WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics W
Results for W
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Nigel Richards 22 1812 Mark Nyman 481-435 David Wiegand
2 Andrew Fisher 21 1648 Mikki Nicholson 461-418 Pakorn Nemitrmansuk
3 Pakorn Nemitrmansuk 20 1462 Craig Beevers 481-371 Andrew Fisher
4 David Wiegand 20 1417 Chris May 466-437 Nigel Richards
5 Craig Beevers 20 781 Pakorn Nemitrmansuk 371-481 Adam Logan
6 Chris May 19 990 David Wiegand 437-466 Brett Smitheram
7 Adam Logan 19 959 Hubert Wee 463-416 Craig Beevers
8 Brett Smitheram 19 681 Komol Panyasoponlert432-339 Chris May
9 Helen Gipson 19 575 Peter Kougi 473-371 Chris Lipe
10 Chris Lipe 19 570 Neil Scott 441-363 Helen Gipson
11 Paul Gallen 18.5 508 Aaron Chong 478-407 Mikki Nicholson
12 Mikki Nicholson 18 1363 Andrew Fisher 418-461 Paul Gallen
13 Mark Nyman 18 1299 Nigel Richards 435-481 Marut Siriwangso
14 Hubert Wee 18 932 Adam Logan 416-463 Paul Allan
15 Komol Panyasoponlert 18 694 Brett Smitheram 339-432 Odette Rio
16 Neil Scott 18 477 Chris Lipe 363-441 Peter Kougi
17 Peter Kougi 18 320 Helen Gipson 371-473 Neil Scott
18 Marut Siriwangso 18 251 Howard Warner 410-402 Mark Nyman
19 Paul Allan 18 198 Alastair Richards 445-388 Hubert Wee
20 David Boys 18 70 Joel Wapnick 434-414 David Delicata
21 Odette Rio 18 53 Tony Leah 386-355 Komol Panyasoponlert
22 David Delicata 17.5 51 Mark Kenas 482-285 David Boys
23 Aaron Chong 17 1067 Paul Gallen 407-478 Sam Rosin
24 Howard Warner 17 702 Marut Siriwangso 402-410 Trevor Hovelmeier
25 Stewart Holden 17 617 David Koenig 463-293 Tony Leah
26 Alastair Richards 17 513 Paul Allan 388-445 Sherwin Rodrigues
27 Lewis Mackay 17 486 Joel Sherman 440-400 Joel Wapnick
28 Sam Rosin 17 482 Edward Martin 448-390 Aaron Chong
29 Tony Leah 17 396 Odette Rio 355-386 Stewart Holden
30 Trevor Hovelmeier 17 395 Edward Okulicz 479-341 Howard Warner
31 Sherwin Rodrigues 17 147 Allan Simmons 478-358 Alastair Richards
32 Joel Wapnick 16.5 891 David Boys 414-434 Lewis Mackay
33 Nathan Benedict 16.5 682 Yeo Kian Hung 600-359 Mark Kenas
34 Mohammad Sulaiman 16.5 495 Gerry Carter 468-397 Edward Martin
35 Mark Kenas 16.5 -166 David Delicata 285-482 Nathan Benedict
36 Edward Martin 16 531 Sam Rosin 390-448 Mohammad Sulaiman
37 Geoff Thevenot 16 409 Trevor Halsall 412-378 Yeo Kian Hung
38 Allan Simmons 16 176 Sherwin Rodrigues 358-478 Dean Saldanha
39 James Kramer 16 93 John O'Laughlin 490-385 Toh Weibin
40 Joel Sherman 16 90 Lewis Mackay 400-440 David Koenig
41 Edward Okulicz 16 72 Trevor Hovelmeier 341-479 Udayan Grover
42 Udayan Grover 16 30 Steven Gruzd 465-314 Edward Okulicz
43 David Koenig 16 -11 Stewart Holden 293-463 Joel Sherman
44 Yeo Kian Hung 16 -202 Nathan Benedict 359-600 Geoff Thevenot
45 Toh Weibin 16 -367 Thacha Koowirat 498-407 James Kramer
46 Dean Saldanha 16 -569 David Webb 382-363 Allan Simmons
47 Joanne Craig 15.5 647 Chris Cree 428-403 Gerry Carter
48 Gerry Carter 15.5 54 Mohammad Sulaiman 397-468 Joanne Craig
49 John O'Laughlin 15 846 James Kramer 385-490 David Webb
50 Theresa Brousson 15 770 Manase Otieno 462-421 Rodney Romany
51 Naween Fernando 15 473 Chrys Placca 621-358 Patrick Litunya
52 Trevor Halsall 15 356 Geoff Thevenot 378-412 Dylan Early
53 Bradley Whitmarsh 15 330 Orlet Bullock 417-352 Wajid Iqbal
54 Dielle Saldanha 15 275 Lakshan Wanni 438-403 Steven Gruzd
