WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics W
Results for W
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Nigel Richards 20 1710 Pakorn Nemitrmansuk 440-404 David Wiegand
2 David Wiegand 19 1444 Andrew Fisher 479-423 Nigel Richards
3 Andrew Fisher 19 1431 David Wiegand 423-479 Adam Logan
4 Chris May 19 1101 Craig Beevers 489-380 Pakorn Nemitrmansuk
5 Craig Beevers 19 809 Chris May 380-489 Mikki Nicholson
6 Mikki Nicholson 18 1488 Tony Leah 590-217 Craig Beevers
7 Pakorn Nemitrmansuk 18 1270 Nigel Richards 404-440 Chris May
8 Adam Logan 18 1086 Komol Panyasoponlert479-389 Andrew Fisher
9 Brett Smitheram 18 786 Hubert Wee 491-441 Komol Panyasoponlert
10 Chris Lipe 18 513 Helen Gipson 505-392 Peter Kougi
11 Mark Nyman 17 1309 Sherwin Rodrigues 499-266 Alastair Richards
12 Hubert Wee 17 933 Brett Smitheram 441-491 Tony Leah
13 Alastair Richards 17 606 Stewart Holden 481-366 Mark Nyman
14 Komol Panyasoponlert 17 589 Adam Logan 389-479 Brett Smitheram
15 Tony Leah 17 473 Mikki Nicholson 217-590 Hubert Wee
16 Helen Gipson 17 431 Chris Lipe 392-505 Stewart Holden
17 Peter Kougi 17 401 Edward Okulicz 433-425 Chris Lipe
18 Neil Scott 17 396 Nathan Benedict 474-416 Sherwin Rodrigues
19 David Boys 17 148 Paul Allan 499-479 Paul Gallen
20 Paul Gallen 16.5 339 John O'Laughlin 483-382 David Boys
21 Aaron Chong 16 1115 Mark Kenas 456-359 Thacha Koowirat
22 Howard Warner 16 686 Thacha Koowirat 459-397 Gerry Carter
23 Allan Simmons 16 509 Toh Weibin 483-325 Joel Wapnick
24 Stewart Holden 16 489 Alastair Richards 366-481 Helen Gipson
25 Trevor Hovelmeier 16 313 Trevor Halsall 501-336 Edward Martin
26 Edward Okulicz 16 226 Peter Kougi 425-433 Mark Kenas
27 Sherwin Rodrigues 16 186 Mark Nyman 266-499 Neil Scott
28 Yeo Kian Hung 16 143 Edward Martin 454-416 David Koenig
29 Paul Allan 16 140 David Boys 479-499 Nathan Benedict
30 Marut Siriwangso 16 138 David Koenig 483-323 Trevor Halsall
31 Odette Rio 16 -8 Lewis Mackay 494-375 John O'Laughlin
32 Joel Wapnick 15.5 698 Gerry Carter 429-429 Allan Simmons
33 Nathan Benedict 15.5 442 Neil Scott 416-474 Paul Allan
34 Gerry Carter 15.5 149 Joel Wapnick 429-429 Howard Warner
35 Mark Kenas 15.5 15 Aaron Chong 359-456 Edward Okulicz
36 David Delicata 15.5 -227 Joanne Craig 464-462 Geoff Thevenot
37 John O'Laughlin 15 981 Paul Gallen 382-483 Odette Rio
38 Edward Martin 15 533 Yeo Kian Hung 416-454 Trevor Hovelmeier
39 Trevor Halsall 15 495 Trevor Hovelmeier 336-501 Marut Siriwangso
40 Geoff Thevenot 15 456 Udayan Grover 519-375 David Delicata
41 Lewis Mackay 15 438 Odette Rio 375-494 Toh Weibin
42 Mohammad Sulaiman 15 424 Naween Fernando 526-397 Joanne Craig
43 Sam Rosin 15 229 Patrick Litunya 466-428 Naween Fernando
44 Thacha Koowirat 15 129 Howard Warner 397-459 Aaron Chong
45 Joel Sherman 15 110 Steven Gruzd 480-354 Brian Bowman
46 David Koenig 15 55 Marut Siriwangso 323-483 Yeo Kian Hung
47 Toh Weibin 15 -450 Allan Simmons 325-483 Lewis Mackay
48 Chris Cree 14.5 77 Brian Bowman 412-372 Steven Gruzd
49 Tony Sim 14.5 -19 Marty Gabriel 436-349 David Webb
50 Joanne Craig 14 622 David Delicata 462-464 Mohammad Sulaiman
51 Naween Fernando 14 405 Mohammad Sulaiman 397-526 Sam Rosin
52 Dielle Saldanha 14 339 Gareth Williams 534-391 James Kramer
53 David Webb 14 -13 Evan Cohen 476-410 Tony Sim
54 James Kramer 14 -111 Chrys Placca 451-332 Dielle Saldanha
