holden 309-431 Paul Gallen
15 Mikki Nicholson 14 923 David Boys 474-483 Geoff Thevenot
16 Mark Nyman 14 835 Allan Simmons 545-499 Edward Okulicz
17 Lewis Mackay 14 709 Nathan Benedict 419-481 Chris Lipe
18 Komol Panyasoponlert 14 648 Chris Lipe 337-475 Neil Scott
19 Howard Warner 14 622 Tony Leah 371-494 Pakorn Nemitrmansuk
20 Geoff Thevenot 14 564 David Koenig 452-433 Mikki Nicholson
21 Paul Gallen 14 463 Paul Allan 513-429 David Wiegand
22 Edward Okulicz 14 380 Craig Beevers 373-407 Mark Nyman
23 Neil Scott 14 361 Phil Robertshaw 464-404 Komol Panyasoponlert
24 Chris Lipe 14 268 Komol Panyasoponlert475-337 Lewis Mackay
25 Nathan Benedict 13.5 378 Lewis Mackay 481-419 Allan Simmons
26 Edward Martin 13 640 Charnrit Khongthan 492-377 Thacha Koowirat
27 Brian Bowman 13 627 Dean Saldanha 401-414 Helen Gipson
28 Allan Simmons 13 418 Mark Nyman 499-545 Nathan Benedict
29 Thacha Koowirat 13 357 Alastair Richards 278-524 Edward Martin
30 Helen Gipson 13 333 Sherwin Rodrigues 397-451 Brian Bowman
31 Peter Kougi 13 324 Feargal Weatherhead 403-374 Marut Siriwangso
32 Mark Kenas 13 132 Joanne Craig 482-418 Odette Rio
33 Marut Siriwangso 13 -99 Pakorn Nemitrmansuk 335-578 Peter Kougi
34 Odette Rio 13 -252 Trevor Hovelmeier 509-424 Mark Kenas
35 Dean Saldanha 13 -278 Brian Bowman 414-401 David Delicata
36 David Delicata 12.5 -218 Lynne Butler 354-354 Dean Saldanha
37 John O'Laughlin 12 850 Blue Thorogood 559-368 Trevor Halsall
38 Joanne Craig 12 779 Mark Kenas 418-482 Steven Gruzd
39 Chrys Placca 12 642 Laurie Cohen 491-320 Trevor Hovelmeier
40 Joel Wapnick 12 358 Steven Gruzd 542-395 Daniel Srichawla
41 Mohammad Sulaiman 12 298 Daniel Srichawla 517-298 Toh Weibin
42 David Koenig 12 225 Geoff Thevenot 433-452 Patrick Litunya
43 Patrick Nderitu 12 159 Toh Weibin 352-407 Paul Allan
44 Trevor Halsall 12 158 James Kramer 456-345 John O'Laughlin
45 Tony Sim 12 80 Patrick Litunya 312-446 Wojciech Usakiewicz
46 Sam Rosin 12 56 Dielle Saldanha 503-380 Charnrit Khongthan
47 Trevor Hovelmeier 12 33 Odette Rio 424-509 Chrys Placca
48 Steven Gruzd 12 -51 Joel Wapnick 395-542 Joanne Craig
49 Toh Weibin 12 -324 Patrick Nderitu 407-352 Mohammad Sulaiman
50 Paul Allan 12 -347 Paul Gallen 429-513 Patrick Nderitu
51 Charnrit Khongthan 12 -426 Edward Martin 377-492 Sam Rosin
52 Patrick Litunya 12 -463 Tony Sim 446-312 David Koenig
53 Wojciech Usakiewicz 12 -671 Gerry Carter 415-412 Tony Sim
54 Daniel Srichawla 12 -765 Mohammad Sulaiman 298-517 Joel Wapnick
55 Lynne Butler 11.5 -630 David Delicata 354-354 Dielle Saldanha
56 Phil Robertshaw 11 665 Neil Scott 404-464 Joel Sherman
57 Theresa Brousson 11 644 Gareth Williams 449-500 Laurie Cohen
58 Aaron Chong 11 609 Naween Fernando 489-430 Rodney Romany
59 Ker Jen Ho 11 243 Orlet Bullock 489-353 Marty Gabriel
60 Naomi Landau 11 215 Neil Green 462-305 Gerry Carter