55 David Webb 15 66 Dean Saldanha 363-382 John O'Laughlin
56 Dylan Early 15 57 Tony Sim 481-455 Trevor Halsall
57 Thacha Koowirat 15 15 Toh Weibin 407-498 Blue Thorogood
58 Rodney Romany 15 -148 Nick Ball 434-370 Theresa Brousson
59 Patrick Litunya 15 -290 Gareth Williams 559-306 Naween Fernando
60 Steven Gruzd 15 -402 Udayan Grover 314-465 Dielle Saldanha
61 Wajid Iqbal 15 -438 Daniel Srichawla 460-266 Bradley Whitmarsh
62 Blue Thorogood 15 -461 Evan Cohen 442-373 Thacha Koowirat
63 Charnrit Khongthan 15 -783 Brian Bowman 418-342 Chris Cree
64 Chris Cree 14.5 -22 Joanne Craig 403-428 Charnrit Khongthan
65 Tony Sim 14.5 -143 Dylan Early 455-481 Simon Gillam
66 Evan Cohen 14 393 Blue Thorogood 373-442 Manase Otieno
67 Rafal Dominiczak 14 290 Irfan Siddiqui 454-452 Andrew Golding
68 Nick Ball 14 283 Rodney Romany 370-434 Marty Gabriel
69 Chrys Placca 14 183 Naween Fernando 358-621 Feargal Weatherhead
70 Lakshan Wanni 14 165 Dielle Saldanha 403-438 Calum Edwards
71 Ricky Purnomo 14 117 Tomas Rodr 518-334 Patrick Nderitu
72 Ker Jen Ho 14 81 Laurie Cohen 418-385 Gareth Williams
73 Patrick Nderitu 14 17 Marie Fernandes 522-314 Ricky Purnomo
74 Manase Otieno 14 -41 Theresa Brousson 421-462 Evan Cohen
75 Marty Gabriel 14 -53 Naomi Landau 392-378 Nick Ball
76 Feargal Weatherhead 14 -68 Shakir Reshamwala 426-278 Chrys Placca
77 Simon Gillam 14 -191 Gunnar Andersson 407-385 Tony Sim
78 Calum Edwards 14 -383 Suzanne Dundas 430-382 Lakshan Wanni
79 Gareth Williams 14 -411 Patrick Litunya 306-559 Ker Jen Ho
80 Orlet Bullock 14 -452 Bradley Whitmarsh 352-417 Shakir Reshamwala
81 Wojciech Usakiewicz 14 -799 Herve Bohbot 518-212 Gunnar Andersson
82 Daniel Srichawla 14 -1313 Wajid Iqbal 266-460 Tomas Rodr
83 Brian Bowman 13.5 403 Charnrit Khongthan 342-418 Abraham Sosseh
84 Phil Robertshaw 13 577 Abraham Sosseh 485-398 Bartosz Pieta
85 Irfan Siddiqui 13 175 Rafal Dominiczak 452-454 Marie Fernandes
86 Zbigniew Wieckowski 13 175 Keiichiro Hirai 414-378 Ferdy Anthonius
87 Naomi Landau 13 108 Marty Gabriel 378-392 Herve Bohbot
88 Chollapat Itthiaree 13 86 Ben Berger 439-288 Ivan Pastucha
89 Laurie Cohen 13 -29 Ker Jen Ho 385-418 Ben Berger
90 Andrew Golding 13 -192 Anlaug Frydenlund 405-325 Rafal Dominiczak
91 Neil Green 13 -199 Mihai Pantis 432-315 Suzanne Dundas
92 Ferdy Anthonius 13 -362 Bartosz Pieta 504-383 Zbigniew Wieckowski
93 Keiichiro Hirai 13 -381 Zbigniew Wieckowski 378-414 Mihai Pantis
94 Lynne Butler 12.5 -1031 Ivan Pastucha 413-399 Anlaug Frydenlund
95 Mihai Pantis 12 61 Neil Green 315-432 Keiichiro Hirai
96 Marie Fernandes 11 -220 Patrick Nderitu 314-522 Irfan Siddiqui
97 Shakir Reshamwala 11 -276 Feargal Weatherhead 278-426 Orlet Bullock
98 Bartosz Pieta 11 -556 Ferdy Anthonius 383-504 Phil Robertshaw
99 Gunnar Andersson 11 -1213 Simon Gillam 385-407 Wojciech Usakiewicz
100 Abraham Sosseh 10 -956 Phil Robertshaw 398-485 Brian Bowman
101 Herve Bohbot 10 -1576 Wojciech Usakiewicz 212-518 Naomi Landau
102 Suzanne Dundas 9 -1443 Calum Edwards 382-430 Neil Green
103 Ben Berger 7 -3260 Chollapat Itthiaree 288-439 Laurie Cohen
104 Anlaug Frydenlund 5 -3596 Andrew Golding 325-405 Lynne Butler
105 Tomas Rodr 3 -3894 Ricky Purnomo 334-518 Daniel Srichawla
106 Ivan Pastucha 1 -5491 Lynne Butler 399-413 Chollapat Itthiaree
HG Stewart Holden 694