55 Orlet Bullock 14 -135 Patrick Nderitu 467-376 Lakshan Wanni
56 Udayan Grover 14 -166 Geoff Thevenot 375-519 Patrick Litunya
57 Steven Gruzd 14 -325 Joel Sherman 354-480 Chris Cree
58 Blue Thorogood 14 -405 Naomi Landau 424-410 Chrys Placca
59 Patrick Litunya 14 -498 Sam Rosin 428-466 Udayan Grover
60 Dean Saldanha 14 -603 Charnrit Khongthan 445-426 Naomi Landau
61 Wajid Iqbal 14 -629 Lakshan Wanni 490-387 Gareth Williams
62 Daniel Srichawla 14 -979 Neil Green 437-342 Nick Ball
63 Brian Bowman 13.5 499 Chris Cree 372-412 Joel Sherman
64 Theresa Brousson 13 717 Keiichiro Hirai 439-382 Chollapat Itthiaree
65 Evan Cohen 13 424 David Webb 410-476 Patrick Nderitu
66 Chrys Placca 13 321 James Kramer 332-451 Blue Thorogood
67 Bradley Whitmarsh 13 243 Ferdy Anthonius 497-387 Ker Jen Ho
68 Nick Ball 13 207 Simon Gillam 411-396 Daniel Srichawla
69 Naomi Landau 13 137 Blue Thorogood 410-424 Dean Saldanha
70 Ker Jen Ho 13 70 Feargal Weatherhead 428-405 Bradley Whitmarsh
71 Manase Otieno 13 -8 Wojciech Usakiewicz 482-422 Phil Robertshaw
72 Dylan Early 13 -42 Andrew Golding 458-367 Neil Green
73 Lakshan Wanni 13 -52 Wajid Iqbal 387-490 Orlet Bullock
74 Marty Gabriel 13 -56 Tony Sim 349-436 Charnrit Khongthan
75 Ricky Purnomo 13 -58 Phil Robertshaw 424-333 Marie Fernandes
76 Patrick Nderitu 13 -153 Orlet Bullock 376-467 Evan Cohen
77 Gareth Williams 13 -161 Dielle Saldanha 391-534 Wajid Iqbal
78 Rodney Romany 13 -300 Chollapat Itthiaree 463-438 Abraham Sosseh
79 Charnrit Khongthan 13 -870 Dean Saldanha 426-445 Marty Gabriel
80 Phil Robertshaw 12 498 Ricky Purnomo 333-424 Manase Otieno
81 Rafal Dominiczak 12 227 Herve Bohbot 484-327 Anlaug Frydenlund
82 Mihai Pantis 12 194 Marie Fernandes 412-393 Simon Gillam
83 Zbigniew Wieckowski 12 164 Anlaug Frydenlund 440-307 Calum Edwards
84 Chollapat Itthiaree 12 -53 Rodney Romany 438-463 Theresa Brousson
85 Laurie Cohen 12 -122 Ivan Pastucha 443-274 Bartosz Pieta
86 Irfan Siddiqui 12 -160 Gunnar Andersson 465-331 Ivan Pastucha
87 Simon Gillam 12 -229 Nick Ball 396-411 Mihai Pantis
88 Neil Green 12 -243 Daniel Srichawla 342-437 Dylan Early
89 Feargal Weatherhead 12 -251 Ker Jen Ho 405-428 Herve Bohbot
90 Keiichiro Hirai 12 -355 Theresa Brousson 382-439 Shakir Reshamwala
91 Ferdy Anthonius 12 -412 Bradley Whitmarsh 387-497 Gunnar Andersson
92 Calum Edwards 12 -456 Tomas Rodr 458-307 Zbigniew Wieckowski
93 Wojciech Usakiewicz 12 -1110 Manase Otieno 422-482 Suzanne Dundas
94 Lynne Butler 11.5 -1038 Suzanne Dundas 293-447 Ben Berger
95 Shakir Reshamwala 11 -118 Ben Berger 416-348 Keiichiro Hirai
96 Bartosz Pieta 11 -309 Abraham Sosseh 546-313 Laurie Cohen
97 Andrew Golding 11 -603 Dylan Early 367-458 Tomas Rodr
98 Marie Fernandes 10 -21 Mihai Pantis 393-412 Ricky Purnomo
99 Abraham Sosseh 10 -781 Bartosz Pieta 313-546 Rodney Romany
100 Herve Bohbot 10 -1235 Rafal Dominiczak 327-484 Feargal Weatherhead
101 Gunnar Andersson 10 -1262 Irfan Siddiqui 331-465 Ferdy Anthonius
102 Suzanne Dundas 9 -1390 Lynne Butler 447-293 Wojciech Usakiewicz
103 Ben Berger 6 -3116 Shakir Reshamwala 348-416 Lynne Butler
104 Anlaug Frydenlund 5 -3455 Zbigniew Wieckowski 307-440 Rafal Dominiczak
105 Tomas Rodr 3 -3379 Calum Edwards 307-458 Andrew Golding
106 Ivan Pastucha 1 -5140 Laurie Cohen 274-443 Irfan Siddiqui
HG Stewart Holden 694