WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics W
Results for W
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Adam Logan 8 882 Paul Gallen 459-328 Geoff Thevenot
2 Brett Smitheram 8 657 Marut Siriwangso 528-266 Andrew Fisher
3 Nigel Richards 7 830 Paul Allan 569-403 Marut Siriwangso
4 Neil Scott 7 541 Geoff Thevenot 532-347 Mark Nyman
5 Helen Gipson 7 469 Chollapat Itthiaree 457-455 Toh Weibin
6 Marut Siriwangso 7 294 Brett Smitheram 266-528 Nigel Richards
7 Craig Beevers 7 194 Mark Nyman 445-397 Sam Rosin
8 James Kramer 7 103 Peter Kougi 442-440 Chris May
9 Chris May 6 691 Blue Thorogood 447-405 James Kramer
10 Theresa Brousson 6 603 Charnrit Khongthan 452-372 Edward Martin
11 Pakorn Nemitrmansuk 6 518 Phil Robertshaw 535-417 David Webb
12 Stewart Holden 6 475 Sam Rosin 418-325 Evan Cohen
13 Howard Warner 6 464 Udayan Grover 452-351 David Boys
14 Andrew Fisher 6 410 Edward Martin 372-466 Brett Smitheram
15 Mark Nyman 6 393 Craig Beevers 397-445 Neil Scott
16 Sherwin Rodrigues 6 370 Trevor Hovelmeier 390-458 Paul Gallen
17 Geoff Thevenot 6 290 Neil Scott 347-532 Adam Logan
18 Patrick Nderitu 6 286 Wajid Iqbal 457-454 Feargal Weatherhead
19 Calum Edwards 6 263 Toh Weibin 469-263 Hubert Wee
20 David Webb 6 226 Steven Gruzd 447-282 Pakorn Nemitrmansuk
21 David Boys 6 225 Nathan Benedict 494-453 Howard Warner
22 Paul Gallen 6 164 Adam Logan 328-459 Sherwin Rodrigues
23 Toh Weibin 6 159 Calum Edwards 263-469 Helen Gipson
24 Edward Martin 6 141 Andrew Fisher 466-372 Theresa Brousson
25 Trevor Hovelmeier 6 129 Sherwin Rodrigues 458-390 Paul Allan
26 Neil Green 6 100 Nick Ball 448-378 Brian Bowman
27 Feargal Weatherhead 6 90 Marty Gabriel 387-358 Patrick Nderitu
28 Edward Okulicz 6 26 Evan Cohen 467-303 Steven Gruzd
29 Sam Rosin 6 -116 Stewart Holden 325-418 Craig Beevers
30 Brian Bowman 5 472 Trevor Halsall 484-347 Neil Green
31 Chollapat Itthiaree 5 434 Helen Gipson 455-457 Marty Gabriel
32 David Wiegand 5 406 Naween Fernando 386-454 Peter Kougi
33 Thacha Koowirat 5 371 Joel Sherman 477-389 Laurie Cohen
34 Hubert Wee 5 349 Odette Rio 475-477 Calum Edwards
35 Phil Robertshaw 5 347 Pakorn Nemitrmansuk 417-535 Irfan Siddiqui
36 Mikki Nicholson 5 225 Ker Jen Ho 425-349 Blue Thorogood
37 Paul Allan 5 195 Nigel Richards 403-569 Trevor Hovelmeier
38 Alastair Richards 5 193 Lewis Mackay 353-484 Wajid Iqbal
39 Dean Saldanha 5 183 Suzanne Dundas 442-376 Lewis Mackay
40 David Koenig 5 151 Gerry Carter 455-378 Lynne Butler
41 Tony Leah 5 151 Laurie Cohen 463-418 Udayan Grover
42 Peter Kougi 5 124 James Kramer 440-442 David Wiegand
43 Evan Cohen 5 116 Edward Okulicz 303-467 Stewart Holden
44 Orlet Bullock 5 106 Daniel Srichawla 560-384 Rodney Romany
45 Steven Gruzd 5 104 David Webb 282-447 Edward Okulicz
46 Lewis Mackay 5 99 Alastair Richards 484-353 Dean Saldanha
47 Naween Fernando 5 95 David Wiegand 454-386 Bartosz Pieta
48 Gareth Williams 5 84 Bartosz Pieta 460-392 Daniel Srichawla
49 Irfan Siddiqui 5 75 Lynne Butler 368-465 Phil Robertshaw
50 Marty Gabriel 5 43 Feargal Weatherhead 358-387 Chollapat Itthiaree
51 Wajid Iqbal 5 40 Patrick Nderitu 454-457 Alastair Richards
52 David Delicata 5 -42 Rodney Romany 422-295 Charnrit Khongthan
53 Lynne Butler 5 -50 Irfan Siddiqui 465-368 David Koenig
