WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics A
Results for A
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 David Wiegand 17 1838 Joel Wapnick 398-374 Joey Krafchick
2 Nigel Richards 16 1405 Adam Logan 507-359 Joel Wapnick
3 Joey Krafchick 13 1064 Chris Lipe 433-405 David Wiegand
4 Joel Wapnick 13 544 David Wiegand 374-398 Nigel Richards
5 Conrad Bassett 12 1401 Matthew O'Connor 491-351 Geoffrey Newman
6 Austin Shin 12 1311 Nuala O'Rourke 479-278 Jason Broersma
7 Evans Clinchy 12 1068 Shan Abbasi 520-402 Amy Byrne
8 Adam Logan 12 965 Nigel Richards 359-507 Matthew O'Connor
9 Jason Keller 12 913 Supriya Devnani 475-404 Matthew Bernardina
10 Piotr Andronowski 12 845 Elie Dangoor 468-364 George MacAulay
11 Quinn James 12 783 Jeremy Hildebrand 450-329 Jesse Day
12 Becky Dyer 12 483 Ben Schoenbrun 436-405 Marty Gabriel
13 Sam Rosin 12 442 Rob Robinsky 426-412 Evan Berofsky
14 Andrew Golding 12 435 Pat John 436-402 Tim Weiss
15 Matthew O'Connor 12 49 Conrad Bassett 351-491 Adam Logan
16 Evan Berofsky 11 1022 David Koenig 536-358 Sam Rosin
17 Marty Gabriel 11 838 Steve Polatnick 554-367 Becky Dyer
18 Rob Robinsky 11 803 Sam Rosin 412-426 Tony Leah
19 Chris Lipe 11 763 Joey Krafchick 405-433 Orlet Bullock
20 Leslie Charles 11 643 George MacAulay 431-424 Marlon Hill
21 Tony Leah 11 631 Andy Saunders 429-407 Rob Robinsky
22 Bradley Whitmarsh 11 474 Jason Ubeika 493-390 Scott Garner
23 Orlet Bullock 11 440 Scott Garner 584-428 Chris Lipe
24 Scott Garner 11 412 Orlet Bullock 428-584 Bradley Whitmarsh
25 Marlon Hill 11 399 Vincent Boyle 384-399 Leslie Charles
26 Steve Polatnick 11 350 Marty Gabriel 367-554 Ben Schoenbrun
27 Vincent Boyle 11 174 Marlon Hill 399-384 Femi Awowade
28 Tim Weiss 11 143 Geoffrey Newman 445-323 Andrew Golding
29 Amy Byrne 11 133 Femi Awowade 393-371 Evans Clinchy
30 Ben Schoenbrun 10.5 173 Becky Dyer 405-436 Steve Polatnick
31 Matthew Bernardina 10 663 Winter Zxqkj 511-394 Jason Keller
32 Lewis Mackay 10 487 Yvonne Lobo 492-368 Steve Krieger
33 George MacAulay 10 448 Leslie Charles 424-431 Piotr Andronowski
34 Jesse Day 10 435 Scott Jackson 350-440 Quinn James
35 Ruth Hamilton 10 433 Steve Krieger 455-331 Supriya Devnani
36 Ezekiel Markwei 10 328 Chris Vicary 491-400 Roland Filio
37 Femi Awowade 10 258 Amy Byrne 371-393 Vincent Boyle
38 Geoffrey Newman 10 242 Tim Weiss 323-445 Conrad Bassett
39 David Koenig 10 165 Evan Berofsky 358-536 Nuala O'Rourke
40 Scott Jackson 10 158 Jesse Day 440-350 Terry Kang Rau
41 Roland Filio 10 -105 Randi Goldberg 440-378 Ezekiel Markwei
42 Shayan Jafrani 10 -172 Karen Richards 388-369 Jeremy Hildebrand
43 Fidelis Olotu 10 -203 Jason Broersma 467-383 Randi Goldberg
44 Nuala O'Rourke 9.5 438 Austin Shin 278-479 David Koenig
45 Jason Broersma 9.5 87 Fidelis Olotu 383-467 Austin Shin
46 Supriya Devnani 9 341 Jason Keller 404-475 Ruth Hamilton
47 Jason Ubeika 9 304 Bradley Whitmarsh 390-493 Winter Zxqkj
48 Chris Ten Den 9 266 Mina Le 510-495 Sean Baizana
49 Stefan Rau 9 261 Anand Buddhdev 437-340 Dorcas Alexander
50 Elie Dangoor 9 237 Piotr Andronowski 364-468 Shan Abbasi
51 Yvonne Lobo 9 211 Lewis Mackay 368-492 Andy Saunders
52 Rodney Judd 9 196 David Whitley 526-363 Sandy Nang
53 Mina Le 9 121 Chris Ten Den 495-510 Pat John
54 Jeremy Hildebrand 9 119 Quinn James 329-450 Shayan Jafrani
55 Puneet Sharma 9 26 Mpakaboari Jack 423-398 Lindsay Shin