61 Bradley Whitmarsh 11 200 David Webb 409-400 Blue Thorogood
62 Naween Fernando 11 139 Aaron Chong 430-489 Orlet Bullock
63 Dielle Saldanha 11 121 Sam Rosin 380-503 Lynne Butler
64 Lakshan Wanni 11 54 Andrew Golding 417-406 Yeo Kian Hung
65 Gareth Williams 11 20 Theresa Brousson 500-449 Feargal Weatherhead
66 Gerry Carter 11 18 Wojciech Usakiewicz 412-415 Naomi Landau
67 Joel Sherman 11 -17 Evan Cohen 459-329 Phil Robertshaw
68 Marty Gabriel 11 -57 Ricky Purnomo 465-430 Ker Jen Ho
69 Yeo Kian Hung 11 -70 Shakir Reshamwala 512-383 Lakshan Wanni
70 Rodney Romany 11 -128 Dylan Early 444-392 Aaron Chong
71 Laurie Cohen 11 -150 Chrys Placca 320-491 Theresa Brousson
72 Feargal Weatherhead 11 -172 Peter Kougi 374-403 Gareth Williams
73 Orlet Bullock 11 -217 Ker Jen Ho 353-489 Naween Fernando
74 Blue Thorogood 11 -245 John O'Laughlin 368-559 Bradley Whitmarsh
75 Wajid Iqbal 11 -783 Irfan Siddiqui 428-413 Udayan Grover
76 Evan Cohen 10 253 Joel Sherman 329-459 Calum Edwards
77 Simon Gillam 10 -108 Ben Berger 470-345 Ricky Purnomo
78 David Webb 10 -189 Bradley Whitmarsh 400-409 Gunnar Andersson
79 Udayan Grover 10 -224 Chollapat Itthiaree 455-338 Wajid Iqbal
80 Andrew Golding 10 -347 Lakshan Wanni 406-417 James Kramer
81 Calum Edwards 10 -380 Marie Fernandes 438-417 Evan Cohen
82 Ricky Purnomo 10 -409 Marty Gabriel 430-465 Simon Gillam
83 James Kramer 10 -767 Trevor Halsall 345-456 Andrew Golding
84 Gunnar Andersson 10 -989 Herve Bohbot 400-385 David Webb
85 Chris Cree 9.5 -262 Nick Ball 453-406 Rafal Dominiczak
86 Nick Ball 9 116 Chris Cree 406-453 Shakir Reshamwala
87 Marie Fernandes 9 88 Calum Edwards 417-438 Manase Otieno
88 Chollapat Itthiaree 9 -52 Udayan Grover 338-455 Keiichiro Hirai
89 Shakir Reshamwala 9 -80 Yeo Kian Hung 383-512 Nick Ball
90 Rafal Dominiczak 9 -206 Keiichiro Hirai 558-349 Chris Cree
91 Manase Otieno 9 -245 Mihai Pantis 469-419 Marie Fernandes
92 Bartosz Pieta 9 -268 Anlaug Frydenlund 519-213 Irfan Siddiqui
93 Keiichiro Hirai 9 -384 Rafal Dominiczak 349-558 Chollapat Itthiaree
94 Irfan Siddiqui 9 -422 Wajid Iqbal 413-428 Bartosz Pieta
95 Dylan Early 9 -606 Rodney Romany 392-444 Herve Bohbot
96 Ferdy Anthonius 9 -635 Tomas Rodr 585-288 Suzanne Dundas
97 Neil Green 9 -703 Naomi Landau 305-462 Anlaug Frydenlund
98 Herve Bohbot 9 -888 Gunnar Andersson 385-400 Dylan Early
99 Mihai Pantis 8 -63 Manase Otieno 419-469 Ivan Pastucha
100 Zbigniew Wieckowski 8 -326 Ivan Pastucha 497-221 Tomas Rodr
101 Abraham Sosseh 8 -735 Suzanne Dundas 390-448 Ben Berger
102 Suzanne Dundas 8 -1049 Abraham Sosseh 448-390 Ferdy Anthonius
103 Ben Berger 5 -2495 Simon Gillam 345-470 Abraham Sosseh
104 Anlaug Frydenlund 4 -2945 Bartosz Pieta 213-519 Neil Green
105 Tomas Rodr 3 -2655 Ferdy Anthonius 288-585 Zbigniew Wieckowski
106 Ivan Pastucha 1 -4002 Zbigniew Wieckowski 221-497 Mihai Pantis
HG Stewart Holden 694