54 Andrew Golding 5 -94 Joel Wapnick 469-395 Allan Simmons
55 Odette Rio 5 -144 Hubert Wee 477-475 Ker Jen Ho
56 Gerry Carter 4 209 David Koenig 378-455 Trevor Halsall
57 Mark Kenas 4 163 Chris Cree 494-351 Chris Lipe
58 John O'Laughlin 4 162 Dylan Early 544-338 Wojciech Usakiewicz
59 Komol Panyasoponlert 4 62 Bradley Whitmarsh 480-354 Dylan Early
60 Ker Jen Ho 4 20 Mikki Nicholson 349-425 Odette Rio
61 Tony Sim 4 8 Naomi Landau 461-334 Yeo Kian Hung
62 Allan Simmons 4 7 Ricky Purnomo 423-498 Andrew Golding
63 Chris Lipe 4 -22 Anlaug Frydenlund 532-274 Mark Kenas
64 Rodney Romany 4 -22 David Delicata 295-422 Orlet Bullock
65 Nick Ball 4 -33 Neil Green 378-448 Joel Sherman
66 Charnrit Khongthan 4 -39 Theresa Brousson 372-452 David Delicata
67 Blue Thorogood 4 -40 Chris May 405-447 Mikki Nicholson
68 Laurie Cohen 4 -41 Tony Leah 418-463 Thacha Koowirat
69 Joel Sherman 4 -84 Thacha Koowirat 389-477 Nick Ball
70 Udayan Grover 4 -113 Howard Warner 351-452 Tony Leah
71 Rafal Dominiczak 4 -127 Dielle Saldanha 466-412 Mohammad Sulaiman
72 Trevor Halsall 4 -145 Brian Bowman 347-484 Gerry Carter
73 Yeo Kian Hung 4 -159 Manase Otieno 523-389 Tony Sim
74 Ricky Purnomo 4 -244 Allan Simmons 498-423 Manase Otieno
75 Bartosz Pieta 4 -253 Gareth Williams 392-460 Naween Fernando
76 Wojciech Usakiewicz 4 -271 Simon Gillam 425-339 John O'Laughlin
77 Daniel Srichawla 4 -508 Orlet Bullock 384-560 Gareth Williams
78 Nathan Benedict 3.5 -86 David Boys 453-494 Naomi Landau
79 Chris Cree 3.5 -305 Mark Kenas 351-494 Simon Gillam
80 Mohammad Sulaiman 3 20 Ferdy Anthonius 381-395 Rafal Dominiczak
81 Marie Fernandes 3 -94 Ben Berger 439-313 Herve Bohbot
82 Dielle Saldanha 3 -95 Rafal Dominiczak 412-466 Joel Wapnick
83 Manase Otieno 3 -128 Yeo Kian Hung 389-523 Ricky Purnomo
84 Shakir Reshamwala 3 -149 Zbigniew Wieckowski 382-391 Suzanne Dundas
85 Zbigniew Wieckowski 3 -227 Shakir Reshamwala 391-382 Ben Berger
86 Abraham Sosseh 3 -289 Gunnar Andersson 400-343 Anlaug Frydenlund
87 Keiichiro Hirai 3 -296 Tomas Rodr 427-408 Bradley Whitmarsh
88 Lakshan Wanni 3 -359 Mihai Pantis 427-392 Patrick Litunya
89 Simon Gillam 3 -372 Wojciech Usakiewicz 339-425 Chris Cree
90 Ferdy Anthonius 3 -396 Mohammad Sulaiman 395-381 Mihai Pantis
91 Patrick Litunya 3 -398 Ivan Pastucha 411-300 Lakshan Wanni
92 Naomi Landau 3 -400 Tony Sim 334-461 Nathan Benedict
93 Joel Wapnick 3 -442 Andrew Golding 395-469 Dielle Saldanha
94 Herve Bohbot 3 -516 Chrys Placca 412-350 Marie Fernandes
95 Suzanne Dundas 3 -541 Dean Saldanha 376-442 Shakir Reshamwala
96 Dylan Early 3 -543 John O'Laughlin 338-544 Komol Panyasoponlert
97 Anlaug Frydenlund 3 -1040 Chris Lipe 274-532 Abraham Sosseh
98 Mihai Pantis 2 -84 Lakshan Wanni 392-427 Ferdy Anthonius
99 Joanne Craig 2 -97 Aaron Chong 584-360 Ivan Pastucha
100 Bradley Whitmarsh 2 -295 Komol Panyasoponlert354-480 Keiichiro Hirai
101 Chrys Placca 2 -313 Herve Bohbot 350-412 Gunnar Andersson
102 Gunnar Andersson 2 -807 Abraham Sosseh 343-400 Chrys Placca
103 Ben Berger 2 -1343 Marie Fernandes 313-439 Zbigniew Wieckowski
104 Aaron Chong 1 -424 Joanne Craig 360-584 Tomas Rodr
105 Tomas Rodr 1 -868 Keiichiro Hirai 408-427 Aaron Chong
106 Ivan Pastucha 0 -1553 Patrick Litunya 300-411 Joanne Craig
HG Chris May 690