56 Andy Saunders 9 -22 Tony Leah 407-429 Yvonne Lobo
57 Randi Goldberg 9 -40 Roland Filio 378-440 Fidelis Olotu
58 Winter Zxqkj 9 -56 Matthew Bernardina 394-511 Jason Ubeika
59 Dorcas Alexander 9 -98 Terry Kang Rau 445-328 Stefan Rau
60 Steve Krieger 9 -107 Ruth Hamilton 331-455 Lewis Mackay
61 Pat John 9 -130 Andrew Golding 402-436 Mina Le
62 Shan Abbasi 9 -164 Evans Clinchy 402-520 Elie Dangoor
63 Shauna Petrie 9 -188 Daniel Blake 406-388 David Whitley
64 Sean Baizana 9 -382 Paul Richards AUS 334-310 Chris Ten Den
65 Terry Kang Rau 9 -399 Dorcas Alexander 328-445 Scott Jackson
66 Lindsay Shin 9 -409 Walker Willingham 499-333 Puneet Sharma
67 Daniel Blake 8 311 Shauna Petrie 388-406 Anand Buddhdev
68 Daniel Milton 8 205 Constance J Creech 374-314 Arham Abidi
69 David Whitley 8 75 Rodney Judd 363-526 Shauna Petrie
70 Arham Abidi 8 54 Sandy Nang 486-335 Daniel Milton
71 Paul Richards AUS 8 -68 Sean Baizana 310-334 Chris Vicary
72 Walker Willingham 8 -108 Lindsay Shin 333-499 Karen Richards
73 David Annor 8 -121 Nicky Huitson 465-358 Troy Frost
74 Willy Nwabor 8 -125 Dallas Johnson 449-313 Taiwo Shobande
75 Mark Francillon 8 -126 Jim Brennan 483-460 Priya Fernando
76 Priya Fernando 8 -209 Cheryl Melvin 392-320 Mark Francillon
77 Anand Buddhdev 8 -224 Stefan Rau 340-437 Daniel Blake
78 Jennifer Lee 8 -250 Taiwo Shobande 433-367 Cheryl Melvin
79 Karen Richards 8 -266 Shayan Jafrani 369-388 Walker Willingham
80 Sandy Nang 8 -491 Arham Abidi 335-486 Rodney Judd
81 Chris Vicary 8 -538 Ezekiel Markwei 400-491 Paul Richards AUS
82 Troy Frost 8 -1053 Peter Thorpe 395-343 David Annor
83 Mpakaboari Jack 7.5 34 Puneet Sharma 398-423 Iliana Filby
84 Iliana Filby 7 -120 Heidi Robertson 321-398 Mpakaboari Jack
85 Jim Brennan 7 -249 Mark Francillon 460-483 Kristen Chew
86 Greg Feldkamp 7 -273 Danny Panganiban 349-404 Peter Thorpe
87 Heidi Robertson 7 -387 Iliana Filby 398-321 Danny Panganiban
88 Peter Thorpe 7 -399 Troy Frost 343-395 Greg Feldkamp
89 Samantha Southard 7 -412 Kristen Chew 506-362 Betzy Collins
90 Cheryl Melvin 7 -460 Priya Fernando 320-392 Jennifer Lee
91 Nicky Huitson 7 -506 David Annor 358-465 Mireille Huneault
92 Danny Panganiban 7 -517 Greg Feldkamp 404-349 Heidi Robertson
93 Kevin Turner 7 -530 Cornelia Guest 438-322 Paula Catanese
94 Taiwo Shobande 7 -1179 Jennifer Lee 367-433 Willy Nwabor
95 Betzy Collins 7 -1341 Paul Kotey 489-353 Samantha Southard
96 Kristen Chew 7 -1700 Samantha Southard 362-506 Jim Brennan
97 Paula Catanese 6 139 Mireille Huneault 447-261 Kevin Turner
98 David Nwabor 6 -66 Rick Reimer 507-262 Paul Kotey
99 Abdul Khan 6 -99 Deji Fasanya 558-241 Michael Gincel
100 Mireille Huneault 6 -330 Paula Catanese 261-447 Nicky Huitson
101 Lynda Woods Cleary 6 -1048 Michael Gincel 370-350 Irene Gedney
102 Dallas Johnson 6 -1091 Willy Nwabor 313-449 Cornelia Guest
103 Martyna Domurad 6 -1201 Irene Gedney 460-324 Rick Reimer
104 Cornelia Guest 5 -261 Kevin Turner 322-438 Dallas Johnson
105 Constance J Creech 5 -1227 Daniel Milton 314-374 Deji Fasanya
106 Paul Kotey 4 -897 Betzy Collins 353-489 David Nwabor
107 Deji Fasanya 4 -1491 Abdul Khan 241-558 Constance J Creech
108 Michael Gincel 4 -1690 Lynda Woods Cleary 350-370 Abdul Khan
109 Rick Reimer 4 -2250 David Nwabor 262-507 Martyna Domurad
110 Irene Gedney 2 -2208 Martyna Domurad 324-460 Lynda Woods Cleary
HG Quinn James 716